Lebeděv PL-15 (MPL) / PL-15K (PLK) / SP1

Glock a spol.
Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#1 » stř 4. srp 2021, 19:42

Všiml jsem si, že český distributor už má v nabídce pro předobjednávku sportovní verzi Lebedevovy pistole PL-15, označenou jako SP1.

Ta mě ani tak nezajímá jako kompakt PLK, který by, podle informací co jsem vyčetl, měl být vypuštěn také letos.
Předpokládám, že nikdo nebyl na nějakém expu, kde ta pistole byla k vidění, tak krom obrázků a videí tu asi zatím není co řešit (?).

Ale vzhledem k historické kvalitě ruských pistolí (a vyrábí to Kalashnikov) si myslím, že to bude velmi zajímavý kousek.
A taky se mi moc líbí :)

Vlákno k této pistoli jsem nenalezl, tak ho zakládám.

Obrázek:

Obrázek

Videa:

https://www.youtube.com/watch?v=M-AiyCHyXlY
https://www.youtube.com/watch?v=s10cbyapFzM
https://www.youtube.com/watch?v=85rrwA-JYCw



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#2 » čtv 5. srp 2021, 07:54

S tvrzením o historické kvalitě ruských pistolí bych byl opatrný. Fakt ty vojenské kvalitní, spíš bych řekl dobře fungující, bez pochyby jsou, ale je třeba vzít v úvahu, jakými zkouškami musely před přijetím projít a přejímací podmínky, které byly přísné. Ale platí to u civilních pistolí? Ta může být jak dobrá, tak šunt, viz porovnání vojenský Makarov a civilní ruská verze z 90.let. Opak jsou laciné IŽ kulovnice /brokovnice. Kvalita zpracování jako kombajn, ergonomie na prd, těžké, ale spolehlivé a dobře fungující.

Mimochodem, kdo to dováží? Protože pořád platí přece embargo vůči RF.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#3 » čtv 5. srp 2021, 08:01

Myslím, že P10 je po kvalitativní stránce lepší, určitě i vůle budou menší. Vzhledově ale zajímavá je. Kde se to dá vyzkoušet?

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#4 » čtv 5. srp 2021, 10:32

No tyhle pistole právě prošly zkouškami a budou budoucí výzbroj Ruských ozbrojených složek. Jestli ty, co se dostanou na civilní trh budou jiné, to netuším. Respektive proč by měly být?

Dováží to armyobchod. A vyzkoušet zatím asi nikde, leda v Rusku :)



clive
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » čtv 5. srp 2021, 14:14

Předpokládám, že to dělá zbrojovka v Iževsku. Chvíli jsem vlastnil MP 446 Viking. A nebylo to nic, z čeho bych ohledně zpracování nebo přesnosti, byl nějak výrazně nadšený. Ale ta stála tenkrát docela málo peněz. No a tady je cena více než ambiciózní, na nevyzkoušenou exotiku s tradičně nulovým servisem.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#6 » čtv 5. srp 2021, 17:22

Tak zpracování...v tom nebylo Rusko nikdy top, ale v jednoduchosti, odolnosti a spolehlivosti rozhodně. A nevěřím, že by v Rusku prošlo testem něco, co stojí za prd.
Zrovna o Vikingu jsem četl, že vydrží neskutečně i s prasečím zacházením. Přesnost neposoudím, neměl jsem ho v ruce a i kdyby, moje ruce na test přesnosti spíše nebudou :) A je to přece jen zcivilněný Grach, takže vojenská pistole (jediný rozdíl oproti vojenské je, že oficiálně není na silnější vojenské střely).

Popravdě docela po něm taky pokukuju

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#7 » čtv 5. srp 2021, 20:29

Kvalita ruskych pistoli :-D... a ted tu o cervene karkulce... :-D.
Mestske legendy, bachorky a pohadky na dobrou noc nejsou zrovna adekvatni tema na pistole z 2021 :-D.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#8 » čtv 5. srp 2021, 20:58

Nějaký odkaz, kde by byla nekvalita ruských zbraní více rozebrána máš? Myslím že ne.

Já narazil jen na jediný a ten se netýkal nekvality, ale nekonkurenceschopnosti. Až do nedávna rusové vyráběli zbraně sice funkční, ale z hlediska ergonomie a výrobních postupů zastaralé. Zhruba před deseti lety se i u nich začalo tlačit na modernizaci a vývoj zbraní nových. Výsledkem této snahy je zřejmě i Lebeděv. (možná by stálo za to přejmenovat správně vlákno a dát tam ten háček)
https://www.armadninoviny.cz/pistole-gl ... ecnaz.html

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#9 » pát 6. srp 2021, 09:30

Díky za zastání. Já tu nechtěl rozvíjet nějaký flame-offtopic, protože by to dopadlo jak to často dopadá (odměny a smazané příspěvky). Jinak co se týče názvu, úplně přesně by to mělo být Leběděv. Já to napsal jak se to používá anglicky. Mohl by to tedy prosím nějaký moderátor změnit (a možná i v mém úvodním příspěvku)? Děkuji

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#10 » pát 6. srp 2021, 11:32

Já myslím, že si tu bez osočování můžeme vyjasnit postoje a zachovat chladnou hlavu. Toho Leběděva jsem si všiml na YT už před časem. Video bylo zajímavé pistole na pohle osobitá (jen asi ta povrchovka je trochu divná).Budu rád když tu padne víc informací. Nehrnu se do jejího nákupu, ale rád bych ji zkusil a udělal si tak vlastní názor. Dřív než ji zavrhnu :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#11 » stř 11. srp 2021, 09:26

V odkaze je pár fotek z různých stran
https://www.artstation.com/artwork/ykXx9Q

Obrázek
Obrázek
...převzato z odkazu

Jště k pistoli samotné. Je vybavena pouze dvojčinnou spouští (DAO), která vyžaduje dlouhý a těžký stisk. Odpor spouště je 4 kg a dráha je 7 mm. Pistole je vybavena manuální pojistkou. Všechny ovládací prvky (manuální pojistky, páčky pro uvolnění závěru a tlačítka pro uvolnění zásobníku) jsou plně oboustranné. Indikátor nabité komory je ve formě čepu, který vyčnívá ze zadní části závěru, když je v komoře přítomen náboj. Varianty pistole PL-15-01 a PL-15K-01 jsou odpalované úderníkem a mají jednočinnou spoušť s výrazně sníženým odporem a délkou dráhy spouště.

Má odnímatelné přední a zadní mířidla, plně zaměnitelná s mířidly navrženými pro pistole Glock . Rám je opatřen picatinny lištou pod hlavní pro připojení příslušenství. Pistole PL-15 může být vybavena prodlouženou hlavně se závitem pro instalaci tlumiče.



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#12 » stř 11. srp 2021, 09:59

4 kg s dráhou 7mm spoušť je super, navíc pokud nepůjde ladit, tak to bude ještě lepší.

...sarkasmus, pokud někdo nepochopil.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#13 » čtv 12. srp 2021, 15:16

Pripada mi to, ze inspirace designu byla u Laugo Alien :crazy:
Nejak mi to prijde v hodne vecech podobne, ale v konecnem vysledku, takove nedomrdle. Me ta pistole prijde strasne ohavna, ale nekomu se to libit muze.
Jak to bude s kvalitou a spolehlivosti, se uvidi tak za 1-2 roky.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#14 » čtv 12. srp 2021, 20:42

Spíš Lugo se inspirovalo, protože Leběděv je starší

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#15 » čtv 12. srp 2021, 20:58

Myslím, že časově byli vyvíjeny zhruba ve stejné době, Nicméně já tam vidím podobnost spíše s Glockem.
Ještě několik poznatků. Při testech se zjistilo, že zbraň má malé hmatníky a blbě se ovládá v rukavicích, taky má menší kapacitu zásobníku, než konkurence (ale to by měly časem řešit nové pružiny a podavač). A měli první kusy měly problém z chromováním vývrtu. Tenifer zjevně i podle lesklé povrchovky nepoužívají (nebo nemají licenci).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů