CZ P07 vs CZ P10

Glock a spol.
Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » čtv 16. zář 2021, 06:50

Zdarec, líbí se mně nové typy pistolí s polymerovými rámy, rozhodl jsem se pro výměnu své letité CZ75 D. Váhám mezi výše uvedenými v nadpisu, dokážete u nich někdo porovnat komfort a pohodlí střelby, spoušť, sílu kopnutí atd, prostě která je uživatelsky příjemnější ? díky za postřehy.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2 » čtv 16. zář 2021, 07:37

A nebylo by lepší si zrovna tyhle subjektivní dojmy nabýt vlastní?
Nevím odkud si, ale P10 / P09 / P07 není žádná exotika - na spoustu střelnicích jsou k půjčení.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#3 » čtv 16. zář 2021, 09:46

Srovnání je pro každého jiné a subjektivní, tak to ber:
CZ75, pokud je v dobrém stavu, bude mít nižší zpětný ráz, příjemnější spoušť a z výše zmíněných předpoklad nejlepší přesnosti. Též ergonomie je nejlepší, relativní nevýhodou je hmotnost.

P07 má relativně dobrou spoušť, ale komfort držení a střelby je nejnižší ze třech zmíněných, ale dá se s ní pohodlně střílet už z krabice

P10 je ergonomicky přívětivá, spoušť je fajn, ale nedosahuje kvalit přechozích. Pro hodně lidí je nestravitelná protiskluzová úprava rukojeti. Ty kostičky jsou fakt ostré. Po vytažení z krabice jdou ovládací prvky ztuha a zvlášť tlačítko záchytu závěru jde extrémně ztuha a musí si sednout. Zpětný ráz je podobný P07.

V každém větším městě je komerční krytá střelnice, kde tyto pistole často mají.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#4 » čtv 16. zář 2021, 10:49

Ja mam jiny nazor. Jakozto byvaly majitel jak p10, tak 75D, p07 jsem si parkrat pujcil, musim rict, ze p10 je z nich nejlepsi. Mluvim o spousti, chovani pri strelbe a noseni. Sa\da spoustovy mechanismus je asi ten nejhorsi na svete.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#5 » čtv 16. zář 2021, 12:04

Shodneme se, že z těchto dvou jmenovaných bude lepší volba P10
Honzajan, za co jsi ji vyměnil?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#6 » pát 17. zář 2021, 06:11

Vsechno mozne, abych pak skoncil u Glocku 48 a Sigu P365. Ale ja jsem nosic, takze je pro me dulezitejsi vaha a velikost nez jak se to chova pri strelbe.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#7 » úte 28. zář 2021, 22:08

Když jsem před pár lety vybíral svoji první pistoli, tak to vyhrála právě P07. A to zejména kvůli tomu, že mi při střelbě přišla jako nejvíc komfortní ze všech, které jsem v té době zvažoval a zkoušel (P07, P10, 75, G17, G19). Je to asi hodně subjektivní věc a proto opravdu bude nejlepší vyzkoušet. Nicméně mně prostě nejlépe padla do ruky a při střelbě mi přišla, že je ta nejvíce pohodlná (je dost široká, tak to může být z části i tím) a celkově se mi líbila, stejně jako SA/DA spoušťák.

Mám s ní nastříleno něco okolo 6 tisíc ran, funguje bez problému (bez jediné závady) a nelituji, že jsem si ji vybral jako svoji první zbraň, ačkoli se můj trezor od té doby rozrostl o spoustu dalších.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#8 » úte 1. srp 2023, 13:00

Sice už je tohle téma trochu out, ale něco napíšu. Já jsem, stejně jako hodně nezkušených začínajících střelců, koupil nějak podvědomě hned P10c. Recenze prostě super, nejlepší ergonomie, nejlepší spoušť atp. Pistole je spolehlivá, ale po půl roce aktivního střílení a zkoušení různých typů pistolí jsem zjistil, že je to šmejd, spoušť náladová, úchop úzký..., přičemž nemám obecně problém se značkou CZ. Takže teď nechápu, proč jsem přehlídl P07, která je pěkně široká, prý se taky dobře drží, ještě jsem ji nezkoušel. Co jsem tady pročetl, tak častá závada je praskání nějaké pružiny a to již poměrně po malém nástřelu a vypadávání bodů z mířidel. Začínám uvažovat o výměně P10 za P07, jestli kohout nebo striker je mi jedno, ale není tohle totální downgrade co nedává smysl? Pistoli bych neměl na nošení, ale jen na střelnici pro zábavu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#9 » úte 1. srp 2023, 13:21

To by možná stálo za podívanou i na pistole jiných výrobců v podobné cenové relaci.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#10 » úte 1. srp 2023, 13:47

Mně se nějak vždy líbila CZ75, takže bych možná preferoval právě kladivo a tam asi moc na výběr není. Už mám na nošení G19, takže striker bych už nemusel. P07 se mně teď nějak zalíbila a pokud se podaří P10 prodat, tak si říkám, proč ne. Ještě jsem tady četl o vyhnutí rámu nebo tak nějak, fotku sem nikdo nedal a doufám, že aktuálních kusů se to snad už netýká. Nebo dám inzerát vyměním P10 za P07 :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#11 » úte 1. srp 2023, 13:53

Problémy s rámy se týkaly ranné verze DUTY, pozdější P-07 byly ok. Jen tak pro srovnání pokud to musí být CZ, na P-09 ses nedíval ?



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#12 » úte 1. srp 2023, 13:58

Taky mě napadla, ale většinou mi velký pistole moc nesedí v ruce. Taky jsem četl, že se líp drží i líp střílí P07, ale větší bych se nebránil, kdyby padla do ruky, to bych si vyzkoušel. CZ to být asi vyloženě nemusí, ale do 17,5 tis. toho moc nevyberu.



lafr
Příspěvky: 13

Příspěvek#13 » pát 25. srp 2023, 21:03

Problém s rámy byl u dřívější produkce, už tak 5-7 let se tohle neděje, co tak vím. Co se týče té praskající pružiny, tak to myslíš asi pružinu spouště. Ta praská cca okolo 10t ran, ale nevím, jestli není stejná i na CZ 75? Navíc teda stála pár korun a vyměnil jsem si ji doma sám, takže to zase není žádná zásadní věc, kvůli které by člověk měl pistoli zavrhnout.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#14 » sob 26. srp 2023, 09:32

mam P-07 cca 7let, nastrileno cca 7k a zadny problem s ramem, nebo necim jinym



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#15 » sob 26. srp 2023, 10:28

Problémy s rámy byly u DUTY.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: TomasL a 16 hostů