Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#121 » úte 6. čer 2023, 15:51

Největší výhoda GPT (stejně jako např u Timney Alpha Competition) je, že odpor spouště takřka není závislý na síle pružiny zápalníku. Není tedy třeba dávat slabší pružinu jak tovární 5,5 lbs, naopak klidně můžete dát i silnější (pokud chcete mít ultrajistý odpal jakýchkoliv zápalek) a na odporu spouště se to prakticky neprojeví.

Tak, jak je GPT "z krabice" má odpor spouště cca 1,5 kg takže absolutně neporovnatelné se sebelépe vyleštěnou spouští klasické konstrukce.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#122 » úte 6. čer 2023, 18:56

Neni vsetko len odpor. Paradoxne ak mas dobre naladenu spust tak odpor nehra az taku velku rolu.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#123 » úte 6. čer 2023, 21:14

Tak samozřejmě je také důležitá plynulost chodu. Společně s odporem (a dalšími parametry jako je pretravel, overtravel atp.) to pak vše dohromady tvoří dobrou (nebo naopak špatnou) spoušť. Je tak nějak všeobecně známo, že tovární Glock spouště nejsou obecně nic moc. Proto všude tolik leštění a pružinkování a kdoví co ještě. Nicméně GPT je asi první spoušť od Glocku, která je plynulostí chodu od zdi do odpalu srovnatelná s hodně laděnýma spouštěma. To, že má pořád nějaké nectnosti (velký pretravel ap.) je prostě daň za spolehlivou funkcionalitu.

U Glocku se nikdy nedocílí chodu a chování spouště jako např na 1911 (kde se to dá vyladit naprosto neuvěřitelně), ale to je prostě dané konstrukcí zbraně a především spoušťového mechanismu.

Nicméně to nejzásadnější je, naučit se střílet. Viděl jsem střelce, kteří i s klasickou tupou fabrickou Glock spouští dokázali nastřílet tak, jak by většina nenastřílela ani se závodním terčovým speciálem. Někdy je lepší než vrazit peníze do dalšího a dalšího ladění spouště je dát prostě jen do tréninku (a příp. kurzů) a střeliva. A střílet a střílet a učit se eliminovat chyby spouštění.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#124 » stř 7. čer 2023, 05:32

Přesně tak jak píšeš, není to jen o kilogramech na spoušti... je to o celém chodu a vyladění. Bohužel sériová na G19X byl pro mne absolutní hnus (protože jsem zvyklý na spoušť z PDP), no a nemohl jsem s tím nic nastřílet a vůbec mne ta zbraň nebavila. Výměna za GPT z toho zase udělal zbraň se kterou se dá střílet (a to velmi dobře) a teď už je to jen o cvičení a střelbě tzn. zdokonalování se, už mne G19X baví a to hodně! :-)



PLAYERS
Příspěvky: 19

Příspěvek#125 » čtv 8. čer 2023, 16:55

GPT = spokojenost. Tohle jsem opravdu potřeboval, konečně jsem s Glockem nastřílel. Jen škoda, že je spoušť neustále vepředu, chápu že to jinak nešlo udělat. To jen takový "negativní" detail. Jinak je geniální.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 764

Příspěvek#126 » čtv 8. čer 2023, 20:48

GPT to je úplně jiný svět! :-) A za 2,5 tkč je to fakt super investice jak z lopaty udělat kua dobrý vercajk! :-)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#127 » sob 10. čer 2023, 10:46

Dnes vyzkoušeno a fakt je to jiná liga, soustřel nádhera, na 10m m pěkně 9-10. A pocit ze střelby naprosto nesrovnatelný s tovární spouští, přitom působí jistě a čitelně.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#128 » ned 11. čer 2023, 16:17

Čtu tu samou chválu na tuhle spoušť a mám dotaz: Pasuje i do gen4?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#129 » ned 11. čer 2023, 19:01

Pokud vím, tak ne. Jak se píše přímo na stránkách Glocku (https://us.glock.com/en/LEARN/GLOCK-Pistols/performance-trigger)

The GLOCK Performance Trigger is compatible with the following 9x19 models:

G17 Gen5
G19 Gen5
G19X
G26 Gen5
G34 Gen5
G45
G47



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#130 » ned 11. čer 2023, 19:41

Díky



zhrd
Příspěvky: 13

Příspěvek#131 » pon 12. čer 2023, 04:06

V C.I.D. Praha to umí i na Gen 4 "Spoušť umíme osadit i na Gen 4 pistole, bez úprav. Podrobnosti na prodejně."

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#132 » pon 12. čer 2023, 11:54

Tak ono teoreticky stačí patřičnou podložkou vymezit to místo, kde je u Gen5 pravé rameno záchytu závěru. Ale už to není přímo drop-on, už se to musí bastlit.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#133 » úte 20. čer 2023, 09:25

Mám GPT v G19.5 co má najeto přes 20 tis. ran a teď jsem to dal i do nové G17.5 co má nastřílenou sotva tisícovku. V obou je vyměměna pružina blokace úderníku za lehčí od Ghosta a stojina v GPT vyměněna za tovární "minus" stojinu, pružiny zápalníku tovární stříbrné. V tom víc jetém G19 je odpor 3,0lb a v té nové G17 3,25 lb, dráha k resetu stejná (cca 5mm). Líbí se mi, že spoušť za relativně směšných 2500 Kč produkuje konzistentní dráhu i odpor v různých pistolích. Jediné co by tomu ještě pomohlo je červík nebo příčný čep v domečku spouště, který by vymezil propad po spuštění (overtravel), ten je cca o 2mm delší než by musel být. Ale kolem a kolem jako drop-in upgrade spouště je to myslím v disciplíně cena/výkon jasný vítěz.

Uživatelský avatar
Eleven
Příspěvky: 4

Příspěvek#134 » úte 4. črc 2023, 20:51

Ahoj mám G19 gen4 můj kus má dva čepy a glock performance trigger tam pasuje a funguje jen sem ještě zaměnil čelo závěru z gen5 !!!

Uživatelský avatar
Eleven
Příspěvky: 4

Příspěvek#135 » úte 4. črc 2023, 20:57

Prý se dá ještě vylepšit reset šroubkem do domečku ale to sem nikde nenašel jak...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů