Nový Glock gen 5 - spoušť

Glock a spol.


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#76 » ned 28. srp 2022, 20:46

Urcite je to dobre, argumentoval sem v SZ :). a aby zlyhalo tahlo a blokator v jeden moment? ? to by mne tam hore nemohli mit strasne neradi. cuuus, hezky start do noveho tydne. vidime se o vikendu :)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#77 » čtv 16. bře 2023, 20:11

Nova Glock Performance SA spoust trosku postelovana k dokonalosti 8-)

https://youtu.be/qCo_F50xu9s

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#78 » čtv 16. bře 2023, 23:05

Myslím, že Timney Alpha Competition udělá víc muziky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#79 » pát 17. bře 2023, 00:39

Tak to urcite, sice ma naprosto marny blato reset, neni uplne dostatecne napnuta na SA a tudiz lighstriky bez nerez striker channel lineru a silnejsi bici pruziny zcela bezna vec, na kazdem druhem kuse se bez rozsahleho ladeni a uprav (ktere umim udelat jenom ja) seka reset, nebo drhne striker lug o pricku tahla a 10-13 tisic ran ji zabije uplne, bo se umele ten tenky okraj na spousti, na kterem je TRS pruzina.... a nebo kdyz ti praskne TRS pruzina, tak zcela jiste vsude koupis nahradni. A kdyz ti praskne sear pruzina v snytovanem kontejneru, tak si taky skoncil. A kontejner se uvolnuje v domecku, pokud neni dukladne zalepeny. A vetsina kusu ma tahlo tak fekalni otrepy, ze by to slo pouzivat misto pilky. A neprojde padovou zkouskou, sice to nevystreli bo blokace to nepusti, ale striker pada ze searu cili neprojde. A funguje dobre pouze s 2,25 dot stojinou a cervena bici je naprosto nutna.
Nastrileli jsme s kamosem 7 a 8 tisic ran bez jedine zavady a vyladil jsem ctyri do spolehliveho stavu, ale okraje na jazycku pro TRS pruziny uz byly chycene (znamej polak ho umlel uplne za 13 tisic ran) a reset pomaly. Ale tak hlavne ze to dle tebe udela vice muziky :-D.

To, ze Glock SA ma reset pruzinu vzadu a plne funkcni rychly pozitivni reset jelikoz pruzina zabira okamzite bez prodlevy a je dost silna a otocny sear imunni zcela vuci tezsim bicim pruzinam a perfektne funkcni protipadovou kovovou pojistku a pricka tahla neskrtka o striker lug a je to plne rozebiratelne a snadno vymenitelna sear pruzinka a konec tahla ma radius vhodnejsi pro SA odpal atd. jsou zcela nedulezite nepodstatne a zbytecne veci :-D. Timney Alpha SA se muze hodit do odpadkoveho kose. Napad dobrej, ale konstrukcni provedeni naprosta tragedie, jako vsechny produkty Timney.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#80 » pát 17. bře 2023, 16:54

Takže, postupně. To, o čem mluvíš je většinou záležitost gen 1, gen 2 už má tyto věci odladěné a vychytané. A pkud vím, prodává se jen gen 2. Ano, pokud praskne TRS pružina nebo pružina domečku, fungovat to nebude. Ovšem dej tedy pls odkaz na nějaký článek či YT video, kde to někomu prasklo. Navíc pokud praskne ta pružina v domečku GPT, tak jsi v řiti úplně stejně.

Navíc striker lug nemůže u gen 2 drhnout o příčku táhla, neboť ozub searu je výše, než je příčka táhla v okamžiku kdy stiskává sear dolů a ten uvolňuje striker pro cestu vpřed. Ty "čáry", co na ní jsou, jsou totiž způsobeny chodem stikeru (se závěrem) vzad, po výstřelu.

Pár jsem jich už namontoval a i mám na mých vlastních zbraních a zatím 0 problémů. Upozorňuji, že s vše s fabrickým plastovým striker chanell linerem a standardní fabrickou (5,5 lbs) bicí pružinou - a naprosto žádný lightstrike (cca 10 000 ran u mě, u kolegů taky mnoho a žádná stížnost). Ovšem bavím se pochopitelně o gen2 (nejsnadnější rozpoznávací znak je C podložka pod šroub kontejneru)

Navíc TC se dá naladit na velmi lehký odpor, pokud jsou vyleštěné všechny plochy, tak se standardní 2 kg stojinou je odpor spouště cca 0.8 kg.

A úplně naposled - celý ten princip GPTje vlastně obšlehnuté řešení Timney, s pár změnami... Tady o tom na začátku mluví, že kdyby nevznikla Tmney spoušť, asi by nevznikla ani GPT (cca 2:40): https://www.youtube.com/watch?v=FhjuiDjrYrQ&ab_channel=JOHNNYGLOCKSthepersona

A nefandi si, že nějaké případné ladění umíš "udělat jen ty".

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#81 » pát 17. bře 2023, 19:24

A ještě (už nejde zeditovat předchozí příspěvek), se mi moc líbila tahle poznámka:
https://youtu.be/FhjuiDjrYrQ?t=1177

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#82 » sob 18. bře 2023, 03:05

Gen2 s podlozkou je porad ta sama smejdska konstrukce a je temer od zacatku, mel jsem ji dva mesice potom co vysla a uz byla s podlozkou. Nic ti to nepomuze, sice sroubek s podlozkou zalepeny Locktite 270 se nepovoluje v domecku, ale problemy jsou a budou a to, ze to ma blato reset pomaly nezmenis.
Kdyz praskne reset pruzina v GPT, tak se da naprosto snadno vymenit narozdil od snytovaneho Timney kontejneru. To ze to tebe zrovna jede na dvou nebo trech kusech nahodou neznamena, ze to je skvely produkt. A vychvalovani hodne mizerneho produktu jen proto, ze tobe to zrovna funguje je ponekud mimo.

Nikdo netvrdi, ze Glock neobslehnul princip SA konverze od Timney, ale udelal to konstrukce spravne. Narozdil od Timney. Ta pruzina na reset vepredu je marna, je slaba i cervena je slaba a zabira s prodlevou a okraj jazycku se umele - schvalne, vyndej jazycek a sundej tu pruzinku a podivej se, jak vypada ten okraj.... za 10k ran jak tvrdis uz ti ho tam bude znacny kus chybet. Je to blato matros bo Timney "kvalita".
Udelali to nejspis proto, ze Shane Coley kapitan Glock USA tymu streleckeho s Timney SA strilel a asi nebyl uplne vysmaty, tak si nechal udelat poradnou verzi :-D. A silnejsi pruzinu tam nedas, ma hrubsi drat (sehnal jsem si z McMastera silnejsi 3 ks ruzne) a nevleze se tam na sirku vubec byt mela stejny pocet zavitu, protoze nejblizsi silnejsi ma prumer 0,76 a pak 0,82 atd a ta origo ma 0,64 myslim a vic mista tam proste neni a vepredu ta pruzina je proste nesmysl, je to pomale a vzdycky bude.

A zajimave, ze na tak bezproblemovou spoust jak tvrdis uz vydali i opravny kit sami dokonce... :-D.
Upraveny udernik a minuska stojina co vypada jak LoneWolf 341, ktera v normal Gen5 moc dobre nestrili, bo je o kousek delsi...

https://www.youtube.com/watch?v=00onS1n-178

Tak to mi hlava nebere, proc vydavaj fix na neco co podle tebe funguje. A porad to nic nezmeni na tom, ze to zdechne jak se umele rantl reset pruziny na jazycku a ten se umele expresne a ze to ma totalne blato srajda reset pomaly a s tovarem s 2,25 dot stojinou se daj nastrilet rychlejsi splity zcela bez problemu.

A Vex jazycek od toho mantaka Johnnyho (ktery keca az se mu prasi od huby a vymysli si bachorky) je absolutne to nejhorsi na trhu at uz na tovar/Glock SA nebo na Timney (hadej jak to vim, koupil jsem tri hned jak vysly). Pojistka naprosto nefunkcni, ostre hrany, osa prilis dole, nikdo s hrubsim prstem nebo v rukavici to neodjisti a prilis silna pruzina a sice to vic napina tu reset pruzinu, ale zase to zvysuje odpor o min 250 gramu a je to nepouzitelne prakticky. Dela to RangerProof pro neho a debilneji navrhnuty jazycek aby jeden pohledal.

A takhle skonci vsechny slavne Timney Alpha, je to jen otazka ne zrovna moc velkeho poctu ran (na obrazku 13 tisic, moje za 7 byla z poloviny takhle semleta):

TimneyShit.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#83 » sob 18. bře 2023, 03:07

A jiste ze Johnny ktery snazive hrabe dolarky o 106 za smejdske produkty neni nadseny z Glock SA spouste, protoze se mu tam ted budou valet tisice Vex jazycku pro Timney Alpha SA, bo vetsina rozumnejsich lidi ten kram hodi do kose a koupi si Glock SA :-D.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#84 » sob 18. bře 2023, 03:18

Nemluve o tom, ze to za tretinovou cenu ma lepsi SA break, nez jeho predrazene vylestene tovary - pridava tam jen sroubky na pretravel do jazycku a overtravel v domecku a jeho radoby upravena stojina je tovar dot 2,25 bez uprav, nema ani zaoblenou hranu pro rychlejsi reset a lesteni je znacne pofiderni bo typek co to lesti specha ze a jeste maximalne pribrousi vystupek tahla na blokaci aby zkratil chod, ale tipuju, ze protipadovou pojistku uz neresi a necha to tak. Nevidel jsem jeho domecek nazivo, ale moc bych nato nesazel. A reklamace neuznava a vsechny posila do zadele, staci si pocist na forech jak na neho nadavaj. A jeho tuning Glock SA je naprosto smesny bo Vex jazycek je naprosto onicem.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#85 » sob 18. bře 2023, 03:29

Taky byly pripady, kdy to soudruhum strilelo binarne. Ale to je bezpredmetne, asi si zato vysypal sestku v ceskych obchodech a ted to budes branit az do konce sveta jako nejlepsejsi produkt, pritom Timney je znama, ze dela totalni kramy spoustaky jak do ARek, tak do klik R700 apod a tohle je taky fail.
A to, ze to neprojde padovou zkouskou a Glock SA projde je uz takovy uplne nepodstatny detail.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#86 » sob 18. bře 2023, 03:42

Asi 7 tisic ran...opravdu super kvalita 8-).

7ks.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#87 » sob 18. bře 2023, 10:42

Tak co jsem zatím zjišťoval, tak ta slavná GPT má úplně stejně strašnej pretravel a overtravel, jako standardní glock spoušť. A rozhodně větší, než Timney. Asi se s tím dá žít, ale nějaký lepší jazýček, či nutnost poladění nebude úplně od věci. A s dalším jazýčkem navíc už přestává být ten finanční rozdíl tak zajímavý.

Ano, Glock prostě mrknul na Timney, ukradl jejich myšlenku a udělal to po svém. Možná i konstrukčně lépe, to se uvidí. Pár těch GPT jsem si taky objednal, abych je mohl porovnat nejen s Timney, ale i se všemi ostatními dalšími spouštěmi (mám jich z USA plnej kýbl) a vyzkoušet na těch GPT pár aftermarket jazýčků.

K tomu vymačkání pružiny - tady je třeba dobře mazat. To je jediné slabé místo. Když se to pravidelně nemaže, dopadne to jako na té tvé fotce. Je třeba si uvědomit, že je to competitive trigger. Tudíž vyžaduje určitou péči, než nějaká HDT. Navíc na funkci to nemá vliv. ;-)



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#88 » sob 18. bře 2023, 10:52

Ohledně Timney mám poladenou od MKabara a ohledně věci, otřepy, chod atd. mohu potvrdit. Po jeho úpravě je T spoušť super, a pokud říká že G spoušť je lepší tak mu věřím. Jen sbírám moral koupit novou spoušť.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#89 » sob 18. bře 2023, 15:33

Vidis snad nejaky pretravel nebo overtravel na mojem videu? :-) jakykoliv jazycek lepsi na tovarni glock spoustak tam pasuje (Timney jazycek, StandardCO co mam ja, GunCompany, Boogeyman Customs, Apex, cokoliv) a overtravel resi sroubek v domecku. Chod se da zkratit taky a pecka.



glockmann17
Příspěvky: 11

Příspěvek#90 » úte 18. dub 2023, 19:55

Zdravím, máte už někdo zkušenost se spoušťí Glock Performance Trigger Gen5 ?
Rozdíl oproti standartní spoušti?
A co ve srovnání třeba s APEX ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů