masada

Glock a spol.


STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#1 » ned 3. črc 2022, 19:44

Nějaká zkušenost s IWI MASADA 9X19?



Borda
Příspěvky: 19

Příspěvek#2 » pon 11. črc 2022, 19:18

Mám ji pár měsíců a nemůžu si stěžovat.Skvěle padne do ruky,střílí se mi z ní lépe,než z Glocka 19 a 17. Problém je příslušenství,není skoro nic.Vystříleno 300 ran bez problémů.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#3 » úte 12. črc 2022, 08:50

Právě o ní uvažuju,ale ještě jsem ji neviděl naživo.Nemám nic proti běžným značkám,ale mám radši trošku odlišnosti,třeba zrovna Izrael,nebo Turecko,mám Canik tp9 sfx a spokojenost velká.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#4 » čtv 1. zář 2022, 19:31

Tak se hlásím do klubu majitelů Masady. Byl jsem si ji vyzkoušet a nadchla mne tak, že jsem ji hned pořídil. Krásně klidná při střelbě, nízký zdvih a příjemný zpětný ráz, spoušť jen o něco málo horší než na PDP, se kterým jsem Masadu při střelbě porovnával. Nahradí tak u mne HK SFP9, se kterou jsem se nějak nedokázal sžít, hlavně se spouští... Pořídím asi Talon grip a časem nějaký kolimátor. Fakt se mi moc líbí a je hrozně příjemná na střelbu.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#5 » pát 2. zář 2022, 11:15

Kde je k mání,mě se mooooc líbí. A cena? Navíc IMI -mám pro ně slabost.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#6 » pát 2. zář 2022, 13:36

Mají ji třeba v Proammo.cz(Praha), Armyobchod.cz(Říčany), Střelecký servis(Praha) aj. Fakt doporučuji vyzkoušet, vzít do ruky. Cena 17700Kč, což na optic ready pistoli je slušná cena.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#7 » pát 2. zář 2022, 15:04

To je hodně dobrá cena,ale hlavně jsem ji vždycky chtěl,dík za info



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#8 » čtv 8. zář 2022, 05:54

Líbí se mi tento setup. ;)
Kolimátor asi nakonec ale zvolím RMR...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#9 » čtv 8. zář 2022, 05:56

A sháním Talon grip ve verzi rubber, ale u nás je to tedy oříšek sehnat.



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#10 » čtv 8. zář 2022, 12:49

Hezká,mě se líbí.Ježíšek už byl oslovenej,uvidíme :D



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#11 » čtv 8. zář 2022, 18:38

Včera vystříleno cca 200 nábojů a super. Nástřel na 15-20 metrů mnohem lepší, než s HK. Spokojenost a doufám, že s kolimátorem to bude zase o level lepší. Zatím doma suším a suším... :-) Těším se na kurz s touto pistolí. Můžu fakt doporučit. Ale abych jen nechválil, Izraelci tam dávají hodně tuhé pružiny. Závěr ještě v pohodě, sametový chod, ale zásobníková pružina a pružina na vypouštění zásobníku jsou tedy fakt tuhé a vyžaduje to cvik.

Uživatelský avatar
Lubos73
Příspěvky: 6

Příspěvek#12 » pát 9. zář 2022, 14:33

Mám ZP krátce a právě vybírám svoji první zbraň, zatím hlavně na střelnici a kurzy. V plánu mám střílet tak 1000-2000 ročně. Mám poměrně malou ruku a po vyzkoušení více zbraní mi zatím nejlíp sedl do ruky Glock 45 (s nejmenším hřbetem) . Zaujala mě ale právě i Masada, líbí se mi moc. Co mě ale napadlo jako první je dostupnost náhradních dílů, nějaký OWB kydex budu potřebovat a pod. Jako začátečník nejsem úplně schopný posoudit, jak moc je při tomhle vytížení důležité "servisní zázemí". Mohl by mi někdo z majitelů Masady poradit, jak bude řešit případný servis nebo výměnu dílů? Toho Glocka jsem vybral právě z toho důvodu, že na něj případně seženu vše bez problémů...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#13 » pát 9. zář 2022, 15:28

Nástřel na 15-20 metrů mnohem lepší, než s HK

Hodně subjektivní hodnocení. Jaký rozptyl oproti HK, jaké střelivo, jaký HK? Toto nic nevypovídá. Je vůbec nějaký předpoklad, že by to nemělo trefit terč? Když mám dobrý den, sejde se dobrá konstalace hvězd, dost se nažím, tak s H11 se udržím na 25 m v osmičce terče 135P, u tohoto mi to přijde hodně dobrý, u mířenkářského speciálu by mi to přišlo podprůměrné. Takto napsané to nic nevypovídá.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#14 » pát 9. zář 2022, 16:19

Střelec píše:Hodně subjektivní hodnocení. Jaký rozptyl oproti HK, jaké střelivo, jaký HK? Toto nic nevypovídá.

Ano, je to mé čistě subjektivní hodnocení. Někdo jiný by to třeba nastřílel opačně. Typ HK píšu v předchozích příspěvcích, jedná se o SFP9. Prostě s Masadou se mně konkrétně střílí lépe. Střelivo standardní SaB FMJ. S Masadou se nedostanu z černého, s SFP9 si strhávám i mimo černé. Rozptyl z mé ruky neporovnatelný, Masada si drží skupinu, SFP9 je rozlítaná.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#15 » ned 11. zář 2022, 13:16

Luboš :
S tímhle nástřelem kritérium výběru zbraně požadavek servisní dostupnost, je priorita malá.

Ps: mně s malou rukou se dobře drží a ovládají ovládací prvky pistole hs produkt. Pro uvažovanou velkou pistol z jejich programu doporučuji řadu Xd-m.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů