Glock 45 vs 17

Glock a spol.
Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#31 » pon 16. led 2023, 15:27

Panove, nevite, kde by v Praze byl na nejake strelnici G45 k zapujceni a vyzkouseni? Idealne v porovnani s G19.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#32 » pon 16. led 2023, 19:36

Zkusit můžeš nouzově i 19X. Ten bude rozšířenější a chovat se bude jak 45.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#33 » pon 16. led 2023, 21:54

19X trochu jinak vyhazuje nábojnice. Na rozdíl od 45 totiž nemá ten maličký probrus v závěru na breechface (naproti drápku vytahovače) jako ostatní GEN5 Glocky. 19X vyhazuje nábojnice více dozadu, kdežto 45 je vyhazuje pěkně na třetí/čtvrtou hodinu. Mám obě zbraně, takže mluvím z vlastní zkušenosti.

Také spodní část pažbičky je odlišná, díky rozšířené šachtě zásobníku u 45 a naopak "nosu" před dnem zásobníku u 19X - ale to pozná malíkem jen někdo s fakt velkýma/širokýma tlapama.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#34 » pát 20. led 2023, 10:10

Asi fakt budu muset vyzkouset tu G19X, G45 jsem k vyzkouseni nikde jeste nezaregistroval. Zvlastni, na to, jak se obcas pise, ze je to "zabijak G17 / G19", "nejlepsi glock ever" atd.

....

Abych se jednom neptal, hodim se pro pripadne vyuziti obsirene vlakno diskuze, zda je lepsi G45 nebo G19.
https://www.glocktalk.com/threads/glock ... 5.1918570/

Zavery z toho jsou: ze G45 se lepe a jisteji drzi, lepe se tasí (nemate-li male ruce), nicmene vliv na strelbu to az zas takovy nema. Dale, ze G45 je horsi na skryte noseni, ale nosit se tez da. Nekolik policistu pise, ze na nej preslo z G17, protoze jim vyhovovala kratsi hlaven pri sezeni v aute.
Suma sumarum, jde o to, co kazdemu lip sedne, pripadne jak casto zbran skryte nosi.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#35 » pát 20. led 2023, 10:53

Už jsem to tu psal na předchozí stránce. Já spoustu let nosil G17, protože G19 má prostě na moje široké dlaně krátkou pažbičku. Když vyběhla G19X, tak jsem si ji koupil spíše jako sběratelský kousek, páč jsem si myslel, že to bude jen takový vojensky barevný výstřelek. Ale asi nejen mě překvapilo, jak moc se 19X ukázala ve světě úspěšnou a oblíbenou pistolí a Glock ji začal hrnout ve velkém.

K mému velkému překvapení, když jsem 19X začal tahat na střelnici, tak jsem s ní dynamiku nastřílel vždy o chlup lépe, jak s G17. A to přesto, že tréninky neflákám a snažím se chodit alespoń 1x týdně a s G17 jsem měl slušně nadrilováno. Co se týče mířenky, tak tam je na tom sice o chlup lépe 17, ale u dynamické střelby jsem prostě měl s G19X výsledky vždy lepší. Nebudu polemizovat a hádat proč a čím tomu tak je, ale prostě je to fakt. Takže jsem u EDC přešel z 17 na 19X. No a jak vyběhla G45, šel jsem do ní (nejen kvůli FS) a nyní je G45 moje EDC.



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#36 » pát 20. led 2023, 11:18

Počkej si když budou u nás předávat g47 a kup to. Hh



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#37 » pát 20. led 2023, 11:53

Preco? Aby mu bol kratky uchop co mu vadilo na G19 a aby ho pri sedeni v aute tlacila pistol tak ako G17? Preto kupil 19X

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#38 » čtv 16. úno 2023, 18:04

Tak G45 vyzkousena na prazske strelnici Camp Zero. Do nedele jsou tam Glock Days, tak kdo chce ji nebo neco jjneho od Glocka vyzkouset, ma jeste 3 dny.



Poval
Příspěvky: 42

Příspěvek#39 » stř 26. dub 2023, 17:12

Po dlhsom skusani 19x som zobral jej ciernu variantu 45. Spolu so svetlom, truglo mieridlami a “aftermarket” spustou od Glocka. Vsetko brane v Plzni v Leiku, Ludek mi ho aj poskladal…

19x je urcite lepsie vybavena, mne ale fakt nesedi farba.

Tak uvidime ci Glock nesklame ;-).

IMG_2040.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Bulls.eye
Příspěvky: 40

Příspěvek#40 » úte 27. čer 2023, 06:56

Porovnávaj jsem G17.5 MOS a G45 MOS do divize Production Optics a chováním mi vyšel lépe G17, ale o prsa korejské běžkyně. G45 má lehčí závěr s kratší drahou a kratší vratnou pružinu, čili závěr cykluje rychleji, impulz zpětného rázu je rychlejší a ostřejší. G17 je pocitově měkčí a komfortnější s menším zdvihem. Splity na timeru při standardizovaných drilech - bill drill, el presidente - mám stejné (ca 0.20s), ale pocitově se u G17 "nadřu" míň a udržím o fous těsnější grupu. Zvolil jsem tedy G17. Kdybych měl lepší techniku a dokázal spolehlivě v rytmu odmačkat ne 5, ale 6 ran za vteřinu, bude mít G45 výhodu, protože se závěr a tím i tečka kolimátoru rychleji vrací do záměrné. O přesnosti nemá cenu mluvit, tam rozdíl není. Jako ideál pro zkušeného střelce s vypilovanou technikou mi přijde G45 se závitem, hlveň plus minus nějaký milimetr stejně dlouhá jako G17 a k tomu rychlejší závěr (navíc závit se vždycky hodí).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů