Glock 45 vs 17

Glock a spol.


libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#1 » úte 11. říj 2022, 19:44

Přátelé, vybírám svou první zbraň. Bohužel asi neseženu g45 na porovnání. Můžete se někdo, kdo je mohl srovnat podělit o vaše dojmy? Původně jsem plánoval g19, ale už na sucho mi i s běžnými chlapskými rukami prostě vadí ten kratší grip(prodloužený zásobník to neřeší). g17 si bez problému vyzkouším na střelnici. Je mi jasné, že rozdíly obou zmíněných budou minimální, g17 má sice delší záměrnou, ale kratší závěr přeci taky může být někdy výhodou(nějaké to vyvážení). Jaký na to máte názor - samozřejmě můžete přispět klidně i majitelé podobného g19X. Normálně bych asi vzal g17, ale g45 na nějž jsem náhodou narazil má v zahraničních recenzích velmi slušné hodnocení.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#2 » úte 11. říj 2022, 23:00

Tady to je jen o takových jakože "obecných pravdách". Delší hlaveň je lepší než kratší a luger je výhodnější kapacitou, hmotností a cenou než 45. Pokud tyhle kritéria nejsou pro tebe důležitá, kup si to, co se ti nejlíp drží v ruce. Ještě bych napsal, co se ti víc líbí, ale glock jako glock...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#3 » úte 11. říj 2022, 23:08

Co chces citat? Jedno sa da popisat ako kompakt (alebo cross-kompakt), druhe ako fullsize. Pominuc detaily medzi kompaktnymi G19x a G45 (vrubkovanie zaveru u G45, tritia v zaklade a 3 zasobniky u G19x, iny tvar spodku zasobnikovej sachy a patky zasobniku - otazka je ci budes mat X zbrani kde chces zdielat zasobniky ... atd.) - je to vec preferencii. Ten rozdiel v presnosti koli dlzke zamernej bezny strelec nebude riesit. Zober do ruky a uvidis.
Mam aj G17 aj G19x, G19x som kupil koli tomu ze mi vyhovuje rozsireny spodok a pacilo sa mi ze ma z obchodu tritia a 3 zasobniky (ok, aj ta FDE farba ma cosi do seba ;) , je to o cosi menej hnusne napriek tomu ze je to Glock).
Inak pozri na stranky MPI - kde a kedy maju predvadzacky, maju tam G17 a G45 - takze to mozes vyskusat sucasne.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#4 » stř 12. říj 2022, 03:01

Jde mi víceméně o chování při střelbě kratší vs delší závěr, přesnost bude podle mne srovnatelná, minimálně v mých začátečnických rukách.. 19x vs 45 neřeším, jasná je 45, šlo mi o to, že pocity z střelby můžou popsat i majitelé 19x vzhledem k stejným proporcím s 45. Semtam si ji chci vzít na nošení a nevím, jestli ten 1 cm má vliv. Někdo tvrdil, že na apendix mu 45 nezavazela narozdíl od 17.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#5 » stř 12. říj 2022, 06:36

Když na, nošení, tak g19 a opaskové pouzdro na boku. Měkké pouzdro na břiše je zkratka k zástřelu.
Delší hlaveň je zase příjemnější na střelbu.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#6 » stř 12. říj 2022, 06:42

g19 se mi velmi nepříjemně drží. Ten jsem rovnou zavrhl. V recenzích g45 právě zmiňují, že kratší hlaveň může být příjemnější, ale asi to bude subjektivní.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#7 » stř 12. říj 2022, 08:01

Rozdiel v hmotnosti je tak minimalny ze vacsi vplyv bude mat to, kolko mas nabojov v zasobniku (hodil som zaver+hlaven+vratnu pruzinu na vahu: G17 = 495g, G19x = 482g). A co sa tyka nosenia - to je tak individualna zalezitost ze tazko radit. Ja nemam problem mat na apendixe fullsize v kydexe, pre niekoho to moze byt no-go. Znovu - zobrat do ruky, vyskusat. Pripadne si pozicat od niekoho aj s puzdrom a skusit ci a ako to dokazes nosit. Viac nie je co dodat.

EDIT: Ano, jedina vec - zvazit ze ci do buducna budem potencialne chciet tlmic alebo kolimator a podla toho pripadne riesit verziu co ma hlaven so zavitom (i ked da sa dokupit) / resp. pripravu na optiku.



jiri.lebruska
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » stř 12. říj 2022, 08:07

Ahoj,
Měl jsem to podobně. Jsem velkej a g19 se mi blbě držela. Tak jsem si koupil g17 gen 5. Spokojenost. Není to žádná kráska ale střílí a bez problémů.
A nedávno jsem si pořídil g45 mos kvůli touze mi kolimator.
Drží se mi to stejně. Střílí mi to stejně a má to stejně zásobníky.
Jen je g45 o malinko lehčí. Jen do doby než na ni dám kolim.

Zkus navštívit třeba strelecky servis půjčit si oboje a porovnat.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 53

Příspěvek#9 » stř 12. říj 2022, 08:13

Měl jsem podobné rozhodování, G19 jsem neuvažoval (ikdyž z jiného důvodu než ty). Měl jsem možnost obě vyzkoušet před výběrem. Osobě se mě z G45 střílelo líp, nevím, čím to mohlo být ale přide mě, že s kratším závěrem je prostě pistole nějak líp vyvážená. Je to samozřejmě čistě můj subjektivní pocit. Jinak bych řekl, že většina běžných střelců rozdíl v přesnosti a chování v porovnání kratší vs delší závěr nepozná.
Hodně lidí crossy moc v oblibě nemá ale mě to dává smysl. Větší úchop hlavně v začátcích pomůže, to jsem si na vlastní kůži vyzkoušel na kurzech, kde prostě lidi s meším úchopem měli handicap (hlavně úplní začátečníci) a na druhou stranu není zbraň celkově tak velká. G45 při vhodném oblěčení můžu i nosit (ne že by g17 nešel) ale zkus si s tím sednout do auta. Ikdyž se to nezdá 1 cm může udělat hodně.
Pokus si nemůžeš obě vyzkoušet tak vzít aspoň do ruky v nějaké prodejně a nejpíš uvidíš jak to budeš cítit :)



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#10 » stř 12. říj 2022, 08:36

libor007 píše:g19 se mi velmi nepříjemně drží.

Jak nepříjemně? Jakože ti sklouzává malíček, nebo ... Snažím se to nějak pochopit. Mě na 19 sklouzával maliček, ale byla za cenu že jsem ji stejně vzal. A tak nějak po době se mi moje 19ka drží vlastně super.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#11 » stř 12. říj 2022, 08:56

Kdybych šel do nového Glocka, tak bych přemýšlel právě o G45 MOS. Líbí se mi dlouhá rukojeť (G19 mi nesedla, tak bych neměl co řešit) a krátký závěr, že netlačí při řízení.
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne stř 12. říj 2022, 09:01, celkem upraveno 1 x.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#12 » stř 12. říj 2022, 08:57

Haluziak: ano, malíček prostě balancuje někde na hraně gripu, nejde ani přirozeně sbalit na spodku a ani na hraně mi nesedí, zavazí - slabá ruka se prostě nějak divně a pocitově nejistě skládá na silné. Věřím. že zvyknout se určitě po pár návštěvách střelnice dá. Jenže g45/17 mi prostě ergonomicky sedí úplně super, cítil jsem to hned během první vteřiny. Ač nemám vyloženě velkou ruku. Na střelnici si nicméně chci 17 i 19 zkusit, rozhodující bude zkušenost při střelbě. Zvyknout se dá na hodně... A ano, určitě to bude MOS verze jako pojistka do budoucna. Desertfox: díky za zkušenosti. To co píšeš o vyváženosti g45 někteří zmiňují v zahaničních recenzích. A potvrdil jsi mi, že i na první pohled bezvýznamný 1cm může mít vliv na nositelnost, jež bych rád semtam využil.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#13 » stř 12. říj 2022, 09:44

Nejsem žádný znalec Glocka, ale byl jsem zrovna před pár dny na Glock dnech na CampZero a zkoušel G43x, G45 a G17, všechno gen 5. A z G17 jsem měl nejlepší nástřel i nejlepší pocit. Jestli byl o tolik lepší, aby to stálo za tu delší hlaveň, bych už nechal na konkrétní aplikaci a preferencích každého soudruha.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#14 » čtv 13. říj 2022, 18:23

Pánové, děkuji za názory. Jdu definitivně do g45.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#15 » pát 14. říj 2022, 05:16

Blahopřeji k volbě a ať slouží!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů