Glock 45 vs 17

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#16 » pát 14. říj 2022, 07:19

Dobrá volba, mám za sebou už i první kurz s G45 a prostě lahoda :D



Haluziak
Příspěvky: 284

Příspěvek#17 » pát 14. říj 2022, 08:45

Desertfox83 píše:... Hodně lidí crossy moc v oblibě nemá ale mě to dává smysl. ...


Má nemá, ono to spíš hodně lidem nedává smysl :) Třeba já kdybych chtěl crossover tak chci ručku z 26 a závěr tak jak mám teď - 19+kompenzátor. Protože délka závěru mě nijak nelimituje ale rukojeť i na 19ke mi printuje až až :D Ale naučil jsem se to ignorovat, stejně 90% času nosím v brašně přes rameno.

libor007 tak hlavně ať seš spokojenej :)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#18 » pát 14. říj 2022, 15:44

Jarda.Jezek píše:...a luger je výhodnější kapacitou, hmotností a cenou než 45...

Jenže Glock 45 má ráži 9 mm Luger (ale nejsi první, koho to zmátlo ;-) )

K původnímu dotazu asi toto - Glocků mám (a měl jsem) plnou prdel, ale jak jsem vyzkoušel 19X, tak jsem měl naprosto jasno a šel jsem do ní. Byl to s přehledem Glock, ze kterého se mi nejlépe střílelo a výsledky (přesnost) byly kupodivu LEPŠÍ než z G17, který má stejný úchop a delší záměrnou. Nicméně s 19X jsem byl prostě přesnější jak s G17, zvláště v dynamické střelbě, double tapy atp.

A jak vyšel G45, šel jsem hned do něj. A aby toho nebylo málo, tak jak byly možné tlumiče, koupil jsem si ještě jednoho G19X, se závitem. No a teď ještě přemýšlím o další G45 v MOS verzi (a zřejmě i s hlavní se závitem, uvidíme) ;-)

Tož asi tak. Jako EDC mám nyní právě G45 a měnit to zatím nehodlám.

Takže za mě výborná volba.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#19 » pát 14. říj 2022, 16:49

Příští týden bude doma...

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#20 » sob 15. říj 2022, 08:34

Haluziak, jasně, je to samozřejmě o tom, co komu víc vyhovuje. Otázka je, proč zatím nikdo nic takového nevyrábí - hodně lidí by rádo závěr 17 s úchopem 19. Xek je všude hromada a dělá to spousta výrobců ale obráceně ne. Možná to nefunguje jak by mělo, protože se mě nezdá, že by to ještě nikdo nezkoušel :)
A s dobrým pouzdrem a vhodným oblečením mě 45 neprintuje, takže nerozumím jak můžeš mít problém s G19 :)



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#21 » sob 15. říj 2022, 08:47

Jaké pouzdro(a) používáš?



Haluziak
Příspěvky: 284

Příspěvek#22 » sob 15. říj 2022, 11:31

Desertfox83 píše:A s dobrým pouzdrem a vhodným oblečením mě 45 neprintuje, takže nerozumím jak můžeš mít problém s G19 :)


OWB od kámoša, a taky musíš brát v potaz, že se nestydím nažrat. A to ve stylu že pečené kolínko je předkrm ;)

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#23 » ned 16. říj 2022, 10:24

libor007 píše:Jaké pouzdro(a) používáš?

Já mám OWB od BPHolsters ze Slovenska, pouzdro vypadá hezky a funguje, má nastavení svoru ale musel jsem si ho dost upravit aby to nějak fungovalo. Zkoušel jsem i IWB od RH a to fungovalo dobře. Ale nedá se takto obecně poradit, každý má jinou postavu, jiné zvyky v oblečení :) Někdo nosí kalhoty přirozeně vepředu níž než vzadu a nepotřebuje náklon ale já třeba pokud nemá pouzdro sklon aspoň 10 stupňů tak nic neskryju. Nebo alespoň nic velikosti G45 :D Úplně jsem to ale až tak neřešil 45ku jsem nekoupil na nošení, na to si pořídím něco menšího časem.
Haluziak píše:OWB od kámoša, a taky musíš brát v potaz, že se nestydím nažrat. A to ve stylu že pečené kolínko je předkrm ;)

Jo to chápu :lol: Já mám opačný problém, jsem hubeňour a po mamce mám vystouplé kyčle takže to dá práci něco schovat :D



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#24 » ned 16. říj 2022, 10:57

Zvážil bych ještě závit na ústí a verzi MOS.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#25 » pon 17. říj 2022, 20:07

Takže g45 MOS je v trezoru. Zkusil jsem nahodit malého bobra, do začátku by mohl být snad přínosem. Jen mne zklamalo, že mimo dva bobří ocasy už nedávají ty dva klasické. Údajně to přestali dávat, já mám kousek z května...



Haluziak
Příspěvky: 284

Příspěvek#26 » úte 18. říj 2022, 06:28

Kolikátky nosíš rukavice? On je samotný glock docela na XL ruce, někteří adepti s malýma rukama dokonce frézují zadek rukojeti, tuším flat mod se tomu nadává.
Pokud máš velké ruce, tak zkus bez a pokud tě bude kousat závěr, tak pak ten menší bobřák. Mě i s tím menším bobřákem občas 19ka kousne, ale tak alespoň vím, že ji držím dostatečně vysoko.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#27 » úte 18. říj 2022, 07:16

Ruce vyloženě velké nemám. Ale mám lepší pocit s malým bobrem. Uvidím pak v akci. Ten bobr mi nevadí, chtěl jsem ale mít na výběr. A hlavně minimálně u g19 ty 4 gripy měli, minulý týden jsem to viděl osobně.



trojda33
Příspěvky: 5

Příspěvek#28 » pon 21. lis 2022, 11:47

libor007 píše:Takže g45 MOS je v trezoru. Zkusil jsem nahodit malého bobra, do začátku by mohl být snad přínosem. Jen mne zklamalo, že mimo dva bobří ocasy už nedávají ty dva klasické. Údajně to přestali dávat, já mám kousek z května...

Ahoj.
Prosím Tě, kolik zásobníků je v balení? Co jsem koukal na nějaký unboxing videa, tak tam byly tři. Jeden ve zbrani a dva volně. Na českých shopech buď nepíšou nic, nebo se zmiňují o dvou. Dík.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#29 » pon 21. lis 2022, 12:03

V USA se pistole dodávají se třema zásobníkama. V Evropě šetříme...



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#30 » pon 21. lis 2022, 12:40

Jsou tam dva. Holt specifický evropský zákazník vyžaduje unboxing zvlášť zakoupeného zásobníku :-) A na grip už taky dávají jen dva bobry místo 2+2 nástavce... Ale jinak spokojenost. S čerstvým zbrojákem jsem jsa greenhorn na první střelbě nastřílel o poznání líp, než s cz75.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron