Vypouštění zásobníku Glock

Glock a spol.


dzulann
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pon 17. říj 2022, 19:34

Ahoj, mám dotaz, možná blbej, ale celkem mi to vrtá hlavou, tak se musím zeptat.
Nedávno jsem si pořídila Glock 42, jelikož je to jedna z mála pistolí, která mi padne do mé malé ruky, schovám ji do kalhot a taky se mi z ní skvěle střílí. Pistole má, stejně jako spousta dalších Glocků, vypouštění zásobníku ze strany na pažbě, což mi vyhovuje. Jediný, co mi teda ale vadí, je, že ten čudlík vyjede z druhé strany a když držím pistoli pevně v ruce, tak se logicky zasekne o mojí dlaň a zásobník nevyjede... Ano, můžu to řešit tak, že si při vypouštění přehmátnu a prostředník opřu o lučík, to je ale dost nepraktické a celkově ehm.. nedobré. Tak mě zajímá, jestli se tohle dá nějak vyřešit? Pokud ne, tak je to velká škoda, protože jsem po několika letech střílení z různých zbraní zjistila, že se mi z Glocků střílí fakt dobře, jen to tlačítko vypouštění zásobníku mi dělá starosti.
Předem díky za odpověď



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#2 » úte 18. říj 2022, 12:51

Ahoj, takto se chová záchyt zásobníku u naprosté většiny zbraní. Otázka zní, jakou rukou ten úkon provádíte?... Další možná varianta - nosíte na tom prstu prsten a nedotýká se právě v tom inkriminovaném místě o záchyt zásobníku?
Naposledy upravil(a) Lasard dne úte 18. říj 2022, 13:18, celkem upraveno 1 x.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3 » úte 18. říj 2022, 13:11

Možná ať se Ti někdo rozumnej podívá na úchop. Mám G43 a co popisuješ se mi nestává. Nebo aspoň teď si to nevybavím...Velikost ruky samozřejmě může taky udělat svý.



Lasard
Příspěvky: 119

Příspěvek#4 » úte 18. říj 2022, 13:54

Ještě jedna možnost: přidržujete si malíkovou hranou botku zásobníku. Což se u těhle pidipistolek stává i mě.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#5 » úte 18. říj 2022, 15:16

Nedá se to vyřešit. Ten pohyb dělá právě to, že z toho prohloubení v horní třetině zásobníku vyjede "čep", který ho drží pevně v pistoli. Nejde to ani ubrousit ani ustřihnout. Pak by to nemuselo pevně držet a zásobník by mohl z pistole samovolně vypadnout.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#6 » úte 18. říj 2022, 15:40

U G43 jsem takový problém neměl. Je to o úchopu.



JirkaCV
Příspěvky: 1518

Příspěvek#7 » úte 18. říj 2022, 19:40

U PPQ mě to vylejzá asi o 1 mm a vychází mi to do mezery mezi ukazovákem a prostředníkem. Takže žádný problém. Asi fakt problém malý ruky a silného stisku.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#8 » úte 18. říj 2022, 20:17

Měl jsem podobný problém s G26 (gen.3). Řešením se nakonec ukázalo prodloužené tlačítko vypuštění zásobníku ("extended magazine catch release"), kdy palec má víc "síly" (nebo lepší úhel) a
ten protitlak přetlačí.
Pokud je ta pistole urcena i pro skryte noseni, tak doporucuji zvolit spis kratsi prodlouzeni, ne uplne extralong.



dzulann
Příspěvky: 3

Příspěvek#9 » čtv 27. říj 2022, 11:13

Všem mockrát děkuju za odpovědi. Prstýnky nenosim, malíkem si botku nepřidržuji, schválně jsem si na to dávala pozor. Střílím pravou rukou, vypouštím pravým palcem a zrovna mi ten "čep" vychází na dlaň pod ukazovákem. Tak jsem usoudila, že je to jak píšete proste tim, jakou má konkrétní člověk ruku, silný úchop a u téhle navíc jak je malinká, tak není moc místa, kam s rukou uhnout, abych pak zase nedržela malíkem ten zásobník.
Porovnávala jsem to i s jinými zbraněmi - u W. PPQ to sice vyjíždí taky, ale je tam na to vybraný "důlek" v pažbě, takže do ruky nenaráží. U toho ale zas musím přehmatávat, abych na tlačiltko vůbec dosáhla, takže si nevyberu :lol:
Díky za tip s prodloužením tlačítka, pokud si na toto nezvyknu, nebo nepřijdu na nějaký grif/nezměním úchop, vyzkouším ho.
Už jsem se naučila, že musim tu ruku mít fakt o dost jinak, než při střelbě z větších pistolí, abych nezvedala záchyt závěru a nedržela botku, takže na tohle taky jednou přijdu :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů