Taurus PT-738/Taurus Spectrum

Glock a spol.


River
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » sob 6. kvě 2023, 10:00

Zvazuju pořízení microcompactu v 9mm Browning, moc výběr není, o SW Bodyguard se píše že je vybiravy na střelivo, LCP nemá blokaci zapalniku (to by mi asi vadilo), a o těchto Taurusech se tu moc nepíše.

Přihodite vaše zkušenosti, pokud máte?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2 » sob 6. kvě 2023, 10:36

738TCP som mal. Vyborna pistolka, bolo to pred tym ako Glock vysiel s G42. Skusal som vsetko co vtedy v 9 Browning bolo dostupne (Kevin, Diamondback DB380, Ruger LCP, Kahr p380) a Taurus bol z nich najlepsi. Najlepsi uchop, najlepsia spust a bol spolahlivy. Odporucam ale koli uchopu predlzovaciu patku zasobnika.
Neskor som ho predal lebo som chcel mat vsetky pistole v 9x19 a kupil G43.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



River
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » ned 7. kvě 2023, 06:29

Díky! A nevíš jestli má 738 / Spectrum blokaci zapalniku (která chybí třeba LCP)? Možná jen neumím hledat ale tohle informace kterou se mi nepodarilo najit, možná proto že se tyhle pistole už skoro neprodávají.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#4 » ned 7. kvě 2023, 08:54

Marně dumám o tom, proč by u dao pistole se skrytým kohoutem měla být potřeba blokace zápalníku.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#5 » ned 7. kvě 2023, 09:37

Nema blokaciu.
Neviem ci by pri pade zbrane maly udernik bol vobec schopny dosiahnut taku zotrvacnost aby odpalil naboj. Tiez neviem ci sa udernik neopiera o tiahlo spuste, nakolko to je DAO.
U pistoli tejto kategorie su najdolezitejsie parametre uchop a manipulacia, spolahlivost a rozmery.



exp. Žába
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » ned 14. kvě 2023, 12:00

Ahoj, mám ho taky (Taurus TCP 738). Nelíbí se mi u něj, že tlačítko na uvolnění zzásobníku je dost vystouplé, pružina dost měkká a při nošení v pouzdře se mi pokaždé zzásobník uvolnil a hrozilo vypadnutí. Takže jsem ho začal nosit v takovém pytlíku v kapse. A když se zásobník uvolnil (pokaždé) tak nevypadl ale zůstal v tom pytlíku. Ale pro okamžité použití, sebeobrana, dost pomalé. Vyndat z pytlíku, zastrčit zásobník, natáhnout závěr a použít. Nosím bez náboje v komoře. Neb při natažení závěru a náboje v komoře, tam je něco předepnuté. A asi se to může "unavit - pružina". Neb třeba u těch zásobníků při naplněné kapacitě (6 nábojů) se brzy pružina unaví a šestý náboj se příčí a nedojde k nabití. Tak nosím jen 5 nábojů v zásobníku. Jinak to uvolňování zásobníku jsem nyní vyřešil tak, že u toho výřezu který drží ta západka na pažbičce co drží zásobník, tak ten výřez jsem malinko vyhnul ven (spodní). Takže zásobník jde do pistole víc ztuha, drhne a víc, respektive hlouběji se musí zmáčknout to tlačítko uvolnění zásobníku. Jinak jsem koukal že do toho jde koupit i zásobník na 10 nábojů. Ale nemá nijak vyřešený ten kus co kouká ven. Tak to vypadá dost divně. Nemá to něco co by opticky i esteticky navazovalo na stávající pažbičku. A stojí skoro 1200 Kč. Při ceně co jsem za TCP dal (2000 Kč) drahá sranda. Pro 6 nábojů mají taky za 980 Kč. Plastový revolver by byl lepší.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#7 » ned 14. kvě 2023, 14:27

Ja som stale nosil 6+1 a nikydy som nemal problem s nenabitim naboja. A kludne nos v komore, unava pruziny aby bolo ohrozene odpalenie nehrozi. A stlac vyvodku zasobnika a budes moct nosit 6 nabojov. Pripravujes sa o vyse 25% pouzitelneho streliva pri uz tak nizkej kapacite.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#8 » ned 14. kvě 2023, 17:45

Když čtu, co píše žába, tak si říkám - zlatý Kevin...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#9 » ned 14. kvě 2023, 18:54

Jarda.Jezek
Drzal si niekdy ten Taurus v ruke? Ja som mal moznost porovnat ho s Kevinom.
Ak odhliadnes ze ho Zaba kupil za 2000,- (cca 85,- Eur) asi z nejakeho dovodu bol tak lacny.
Taurus vazi polku toho co Kevin 1:0
Strela z Taurusu ma o dost vyssiu energiu strely vzhladom na brzdenie Kevina. 2:0
Taurus ma lepsi uchop 3:0
Taurus ma prijemnejsiu spust. 4:0
A to nehovorim o tej divnej rozborke.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#10 » pon 15. kvě 2023, 05:22

Nedržel. I když přisvědčím všemu, co píšeš, tak je to úplně jedno, protože nosí s prázdnou komorou, poloprázdným zásobníkem vypadlým z pistole a to celé zabalené v pytlíku. Proti tomu je zlatá každá pistole, která jde nosit s nábojem v komoře a plným zásobníkem. Včetně Kevina.

Edit. Měl jsem v ruce Ruger LCP II, to je rozměry skoro stejná pistolka, a jako jo, příjemnější než Kevin, lehčí, ale větší.



exp. Žába
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » pon 20. lis 2023, 16:51

Ahoj, tak vypadávání zásobníku jsem vyřešil. Respektive vyřešil tak, že nevypadne. Omotal jsem ho dole trochou elektrikářské pásky a vyhnul trochu ten zářez co drží zásobník. Takže teď jde zásobník vyndat jen za použití síly. Navyjede sám. V pytlíku už nenosím, nosím volně v náprsní kapse vesty, bundy či košile.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů