S&W M&P 9 Shield

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#196 » pát 5. dub 2019, 08:46

manuální pojistka na strikeru (ponechávám stranou, že ji většina odsuzuje, a mnozí chtějí ze špatných důvodů) ti možnosti prudce redukuje

customizace na Shield (pokud to nepotřebuješ skladem v ČR, kde jsou jen Géčka - CZ žádnou customizaci nemá, vše je v ruční práci puškařů a ti mohou ladit cokoliv) je z malých strikerů rozhodně nejdostupnější - podívej se třeba na Brownells... s XDs, PPS, P365, nemluvě o Rugerech, Taurusech a spol. se ti může o takových možnostech jen zdát (jiná otázka je, zda upřednostnit možnosti customizace před vlastním pocitem ze střelby)

pokud bys připustil subcompact s doublestack zásobníkem, nebo dokonce compact, anebo se snad byl ochoten vzdát manuální pojistky, otevřel by se ti svět širokých možností

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#197 » pát 5. dub 2019, 08:54

Také mi není jasné, proč tu manuální pojistku chtít. Bezpečnost je "prst mimo spoušť" a při nošení mám kvalitní kydex pouzdro, bez možnosti omylem spoušť zmáčknout. A pokud by někdo nosil v kapse tak aspoň kydex krytku lučíku. Když jsem Shielda zvažoval, tak bych bral rozhodně toho bez manuální pojistky...



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#198 » pát 5. dub 2019, 09:52

Tak hlavni trik je v tom, ze tu pojistku clovek nemusi pouzivat, pokud nechce, ale pro urcity lidi ta moznost zajistit zvysi aspon pocitove "pocit bezpeci" :) Kor takovejm lidem, kerejm cas vod casu vypadne bouchacka na beton, kdyz si dou zabehat a trochu vic u toho poskakujou :)) Taky jeden z duvodu, proc chci aspon jednu pistoli, protoze sehnat poradny pouzdro na revolver nejde....
Nasel sem par zajimavejch kandidatu jako Steyr S9-A1 nebo Walther CCP2, ale tendle ported Shield mi pride jako nejlepsi - hlavne co se tyce vahy/velikosti.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#199 » pát 5. dub 2019, 12:38

na CCP zapomeň, to je jedna z nejobskurnějších zbraní široko daleko, i kdyby ve verzi M2 odstranili všechny neduhy původní, nikdy to nebude pistole na ladění (pak je otázka, kde máš priority)

Steyr je naopak super, ale opět minimálně rozšířený, což znamená, že pro to nikdo nebude vylepšovat díly
a navíc je to široká cihla

pokud trváš na svém seznamu, pak Shield, pokud z něčeho slevíš, už bude možností mnohem víc
(a chtít manuální pojistku, protože chci být v bezpečí, když mi bouchačka upadne na beton je IMHO přesně ten špatný důvod o kterém jsem psal na začátku... ale to je každého věc)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#200 » pát 5. dub 2019, 14:01

Shinnare píše:Taky jeden z duvodu, proc chci aspon jednu pistoli, protoze sehnat poradny pouzdro na revolver nejde....

Hele, možná nakonec dost ušetříš, když si necháš udělat kvalitní kydexové pouzdro na míru. Borců, co to umí, je po republice docela dost.
Ale to už jsme OT, takže s tím už raději jinam...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#201 » pát 5. dub 2019, 14:06

na revolveru mas taky manualni pojistku?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#202 » pát 5. dub 2019, 14:42

Ještě dle zadání vyhovuje taurus pt111 a pt709 (striker, pojistka. Ale: taurus měl nějaké problémy s bezpečnostní, ladění nula). Já mám HS product xd-s a nestezuju si (lišta picatinny, man pojistka nemá a vůbec ji nepotřebuji , má dlaňová pojistka = připadám si bezpečneji s ní než u jiných pistoli, velikost jako glock 43, střelba bez závad, celosvětově žádné problémy, ladění nabídka spíše méně - já neladim).

Často zaznívá, že lidi nosí pistol ale ze své pohodlnosti nosit přestanou, protože to je moc velké. Z pistole určité vyhlednute velikosti bych se nechal přesvědčovat na tu, nebo menší. Nikoliv tu, nebo větší. Aby se nestalo co píšu. A Třeba s tou mou xd-s(délka zbraně 161 mm) v kydex pouzdře, na mém krásném boku na 3. Hodině, kdyby měla delší hlaveň , pouzdro mi o začne vylezat z kalhot když si sednu,protoze se opírá o bok stehna v kalhotech.



Shinnare
Příspěvky: 52

Příspěvek#203 » pon 8. dub 2019, 15:38

Presne tak...
Ale dobra, dobra - takze kdyz holt uberu v pozadavcich, tak tim padem mi vychazi jako vitez SIG P365.
Takze, az si ho koupim, tak se sem pridu vybrecet, jaka to je sunka, tak se na to pripravte :)

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#204 » pon 8. dub 2019, 17:00

Ještě co nezaznělo k manuální pojistce. Pokud už jí mám tak s ní musím trénovat a vždy při tasení odjišťovat i kdybych neměl zajištěno. To že tam je a stačí nepoužívat je blbost protože člověk nikdy neví kdy se mrcha nějak blbě zajistí. Osobně jsem právě vybíral bez pojistky. Osobně nenosím nadrcnuto čistě proto že nechci a trénuju natažení jako součást tasení. Když se to dělá dobře tak to téměř nezdrží.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#205 » sob 2. kvě 2020, 17:10

Dotaz na majitele.Jsem levak.Jde prehodit vypousteni zasobniku na druhou stranu?Pripadne se na to musi neco dokoupit?

Uživatelský avatar
ArnieX
Příspěvky: 277
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#206 » ned 3. kvě 2020, 08:07

U full to lze u Shielda ne, alespoň u mé verze ne. Teď nevím jestli to u M2.0 nepořešili ale asi ne z fotek na netu to vypadá stejně.



Hitachi
Příspěvky: 19

Příspěvek#207 » pát 5. čer 2020, 12:58

Chtěl bych se zeptat někoho z majitelů, zda měl možnost si v realu osahat (a střelit samozřejmě) mimo verze 9 také 40 i 45. Uvažuji o Shieldu, původně jsem chtěl jako jeden kolega výše PC, ale když jsem zjistil, že se čeká i víc jak rok, asi bych šel cestou standardu. Zajímá mě hlavně názor na zpětný ráz u takto malé pistole. Vlastním P30 v 9 mm verzi a řeším jestli zůstat u stejného střeliva a nebo si na obranu a nošení pořidit větší ráži. Případně kdyby někdo věděl, kde na Moravě vyzkoušet, ať poradí. Děkuji všem



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#208 » pát 5. čer 2020, 13:12

Ma ji kamarad ve 40.Kope to vic nez 9L ale neni to nic co by se nedalo udrzet.



Hitachi
Příspěvky: 19

Příspěvek#209 » pát 5. čer 2020, 20:34

Díky za info. S 45 žádná zkušenost?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#210 » pát 5. čer 2020, 21:54

Měl jsem Glocka 30s a XDS 3" v 45. Už bych to nechtěl. I 45 v FMJ je provrtávačka, takže si výrazně nepomůžeš co se průstřelu týká. Drahší střelivo = méně tréningu, který je u téhle ráži a velikosti naopak vetší nutností.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů