GP K100

Glock a spol.


monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#916 » pon 29. kvě 2023, 20:00

to uz jsem slysel i na zavodech ze musel mazat behem strileni, nechapu co dělate, ja namazu po cistení ( cistím po kazdém sřílení) a to jsem x-cal strile i mv-102 ( vic jak 300) a jeste v písku a zadna zavada. Jinak MK23 uz nema odvalovací čep.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#917 » pon 29. kvě 2023, 20:39

Válečku i "šneku" hlavně stačí běžná údržba, víc mazat je potřeba jen to čelo hlavně/nábojový komory a to jen v případě, že střílíte něčim, co dělá bordel. Střílím většinou SB nontoxy a cvičně jsem prohnal hlavní asi 1000 kusů bez čištění. Pak už mi to nedalo a vyčistil jsem celou zbraň jako obvykle.

Jedna GP mi sedí v trezoru nestřílená (a nemazaná) už víc jak rok a půl a taky cykluje bez problémů.

Ale musim uznat, že běžný střelivo a běžný používání vyžaduje trochu víc mazání na tom jednom místě, než obvykle.

Docela by mě zajímalo, jak je na tom v tomhle ohledu Mk23. Nemáte už někdo zkušenosti?



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#918 » pát 2. čer 2023, 08:41

Jen se chci zeptat, co používáte u této zbraně k čištění a mazání. Jsem nováček tohle bude moje první zbraň, proto se ptám. Děkuji.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#919 » pát 2. čer 2023, 08:52

Na zaciatku som sa ti snazil normalne odpovedat nakolko pises ze si zaciatocnik. Ale toto je uz neviem kolkate vlakno ktore zasieras. Su vlakna kde sa riesi cistenie, nakup prvej zbrane, vybava a podobne.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#920 » pát 2. čer 2023, 09:39

MRBLUE: Ano vím, že existuje vlákno, které se zaobírá čištěním a mazáním, ale jde mi o to, pokud se tady dozvím, že se daný typ se musí více mazat než jiné typy. Raději se zeptám ve vlákně, kde se dá předpokládat, že se sdružují vlastníci té dané zbraně než v obecném vlákně. Předpokládám, že ne všechny oleje, mazadla, čističe se hodí do všech zbraní.



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#921 » sob 3. čer 2023, 06:56

Namaž to čím máš, pokiaľ mali v Slovenskej Ľupči horší deň nepomôže ti ani svätená voda...

Uživatelský avatar
Roadrunner
Příspěvky: 33

Příspěvek#922 » stř 26. črc 2023, 10:45

Jeronimo píše:MRBLUE: Ano vím, že existuje vlákno, které se zaobírá čištěním a mazáním, ale jde mi o to, pokud se tady dozvím, že se daný typ se musí více mazat než jiné typy. Raději se zeptám ve vlákně, kde se dá předpokládat, že se sdružují vlastníci té dané zbraně než v obecném vlákně. Předpokládám, že ne všechny oleje, mazadla, čističe se hodí do všech zbraní.

Balistolem namaž dobře čep a dosedající část hlavně. Posledně jsem s tím dal na střelnici cca 400 ran a po rozborce byl olejový film pořád stejný ;)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#923 » pát 8. zář 2023, 17:02

Tak opět jsem vstoupil do Slovenské řeky... :) AK mě moc nenadchlo, tak jsem ho s chlapíkem vyhandloval za X-trima. Nájezd prý kolem 500 ran (věřil bych tomu). Přidal světlovodné hledí :) Jediný co, tak něčím vyleštím hlaveň aby se pěkně leskla z venku



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#924 » sob 9. zář 2023, 20:52

Skvrny rozleštit docela šly ale v materiálu jsou vidět matné fleky. Předchozí majitel měl hlaveň úplně suchou tak to udělalo své ale žádná tragédie.
IMG_20230909_215048.jpg
IMG_20230909_215106.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#925 » ned 10. zář 2023, 18:42

Švára mi půjčil jemnou leštící pastu na kovy a mazec, o 100% lepší! Měl jsem trochu obavy aby to nebralo materiál ale je to dobrý, hlaveň se v uzamčení ani nehne :)
IMG_20230910_193624.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#926 » ned 10. zář 2023, 20:36

Z toho, co tu čtu, nejsem úplně moudrý... K100 mám už řadu let, žádná výrobní vada, žádné škrábnutí nebo opotřebení, co by si žádalo ošetřit, ale špiní se hrozně.

Při návštěvě střelnice vždy po cca 150 ranách začnou problémy. Nejdřív přestane shazovat závěr po doražení nového zásobníku. A po dalších desítkách ran začne zlobit zachycení závěru ve střelecké pohotovosti. Schválně jsem jednou po střelbě nečistil a pak začaly i zádržky.

Střílím tovární náboje a když pominu Aguilu, která byla horší, tak se všechno chová stejně. Čistím Konkorem nebo Balistolem (přijde mi to stejné), mažu olejem. Kluzné plochy jsou oleštěné, ale bez vad. Tak nevím. Ta pistole je velmi komfortní na relaxační odpoledne na střelnici, ale kdyby o něco šlo, asi bych volil jinak...

Edit: Ale údržbou to asi nebude, dělala to vždycky.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#927 » ned 10. zář 2023, 20:57

a jaky olej pouzivas, ja mel P1 a ted mam X-C a tvoje problemy nemam, hlaven a kluzne plochy jen zbavim mechanicky necistot a pak namazu a setru aby zuslat film. A to snim strilim zavody, kde se strili vic jak 150. byl jsem na kurzu HT kde padlo 300 bez zavady.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#928 » pon 11. zář 2023, 03:39

Původní majitel ji měl totálně suchou a zasranou jak jetel... Ale aspoň jsem si zase jednou pořádně začistil :) Já používám Nanoprotech pěnu na hlavně, Nanoprotech Gun 3v1 a nakonec jsem celou hlaveň popatlal Gunshieldem (ale tam dám asi něco maličko hustšího) + samozřejmě váleček. Musel jsem přejít na něco voňavějšího, protože manželka z Ballistolu šílí. Uvidíme, jak si bude rozumnět s Nontoxy.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#929 » pon 11. zář 2023, 05:39

monk: Obvykle neznačkový "olej na zbraně". Vypadá jako olej na šicí stroje s jiným nápisem... Máš nějaké doporučení?



Karlos81
Příspěvky: 54

Příspěvek#930 » pon 11. zář 2023, 06:59

Pokud jde o mazání, tak motorový olej doporučoval sám konstruktér zbraně. Musím říct, že při jeho používání a dvaceti tisících ranách není na zbrani téměř žádné opotřebení a zvětšené vůle. Ani závady během několika set ran bez čištění se neprojevovali (cca 500-pak jsem to vždy alespoň v uzamčení vyčistil a namazal).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů