Sig Sauer P-320

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#256 » stř 25. srp 2021, 22:07

A mame tady dalsi nemehlo, co se samo podstrelilo holstrovanym P320...

Vsechno to jsou nemehla samozrejme, akorat je divne, ze vdycky maj P320 :D

https://www.goodmorningamerica.com/news ... d-79605906

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#257 » čtv 26. srp 2021, 04:32

Co znamená v tom článku "the edge of a penny"? Kam se to pro boha střelila?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#258 » čtv 26. srp 2021, 06:46

jezekif: "the edge of a penny" je metafora (doslova to znamená hrana/tloušťka pence/centu), kterou autor článku přibližuje americkému čtenáři, co znamená 1 mm, a že to je fakt málo. Česky by se asi řeklo, že "o vlásek unikla smrti" ;).

Jinak, kam přesně se střelila se tam nepíše, ale cítila bolest v klíně, v noze, a kulka vyšla "v dolní části zadku", takže asi někam do klína/slabin.
It felt like a hot rod of metal had just been placed not only in my private, but through my leg,” she said. “and it [the bullet] exits out [of] my lower buttocks.”

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#259 » čtv 26. srp 2021, 11:53

Az na to, ze se sama nestrelila jako x dalsich... vystrelilo to samo v holstru bez padu a stisku spouste i po upgradu jako v x dalsich pripadech, kde byla i hromada svedku... ale vse se uspesne tutla ve velkem a SIG USA jede bomby :-D . A jejich armada pravniku si uz poradi...

Ten kanadsky vojak na podzim se taky nestrelil, ale hodili to na neofiko holstr pritom mel Safariland akorat pro jiny model, ale to nic nemeni natom, ze tvrdy Safaros sam nezmackne spoust byt jeto na jiny model...

I kdyby se v pulce pripadu fakt strelili sami, tak proc je tu porad vic jak sto pruseru se zranenim za poslednich 5 let zatimco s jinymi pistolemi neni krome tech vlastni vinou vubec nic :-D. A hromada policejnich sboru v USA P320 zakazala pro jistotu, ale to je taky pšššt...

Media podplacene, instruktori podplaceni (koupili si i Ronina a Miculekovic dceru) a jede se vesele dal.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#260 » ned 29. srp 2021, 01:05

Takze uz i smrtak byl, samozrejme vyborne ututlany a 13 zalob...

https://www.inquirer.com/business/sig-s ... 10227.html

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#261 » ned 29. srp 2021, 01:16




sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#262 » pon 20. zář 2021, 21:05

zdravím pánové, please řešil někdo realne ten voluntary upgrade spouště tady v ČR pro zbraň ,která již není v záruce ? dá se to pořešit přes Banzai?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#263 » čtv 18. srp 2022, 20:06

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s P320, parametricky i omakem se mi líbí. Uvažuji právě o další zbrani, která bude na hranici taktického sportu (nad 4,7", přesnější) a zároveň zbraň "do nočního stolku" (ne EDC). No a vlastně se mi nejvíce přiblížila ta P320. Ale dost jsem četl o její nebezpečnosti, což mne celkem udivuje, že vyhrála tendr USArmy a dost se jí vyrábí. Bezpečnost u zbraně u mne hraje největší parametr... Takže opravdu P320 je takový bezpečnostní průšvih? Popřípadě nějaká alternativa?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#264 » čtv 18. srp 2022, 20:50

Pokud vím tak spoušťový mechanismus civilního a vojenského se liší. Minimálně kvůli mechanické pojistce, kterou má vojenský model.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#265 » pát 19. srp 2022, 06:31

Jasně, to byl požadavek USArmy, ale pojistka u této zbraně mi připadne zbytečná a vlastně degradující výhody FS. Měl jsem v merku právě P320 XFULL R2 nebo tak. Kupovat M17 s pojistkou asi ne.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#266 » pát 19. srp 2022, 06:41

Jestli je pro tebe bezpecnost ten nejvetsi parametr, tak pryc od SAO zbrane.
Pred 100 lety mela takova zbran alespon dlanovou pojistku, nyni nema vubec nic, krome pofiderni blokace uderniku.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#267 » pát 19. srp 2022, 08:29

Podle mne FS je bezpečnějsí... nechci flame. Ale ona bezpečnost je podle mne nejen bezpečnost, aby to nevystřelilo, když nemá, ale i ta, aby to vystřelilo i když to má. Jinak blokace dlaňová nebo v lučíku je podle rovnojaká. Už cítím admina jak dostaneme vyjebáno! :-D Jinak Honzajan díky za diskuzi :-)
Takže zpět... P320 (nemyslím armádní verzi s pojistkou) na tyto požadavky ano či ne.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#268 » pát 19. srp 2022, 09:55

Napisal ti to jasne, na to co chces nieje P320 vhodny. S tou buchackou sa da super nastrielat, ale ked som ju mal prvy krat v ruke ostal som zarazeny. Je to pistol pre skuseneho strelca. Rozospaty bezny uzivatel by mohol velmi lahko v pripade pouzitia urobit viac skody ako uzitku.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#269 » pát 19. srp 2022, 16:45

Sobiho píše:Podle mne FS je bezpečnějsí... nechci flame. Ale ona bezpečnost je podle mne nejen bezpečnost, aby to nevystřelilo, když nemá, ale i ta, aby to vystřelilo i když to má. Jinak blokace dlaňová nebo v lučíku je podle rovnojaká. Už cítím admina jak dostaneme vyjebáno! :-D Jinak Honzajan díky za diskuzi :-)
Takže zpět... P320 (nemyslím armádní verzi s pojistkou) na tyto požadavky ano či ne.

Pletes kose s banama. To, ze je neco SF jeste neznamena, ze je to bezpecne nebo nebezpecne. SF muze byt SAO, SA\DA, tak i DAO nebo castecne predepjato.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#270 » úte 23. srp 2022, 16:31

Ahoj, ja jsem presel na P320 zejmena kvuli pohodlnemu uchopu. Co jsem mel moznost drzet v ruce a vystrelit si vic nez jeden zasobnik, tak mi P320 sedi nejlip. P320 nema takovy uhel rucky vzhledem k zaveru a pri prezentaci zbrane si tak nemusim tolik ohybat zapesti, abych srovnal vyskove miridla - kazdy jsme jinak staveny, co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhemu.

Ohledne bezpecnosti jsou na youtube k dohledani videa. Je tam i popsano, co bylo za problem.

Pokud mas vyssi budget, pak jsou zajimave kousky X-Carry Spectre nebo X-Compact Spectre.
Ja mam AXG Pro a budu osazovat kolimatorem. Mam s ni uz cca 1000 ran a par kurzu, kde se i valela nekolikrat v pisku vcetne zasobniku i soutezi a pro me je to prozatim ideal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů