Sig Sauer P-320

Glock a spol.


jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#226 » čtv 23. črc 2020, 06:41

Sedmej píše:Asi nahodou nekdo nemate ram velikosti S v okoli Prahy, co?

Včera mi přišel. Jsem až z Liberce. Má cca o 1 cm menší obvod a je to znát. Mám jednoho z prvních a došla nová verze gripu a nepasuje tam paka vypouštění závěru. Chvilka s nožem a vyreseno. Brownells po 20 dnech doručeno.



t.dudis
Příspěvky: 39

Příspěvek#227 » pon 28. pro 2020, 22:42

MKabar píše:Neco na pocteni pro anglictinare...

https://bloximages.newyork1.vip.townnew ... 86.pdf.pdf

Strana 23 je zajimava... a tahne se to az po 28....


Sakra, pročetl jsem to na konec strany 24 a myslím, že to nemá cenu číst dál :-D Hrozně se mi líbí P320-M17, ale jako po tomhle se mi ji nechce moc kupovat :)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#228 » úte 29. pro 2020, 21:54

t.dudis píše:Sakra, pročetl jsem to na konec strany 24 a myslím, že to nemá cenu číst dál :-D Hrozně se mi líbí P320-M17, ale jako po tomhle se mi ji nechce moc kupovat :)


Masakr co? Ja to cetl cele... a uplne me fascinuje, jak maj zaplacene, kde jake slavnejsi strelce nejen Maxe Mitchela, ale ted uz i dceru od Miculeka (ta ma tak male ruce, ze ten P320 X5 je naprosty nesmysl pro ni a strka dva prsty na lucik dopredu, aby to vubec nejak udrzela) a uz zlanarili (holt prachy voni vsem) dokonce i Tu Lama (Ronin Tactics), coz je za me top nej instruktor a s tema SIGama me zklamal tezce :-D. A vsecko tutlaji, nikde ani tuk a novinari ala TFB TV apod jim lezou do prdele, bo je zvou na ty svoje strelnice a beztak jim tam rozdavaj gvery zadaco a munici atd. Je to uplne megalomansky korporatni moloch, co vyrabi vsecko od munice a kolimu a optik a vseho mozneho a busi jim to tam mexikanci v Exeteru nejspis a kvalita vzhledem ke kvantum co vyrabi vypada jak vypada viz ta zaloba.
Ale byznys jim slape o 106 ocividne, bo mimo dodavky pro US Army (min 200 tisic kusu do 2019 co vim) se jen za 2014-2018 prodalo na civil trhu pres milion P320 bo prumerny pifpaf amater ma pocit, ze to mene kope (boto je kopyto s vysokym zaverem) a tudiz sito koupi a plus maj reklamu naprosto vsude.

Jinac puvodni P320 je naprosty smetak total kopyto, vzali P250 DAO z praveku a predelali to na striker, a ze to ma rukojet ala smetak a zaver jak krava a je naprosto nesmyslne, aby striker vypadal takhle, uz jaksik bylo zcela jedno a uz to frcelo ve velkem. Ted dokonce zacli nabizet US Armade ty nove X5 ergonomictejsi ramy :-D :-D :-D potom, co jim prodali ty smetaky hnusne kopytoidni v stovkach tisic kusu :-D.

A ten P320 X5 kdyz pominu tu potencionalne sebevrazednou spoust nezachrani ani ten praskovy wolfram v ramu na zvyseni vahy, protoze stejne jako celoocelove Q5 to dycky bude kopat vice (prosta fyzika) diky vysokym zaverum a debilnim uhlum (plus debilnim tvarum a malym rozmerum rukojeti u Q5 steel), nez tovar hola G34 Gen5 MOS FS pokud to umis drzet spravne.

Ted uz ramy na 320 dela kde kdo, Wilson Combat a P80 uz taky... proste byznys je byznys a ze to sem tam nekde samo praskne je sumak :-D.

A podpora v CR samozrejme tradicne minus nulova. Jestli chces just klasiku piskovou, tak si radsi misto M17 kup klasiku stylovou M9A3, na strileni nic extra, stary koncept, ale rozhodne lepsi investice nez M17 smetakoid nebezpecny.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#229 » úte 29. pro 2020, 22:35

Mě se ta původní rukojeť držela docela dobře, jenže ten její úhel, výška závěru a nulová dostupnost dílů na našem trhu mě od ní odvrátila. Zajímavé je srovnání s prvními CZ P10. Spousta kritiků pochybovala o její bezpečnosti, aniž by v reálu došlo k jedinému samo výstřelu, či jinému selhání. U Sigu přes zjevné nedostatky aura přetrvává. Nevím zda oprávněně. Na sport P-320 ale vážně není.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#230 » úte 29. pro 2020, 22:51

Sig uz davno bezpecnost vyresil. Narozdil od Steyru se neboji vyuzivat modularni konstrukce. Kdyby byl vysoky zaver takovy problem, veskere 1911, cz75 a jine uz by davno padly v zapomneni a ono ne :) takze psi stekaji a karavana jede dal.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#231 » úte 29. pro 2020, 23:21

Za nebezpecny ho povazujem len pre neskusenych strelcov. Z logistickych dovodov preferujem Glock a CZ, ale nemal by som problem ani s P320 vo full. Asi by to bol po Glocku najhorucejsi kandidat na "plastak".

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#232 » čtv 31. pro 2020, 03:31

SIG vyresil velke kulove, kdyby jste si precetli tech par stranek 23 az 28 z te zaloby, co jsem tu postoval pdfko...
Je tam pres sto pripadu, kdy to same vystrelilo dokonce bez padu, treba v pouzdre nebo na stole odlozene aniz by se toho kdokoliv dotkl apod a spousta i tezkych zraneni s trvalymi nasledky a vetsinou to jsou od policajtu zdokumentovane s uvedenym oddelenim a jmeny, kde se to stalo, takze to nejsou zadne pohadky. Spousta policejnich oddeleni v USA P320 zakazala po tech pruserech a urazech. Ale SIG to ma dobre posefovane a v mediich neni ani carka. Ty pripady se tahnou od 2016 az do brezna 2020 v te zalobe, takze radoby fix co byl 2018 vyresil uplny prd.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#233 » čtv 31. pro 2020, 03:33

Teda opravuji, ano opravdu to vyresil, dokonale to ututlal :-D.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#234 » čtv 31. pro 2020, 07:20

Nejedná se v popisovaných případech o zbraně vyrobené před "vylepšením" ?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#235 » čtv 31. pro 2020, 10:16

Pistole bez padu, lezici v pouzdre, sama vystreli. OK. To vuuubec nejsou pohadky :D No uvidime, jak se to podari ustat.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#236 » čtv 31. pro 2020, 11:11

Mám ji leta .Po aféře jsem s ni dělal pokusy .Palička .mlácení o podlahu jak na you tubu a nic. V čechách jich pár bude a nevím o jediném případu . V emerice jsou v tom velký prachy a těžko říct kde je pravda. Lži každopádně mohou být na všech stranách. Já jsem spokojen ,zadek ani nic jinýho mi to neustřelilo, na stole my to samo taky nestřílí , takže pohoda.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#237 » čtv 31. pro 2020, 11:37

Celé kouzlo je jenom v tom, že chtěli být originální a ve striker systému nemít pojistku ve spoušti. Jenže ona je zásadní součástí bezpečnosti, proto ji tam všichni ostatní mají. (Mimochodem Sig kdysi inzeroval alternativní spoušť jako náhradní díl i pro P365, ale slehla se po ní zem.)

Při nárazu vyklouzne zápalník (už ani to by se pádové pojistce Glocku a kopiím jako P10, HS apod nestalo! naopak třeba HK se to stát taky může). No jenže když už se to stane ostatním, tak to zachytí blokace zápalníku (zdravím P10M), jenže tady není pojistka ve spoušti a proto se při tom nárazu i o kousek posune spoušť a odblokuje blokaci zápaníku a dojde k výstřelu. Při správném úhlu klepnutí paličkou dojde k výstřelu POKAŽDÉ (pokusy k dispozici na youtube).

Sigu stačilo uznat porážku a přidat pojistku spouště jako všichni ostatní.. místo toho začal brutálně ubírat na hmotnosti součástek, aby nemohly při pádu nabrat potřebnou energii .. ze spouště se stal dutý tenký plíšek, ze zápalníku ementál atd. To samozřejmě v principu nemůže pomoci, ale zvedlo to energii nárazu k selhání. Takže zatímco Glock a podobní absolutně nikdy nevystřelí ani po pádu z vesmíru (ledaže by došlo k destruci vnitřních součástek), tak Sig jenom zvedl hladinu, kolik toho ustojí, než selže. To mně osobně teda v principu dost vadí. Jen ať si to u soudu vyžerou.

Jinak ta modularita se mi fakt líbí a díky kontraktu pro armádu má velkou budoucnost, v USA je to takový Glock pro nové století ... s pojistkou ve spoušti bych o něm taky uvažoval.



t.dudis
Příspěvky: 39

Příspěvek#238 » čtv 31. pro 2020, 12:25

MKabar píše:SIG vyresil velke kulove, kdyby jste si precetli tech par stranek 23 az 28 z te zaloby, co jsem tu postoval pdfko...
Je tam pres sto pripadu, kdy to same vystrelilo dokonce bez padu, treba v pouzdre nebo na stole odlozene aniz by se toho kdokoliv dotkl apod a spousta i tezkych zraneni s trvalymi nasledky a vetsinou to jsou od policajtu zdokumentovane s uvedenym oddelenim a jmeny, kde se to stalo, takze to nejsou zadne pohadky. Spousta policejnich oddeleni v USA P320 zakazala po tech pruserech a urazech. Ale SIG to ma dobre posefovane a v mediich neni ani carka. Ty pripady se tahnou od 2016 az do brezna 2020 v te zalobe, takze radoby fix co byl 2018 vyresil uplny prd.



Právě, že se to táhne až do roku 2020, nikdo neví, jestli to už byly kvéry po údajném vyřešení problému nebo ne. Ale jestli ono samotné řešení vůbec k něčemu bylo, spíš asi ne, jak se tu píše.

P320-M17 se mi fakt líbí, i když ne všem musí, to chápu, ale radši si nechám zajít chuť. Mít tak tu pojistku ve spoušti a bylo by to super.

Pár P320 je i u nás určitě, tak doufejme, že se tu nikomu nestane žádný neštěstí.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#239 » čtv 31. pro 2020, 12:34

P320_1.jpeg


Toto jsou prý prastaré oficiální fotky (rendery). Viděl jsem totéž pro P365, ukazovali to jako oficiální alternativní součástku v katalogu. Očividně k tomu ale nakonec nikdy nedošlo. Ale minimálně pro P320 existují řešení třetích stran

https://www.omahaoutdoors.com/agency-ar ... 0-trigger/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#240 » čtv 31. pro 2020, 14:09

LordSalix píše:
Při nárazu vyklouzne zápalník (už ani to by se pádové pojistce Glocku a kopiím jako P10, HS apod nestalo! naopak třeba HK se to stát taky může). No jenže když už se to stane ostatním, tak to zachytí blokace zápalníku (zdravím P10M), jenže tady není pojistka ve spoušti a proto se při tom nárazu i o kousek posune spoušť a odblokuje blokaci zápaníku a dojde k výstřelu. Při správném úhlu klepnutí paličkou dojde k výstřelu POKAŽDÉ (pokusy k dispozici na youtube).

tak Sig jenom zvedl hladinu, kolik toho ustojí, než selže.

Sigu nevyklouzaval udernik, i kdyby vyklouzl, Sig ma jeste 2. Zachyt uderniku, ktery ho chytne, pokud 1.zachyt selze.
Neni pravda o hladine kolik ustoji. Ma totiz jinou vnitrni konstrukci, kdy proti sobe jdou ruzne celky, ktere vuci sobe musi byt v rovnovaze(coz se puvodne nepovedlo). Nejlip se to predstavi jako houpacka. Takze kdyz je vse v poradku, sig muze taky padat z jakekoliv vysky, pod jakymkoliv uhlem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů