Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#961 » ned 25. zář 2022, 22:43

P10 určite nemá rovnaký chod spúšte ako SFP. P10 ma oproti SFP krátky chod spúšte s jasnou stenou, SFP má dlhší a jemnejší chod. Pri dynamickej streľbe s SFP často dostávam trigger freeze, pri Glocku ani P10 sa mi to nikdy nestalo.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#962 » pon 26. zář 2022, 07:00

Co prosímtě často dostáváš? Můžeš to napsat normálně? Jinak ty spouště já vidím téměř identické, nejsem mířenkář a nehledám rozdíly za každou cenu. Můj známý, policejní instruktor střelby vlastnící P 10 vždy říká,že se mu s SFP střílí líp.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#963 » pon 26. zář 2022, 07:43

Asi lepší trigger freeze (i když také netuším co je to za ošklivou nemoc) než třeba dick freeze! :-D



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#964 » pon 26. zář 2022, 08:21

Není to ta situace, když naberu spoušť trošku ze strany a ona se rafne?
https://youtu.be/Z1WGHGTSbEw



pidalka
Příspěvky: 18

Příspěvek#965 » pon 26. zář 2022, 16:26

Trigger freeze je situace, kdy ve chvíli ve které chci stisknout spoušť tak nemohu. Nejedná se o poruchu spouště nebo jinou technickou závadu, ale o fyziologický problém s pohybem prstu.
Často k tomu dochází například při křečovitém sevření ruky, ale může být vyvoláno i stresem nebo leknutím případně i strachem a podobně.
Pokud se bavíme o střelci, který běžně střílí a děje se mu tahle věc pak bych osobně hádal na špatnou ergonomii při úchopu zbraně. Neříkám, že má špatný úchop, ale pistole mu nemusí sedět a nutí ho třeba k silnějšímu sevření zbraně aniž by si to uvědomil.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#966 » pon 26. zář 2022, 18:25

v tomto kontexte, kde sa tu u jedne zbrane deje a pri inych modeloch nie, to bude o dlhsom resete, kde je clovek nauceny po vystrele pustit spust len ciastocne a znova domacknut, co ale pri spusti na ktoru nie je zvyknuty nestaci na resetovanie spuste - takze miesto peknej rovnomernej kadencie dochadza k zasekom.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#967 » pon 26. zář 2022, 20:45

Díky za vysvětlení kluci. Není nad to, používat mateřský jazyk.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#968 » stř 5. říj 2022, 18:37

Tak esefpédevítka už dělá radost novému majiteli. Tak přeji ať dobře slouží.Teď sice s radostí rozšiřuji sbírku jiné značky a jsem moc spokojený, ale kdo ví, třeba se k HK ještě někdy vrátím...



mikomik69
Příspěvky: 6

Příspěvek#969 » čtv 23. úno 2023, 11:01

ahoj, vidím tu spoustu negativ na sfp9 , tak jen můj názor a zkušenost. Zbraň mám pátý rok, odstříleno minimálně 10tisíc ran a ani jeden jediný problém. Úchop je pro mě absolutně nejlepší a se spouští nemám nejmenší problém, což může být pro každého jinak, ale proti velkým Glockům je to nebe a dudy. Pravda že na nějáké tunění to není, ale to vylučuje i ta nezávadnost . Jako druhou zbraň na nošení mám Glock 43x a tím že je ,,hubený,, tak jsme se skamarádili a na něm si dělám všechny možné ladění, leštění, mířidla....kdo si rád hraje , pro toho je Glock naprosto dokonalý, díky dílům a jednoduchosti. Do sfp 9 bych hlouběji nešel, Glocka jsem měl sám do poslední pružinky rozhozeného a je to o 150% jednodušší než HK. Ale jako ,,velkou,, pistoli bych jí neměnil ...



Dejjv
Příspěvky: 4

Příspěvek#970 » ned 12. bře 2023, 13:18

Ahoj, chtěl bych se zeptat lidí, co maji s sfp9 zkušenosti. Mám teď hk p30, mám nastříleno cca 6000 a mám problém s tím, že při dynamické střelbě nezůstává závěr zachycený po poslední ráně. Je to způsobeno šíleně dlouhou pákou zachytu a mýma rukama. Z tohoto a dalších důvodu bych rád přešel na jinou pistoli a mám v merku právě sfp9, stává se vám to samé i u této pistole? Díky



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#971 » ned 12. bře 2023, 15:43

Jo, stávalo se mi to, přidržoval jsem si páku záchytu rukou. Stačilo upravit úchop.

Později se mi to stávalo znovu, po pádech na zem se ohnul plech na zásobníku a podavač nevyjel až nahoru. Opraveno za pár sekund ...



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#972 » ned 12. bře 2023, 17:07

Mám P30 a stávalo se mi to taky, záchyt jsem zkrátil. Sfp9 mám také a u ní se mi to nestává.

Uživatelský avatar
Rottwik
Příspěvky: 116

Příspěvek#973 » pon 13. bře 2023, 22:18

Může to být třeba "čajíčkovými" přebíjenkami. SFP9 má tuhou vratnou pružinu závěru, kterou malá prachová náplň nedotáhne až nadoraz.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#974 » pát 24. bře 2023, 08:20

Nevím jestli už jsi stihl změnit úchop nebo dokonce napadl záchyt závěru flexou, ale na NoCompromise.house se dá dokoupit zkrácený záchyt závěru, dokonce ve dvou velikostech - krátký a superkrátký. Právě ze stejného důvodu jsem si pořídil ten krátký a zlepšení nastalo, ačkoliv si říkám, že jsem možná měl vzít superkrátký.
Rozhodl jsem se, že měnit úchop nebudu. Z pistole se mi střílí dobře tak jak ji držím nyní, promáčknout na prázdnou hlaveň je pěkný sanity check na strhávání a cvičit "závada, přebíjím" považuju spíše za bonus než vadu :D



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#975 » pát 12. led 2024, 11:25

Ahoj, mam verzi SD a nevyhovuji mne miridla. Nepotrebuji stelovaci, chci idealne pevna. Libi se mne 10-8 napr, nebo nejaka podobna. Mate nekdo tip, co koupit, kde koupit, idealne aby rovnou nasadili? Praha a okoli...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů