Heckler & Koch VP9 Striker Fired Perfection

Glock a spol.


sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#856 » pon 1. bře 2021, 23:03

Ten mechanizmus zachytu zasobniku je uplne jednoduchy, ta zelezna packa nahore na obrazku fyzicky primo zapadne do vybrani v telu zasobniku, je to paka ve tvaru L



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#857 » pon 1. bře 2021, 23:11

Jeste jsem to cely jednou prozkoumal, pri normalnim pouzivani ta packa ohnout moc umyslne nejde.. Zaseknout tam zasobnik taky nejde, tak nevim, treba bude nekdo chytrejsi...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#858 » pon 1. bře 2021, 23:21

Jo, tak jestli to je takhle jednoduché, tak pak ještě, žes třeba někdy nevědomky zatlačil na ty packy v lučíku nahoru se zasunutým zásobníkem. Třeba při nějakém silovém úchopu kolem lučíku.



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#859 » čtv 4. bře 2021, 15:45

tak jsem to dneska rozebral, ze tu packu ohnu trochu zpatky,

jak jsem to vzal do kombinacek, tak to pri minimalnim tlaku hned prasklo grrrr..viz priloha
vypada to spis jako nejaka slitina, neni to ani snad zelezny, takze objednam u Hawka novy dil a uvidim

kazdopadne je tohle u HK pro me docela zklamani

IMG_20210304_153428.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#860 » čtv 4. bře 2021, 16:45

sobik2: Zkus napsat přímo do HK a poslat jim ty fotky, cos tady postoval, jestli by ti k tomu něco neřekli. Jak se to mohlo ohnout, když to vypadá na křehkou slitinu, a tak. Za zkoušku nic nedáš a v nejhorším se nic nedozvíš :).



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#861 » pát 5. bře 2021, 10:50

sobik2: Je to smutny, ale neni to zase takova tragedie. Kde se stal problem, asi jen tak z prstu nevycucame. A ted kdyz je to zlomene, tak kdo vi. Predtim by to stacilo prirovnat k novemu dilu, a hned bys videl, jestli je to o proti novemu dilu nejak vykrivene...
Jinak co se materialu tyka, tak vezmi magnet a uvidis. Podle meho nazoru, je to kalena ocel. Ktere se asi zasah klestema zrovinka moc nelibil :mrgreen:

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#862 » pát 5. bře 2021, 11:00

Na MP5 (sice od POF, ale jedou podle H&K) jsem lehce prihnul vystupek spouste a vysledek uplne stejny, krupnulo to hned

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#863 » pát 5. bře 2021, 11:53

sobik2, risa2000: Já jsem zatím z těch posledních cca 10 příspěvků vůbec nepochopil, co vlastně řešíte a co se kde zadrhává. To pádlo mám ve stejné poloze roky, nejspíš už od výroby, nikdy jsem to za problém nepovažoval a žádný problém s ním ani nebyl. Pistole má najeto v ne zrovna šetrném režimu už dost tisíc na to, abych na jakékoliv problémy v důsledku toho drobného vychýlení od pro někoho esteticky více žádoucí polohy přišel.

K té opravě kombinačkami bych jen dodal, že kdyby se "stalo" mě, nebyl byl zklamaný z pistole, ale v první řadě sám ze sebe, že mě vůbec takovou blbost napadlo udělat ;) Některé materiály prostě navzdory instinktům za normálních okolností ohnout nejdou. Ten vypouštěč, asi odlitek z nějaké oceli, byl nejspíše ještě zakalený kvůli tvrdosti právě proto, aby se při používání neohnul a očividně správně, jak ses sám přesvědčil :lol:



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#864 » pát 5. bře 2021, 12:04

Technická - spíš než odlitek to bude MIM https://cs.wikipedia.org/wiki/Plastick% ... _kov%C5%AF

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#865 » pát 5. bře 2021, 12:10

Problém je v tom, že když ta packa vypouštění čumí do lučíku, jako na té první fotce, tak to při spouštění kouše do prstu a to dost nepříjemně (aspoň při mém standardním úchopu a ten bych se určitě nepřeučovat jen kvůli takové závadě). Sám jsem na to přišel (sice u P30L, ale tenhle díl je stejný) při sušení bez zásobníku, stojí to za prd. mechanicky je to jednoduché, tam moc není co vymýšlet... buď by musel být vadný (promáčklý) zásobník, aby tam nebyl kontakt nebo ta páčka. Je také možné že ta páčka už byla uvnitř lehce nalomená, změnila tvar a kleště už ji jen dodělaly.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#866 » pát 5. bře 2021, 12:52

Nevím, jak u P30L, která má očividně jinou spoušť, ale u SFP9 pro mě není skoro možné dotknout vypouštěče při správné poloze prstu na spoušti, tzn. tak, aby byla spolehlivě stisknutá spoušť a spoušťová pojistka zároveň. Jsem si jistý, že tomu tak je by-design, protože kdo bych chtěl služební kvér, u kterého se bude bát, že se při zmáčknutí spouště zadrhne o vypouštěč a eventuálně i vyhodí zásobník. Mám normální ruce, střílím pravou i levou a největší gripy. Většinou se ani ukazovákem střílející ruky nedotýkám lučíku. Over-travel spouště končí ještě před začátkem pádla (viz foto). Neříkám, že ten problém nemůže existovat, ale u SFP si aktuálně nedokážu představit úchop, při kterém by mohl, pokud se spoušť nemačká prsteníčkem nebo malíčkem a proto jsem se ptal na upřesnění.

Obrázek



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#867 » pát 5. bře 2021, 23:40

Ja vlastnim P30 a opravu kdyz si s tim clovek susi bez zasobniku, tak pri plnem stisknuti spouste, opravdu zadrhava o "packy" vypousteni zasobniku. Nevim jak SFP ma domacknuti spouste, ale u P30 je chod opravdu dlouhy.
Nic mene, maji to vymyslena tak, ze kdyz je tam zasobnim, vse je pekne slicovane. Tedy az na nejake ty nepovedene kusy, kde je problem.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#868 » sob 6. bře 2021, 01:19

Jak už jsem psal, nehledě na to, že s tou P30 máte nejspíš pravdu, pořád jste off-topic. Vlákno je o SFP9, problém se týká SFP9, což je striker fired pistole, tak proč do té diskuze plést P30 - pistoli sice také s pádlem, ale pro změnu s kohoutem, která se navíc vyrábí ve verzích s několika různými spoušťáky? :roll:

Pro ilustraci (pozornější si můžou níže povšimnout drobného rozdílu v chodu spouští ;) )

P30
https://youtu.be/ETpWnJgbvQE?t=632

HK SFP9/VP9
https://youtu.be/fz6xZrQCEOw?t=294



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#869 » stř 10. bře 2021, 20:31

Zdravím vás a chtěl bych se zeptat,nikde nemůžu najít co za závit má manželčino SFP9SD. Porádíte mi někdo? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#870 » stř 10. bře 2021, 21:14

Mělo by to být M13.5x1 LH

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů