Glock 42

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#61 » ned 3. lis 2019, 08:22

.380 mi přijde jako bezpečnější ráže vůči nezúčastněným osobám. Má mnohem nižší penetrační účinek tak je tam nižší šance, že projde skrz (přes bundu projde :)). U lugeru je to téměř jisté, že při postřelení kulka proletí skrz a ještě muže zasáhnout další. Co se tyče obranného účinku tak dle mého je .380 mnohem lepší ráže na obranu než luger, ale jako vždy, co člověk to názor.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#62 » ned 3. lis 2019, 09:57

Nestřílel touhle ráží pán v Tanvaldu? Tam se ukázala jako docela schopná...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#63 » ned 3. lis 2019, 10:02

I pán v Sarajevu.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#64 » ned 3. lis 2019, 10:30

Tím, jak vypadá jako hračka, ale můžete tím za dvě minuty postřílet dvacet arcivévodů, hubenejch nebo tlustejch?



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#65 » ned 3. lis 2019, 10:59

Díky za každou radu. No mě přijde, že s G42 brow se líp dává mířená než s G43, jen se člověk zarazil na jiných místech než zde, kde člověku přišlo že 9brow je pomalu slabá ráže jak lepší vzduchovka.
Nebo zde:
https://www.ammoland.com/2018/03/the-lo ... z64C6Ab2l6

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#66 » ned 3. lis 2019, 19:04

Ráže 9mm Brow. se neboj, je dostatečná na obranu. Jiná otázka je cena a možnost výběru střeliva, tam už na plné čáře vede 9mm luger. Pokud budeš přebíjet, trochu se to vyrovná :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#67 » ned 3. lis 2019, 19:13

S ohledem na to, že i .22 LR je smrtící si myslím, že 9mm Br. stačí bohatě na NO. Většinou se střílí na krátkou vzdálenost. A tento náboj snadno prostřelí chlapa taky. Problém je jen cena střeliva protože s tím co člověk nosí by měl i cvičit na střelnici.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#68 » ned 3. lis 2019, 19:29

Jmx :
můj úhel pohledu je tento: kupuji pistol s co největší ráží, kterou budu schopen nosit (váha velikost), se trefovat (váha velikost spoušť) , platit náboje, bude mi stačit výběr a dostupnost nábojů, s pistolí budu trénovat.
Já mám výsledek na luger. Kdo dává větší důraz na malé rozměry, volí 38acp nebo 32acp. Každý má pořadí priorit jiné. Lepší pistol 32acp, než žádná pistol.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#69 » ned 3. lis 2019, 20:22

Lala píše:Ráže 9mm Brow. se neboj, je dostatečná na obranu. Jiná otázka je cena a možnost výběru střeliva, tam už na plné čáře vede 9mm luger. Pokud budeš přebíjet, trochu se to vyrovná :-)


Tak pak jasný. G42 na nošení a na střelnici "pár nábojů na cvičení", to se finančně utáhne a na klasické zastřílení G19.

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#70 » ned 3. lis 2019, 20:39

Také to tak mám, akorát, že G17 a přikoupil jsem ještě Shadow2. Na nošení G42 ideální, a ta váha oproti G43 je opravdu znát.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#71 » ned 3. lis 2019, 21:55

Lala píše:Také to tak mám, akorát, že G17 a přikoupil jsem ještě Shadow2. Na nošení G42 ideální, a ta váha oproti G43 je opravdu znát.


Tak to jsem rád, že mi to potvrzujete. Ona G43 klame tělem že není o moc větší, ale je těžší než by ta změna rozměrů dala najevo.
Já mám malou ruku, tak pro mě je G17 už "zbytečně velká", takže to máme stejný.



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#72 » čtv 12. pro 2019, 13:23

Prosím Vás, máte někdo zkušenost s tímto zásobníkem? Spolehlivost v podávání atd. Díky!

https://glockshop.cz/zasobniky-9mm/825- ... e-424.html



JMX
Příspěvky: 47

Příspěvek#73 » čtv 19. pro 2019, 18:59

Tady mi - jak zde také píšete - taky nepřijde až tak slabá a nemožná na obranu G42.
Odrazovali mě, že se odrazila od hlavy útočícího vlčáka, ale je fakt že při špatném uhlu se může odrazit snad i Luger no.
https://www.youtube.com/watch?v=20hofRNZeME

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#74 » čtv 19. pro 2019, 19:41

Vždycky si vzpomeň na pána z Tanvaldu, který měl také ráži naprosto nevyhovující obranným účelům. Ono se toho nakecá, ale praxe často ukazuje, že je lepší mít slabší ráži u sebe, než automag v trezoru... ;-)



fanfox
Příspěvky: 14

Příspěvek#75 » sob 21. pro 2019, 19:48

Bych nechtěl dostat ani 16J vzduchovkou ;)
Momentálně mám 42 - pro její malost a hmotnost, (a, že je "místní") měl jsem 43, byla neforemná do mých rukou, taková ani malá ani velká, to už 43X třeba s uřízlou pažbičkou bych raději... když střílím obouruč, tak u 42 mě z rukou kouká snad jen hlaveň :mrgreen: a střelba jednoruč (silnou i slabou) je taky fajn, šlo to i s 43 …
Kdybych se pohyboval v nějakém jiném prostředí třeba bych nosil 9x19 až .45 s 15+ v zásobníku...

Nosím zatím originál SB, neměl jsem problém ani s Black Mamba (1 krabičku), když přebíjenky, tak beru střely z lugru až 8 gramů, důležité , aby vyšla délka náboje, nejsou rezervy :)

"trénuju" tak, že, když se objevím na střelnici s jinou zbraní (mířenka), tak si na závěr dám čistý papír A4 na 10-15m a s tasením dám 1-2 zásobníky, jednu ránu, dvojrány, s přebitím, co mě zrovna napadne...

Primární zásobník mám ten průhledný na 7 nábojů, který neprodlužuje pažbičku a 2x originál s botkou +2, tím bych obsáhl i nějaké malé závody typu LOS.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů