Glock 42

Glock a spol.


Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#1 » ned 8. čer 2014, 22:22

Na trhu se objevila nová pistole Glock 42, ráže 9 mm Browning / 380 Auto /.
I v časopisech proběhla poměrně dost značná recenze.
Pokud jí někdo máte, prosím podělte se o vlastní dojmy.
Alespoň pro mě je ale šokující cena, více než 14 tisíc, nebo to zato opravdu stojí ?



m@rtinp
Příspěvky: 80

Příspěvek#2 » pon 9. čer 2014, 05:23

pokud to nemáš do ostravy daleko, tak v corradu by ho měli mít k vyzkoušení

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 9. čer 2014, 17:46

Osahal jsem si G42 v místním obchodě a myslím si, že za necelých 14 tisíc nabízí poměrně dost. Zpracování a filozofie jako u větších modelů = předpokládaná vysoká životnost. Na rozdíl od většiny ostatních subkompaktů v ráži .380 bych se nebál s tím trénovat a střílet víc, než jednou za měsíc :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 9. čer 2014, 20:54

Měl jsem to v ruce na střelnici....... nemám rád Glocky a plastáky obecně ale kdybych (kdoví proč) chtěl devítku na nošení tak tohle je opravdu fajn. Dobře se drží, spoušť je jiná (příjemější) než u ostatních Geček a ani jsem nenašel žádný technický problém který by neumožňoval pustit pár tisíc kulí laufem. A to není u podobných zbraní standart. Jestli se to někdo chystá srovnávat třeba s PPčkem a nebi Makem tak G42 je o dva řády jinde.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » pon 9. čer 2014, 22:05

Věřím, že se jedná třeba o dobrou zbraň na nošení, ale když to srovnám např. s Waltherem PK 380 ve stejné ráži, tak nevím jestli těch téměř 6 tisíc navíc je opravdu nutných. Kapacita zásobníku 8 + 1.
Dle mého názoru je cena silně přemrštěná, ale pokud bych sbíral Glocky, tak to také koupím.
Pouze můj názor.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 9. čer 2014, 22:41

Taky nejsem zrovna fanda Glocků, ale srovnávat G42 s pistolí odvozenou od plynovek bych si netroufl.
Problém většiny pistolí v této ráži spočívá buď v tom, že jsou zoufale zastaralé (např. PP) nebo výrobce nepočítá s tím, že by s nimi majitel pravidelně střílel (Ruger LCP, Taurus, KelTec...).
Ráže .380 při použití legálního střeliva udělá stejnou službu jako 9x19, ale lépe se s tím bude střílet. Jediná nevýhoda je pak v ceně náboje.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#7 » úte 10. čer 2014, 04:51

Sided:
Ta osahavana 42 mela provedeny nejake zmeny na stojine, pruzinkach ci vse bylo puvodni?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#8 » úte 10. čer 2014, 06:00

Úplná novota.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#9 » úte 10. čer 2014, 07:40

Johnnnyjak: Já bych tedy G 42 s PK 380 klidně srovnával, sice narážíš na Umarex, ale je to věc názoru a ta ekonomická stránka věci je v dnešní době více než důležitá. Hlaveň Walther, tomu není asi co vytknout.
Pro W hovoří i větší palebná síla 8 + 1, oproti 6 + 1. Velikost téměř stejná, dobrý úchop, pouze váha je větší.
Rád jednou udělám porovnání. Cena nábojů není pro obranu vůbec důležitá.
Uvidíme, kolik zájemců nové Géčko zakoupí, osobně se domnívám, že za tu cenu jich mnoho nebude.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#10 » úte 10. čer 2014, 09:07

Srovnání s ostatními malými nemám, měl jsem v ruce pouze G26 a ta je o poznání větší (hlavně širší).

G42 se mi dobře drží, i když zvažuju botku zásobníku na opření malíčku - kvůli tasení.
Jinak při střelbě se chová velmi příjemně.
Budu muset poladit tu spoušť, jak to bude možné (vyměnit stojnu za lehčí) a asi i osadit větší záchyt (na oboje jsem zvyklý z G17).

Za mě rozhodně doporučuju vyzkoušet ;)



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#11 » úte 10. čer 2014, 17:26

Starosta:
čert už stojinu leštil a výsledek tedy prý nic moc. Proto má otázka na sided ohledně vnitřností.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#12 » úte 10. čer 2014, 18:45

Ja vim, blbe jsem se vyjadril - tim poladenim jsem mel na mysli prave (a pouze) vymenu stojny za lehci.



rvs
Příspěvky: 53

Příspěvek#13 » úte 10. čer 2014, 18:58

Dovolím si čistě subjektivní hodnocení. Střílel jsem při prezentaci z 16 záložních zbraní (např. Glock 26, 27, 42, Kevin, Ruger LCP, Sig Sauer P238 SAS, Sig Sauer P290 Black Nitron, RUGER LCR, Ruger KLCR, Ruger SP101, Smith Wesson 2" mod.36-7, Para Ordnance, Expert Carry, CZ 2075 Rami a další) v různých rážích. Každopádně se mě v .380 acp nejlépe a nejpřesněji střílelo ze Sig Sauera P238 (což je cenově úplně někde jinde) a právě z Glocku 42. Tyhle dvě zbraně mě uchvátily.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#14 » sob 14. čer 2014, 19:12

Bohuliby píše:Uvidíme, kolik zájemců nové Géčko zakoupí, osobně se domnívám, že za tu cenu jich mnoho nebude.


co mi říkal jeden prodejce před měsícem tak jich bylo prodanejch přes tisíc, to mi přijde docela slušnej zájem za tak krátkou dobu :)

Uživatelský avatar
Sargo
Příspěvky: 13

Příspěvek#15 » pát 11. črc 2014, 14:04

Při prezentaci záložních zbraní mi vylučovací metodou zůstal Glock 42 v ruce s velikým náskokem před ostatními. A to jsem původně glocka nechtěla (zatím mi žádný jiný nepasoval do ruky ani trochu, nelíbí se mi...), zato jsem určitě chtěla 9mm luger a vlastně si jela potvrdit teoretický názor na Ruger :-D Člověk míní, zkušenost mění, bezprostřední srovnání je k nezaplacení. Pán na střelnici se smál, že tam nad ním zatím óchá úplně každý a že má vyprodáno.
Oni ho totiž začali vyrábět kvůli mě, víme? Pořád jsem hledala něco do 350g a přitom se slušnějším chováním, a pořád jsem nemohla nic objevit, co by mi pasovalo :-D
Zatím mám vystříleno jen pár krabiček, ale spokojenost roste. Navíc v téhle velikosti / váze ho opravdu nosím u sebe bez přemáhání. Momentálně k němu nemám vůbec žádnou výhradu (cena teda nepotěšila, ale ani jsem se nad ní nepozastavila, takové nadšení to bylo :-)).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů