Beretta APX

Glock a spol.


Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#31 » pát 6. kvě 2022, 09:31

Tak snad mi nebudeš nadávat :D Kdyby jsi měnil mířidla, dej vědět jak jsi na to šel a jak si dopadl



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#32 » pon 9. kvě 2022, 06:46

Nadávat nebudu :-) Včera jsem ji zkusil na střelnici a mile mě překvapila, střílí přesně s minimálním zpětným rázem a pěkně se vrací do záměrné. Nábojnice teda vyhazuje trošku nekultivovaně, lítají všude možně a když mi jedna spadla na tričko tak jsem si hned vzpomněl na video jak to jedné kočičce spadlo do výstřihu :-) Co mě překvapilo takže otisk od zápalníku je mimo střed. S těmi mířidly na 15m dobrý, ale na 25m už to bylo znát, ale bylo to na večer a bylo tam málo světla tak to zkusím ještě příště. Na PX4 už mám mikrometrická mířidla nachystaná a jen to potřebuji dovézt k puškaři, který na to mrkne a když nazná že to bez poškození nedá tak to odvezu do Sudic kde mají přípravek na konkrétní pistoli.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#33 » pon 9. kvě 2022, 09:19

Jo, na rychlejší střelbu je fakt dobrá. Měl jsem ji na MV-102 a při těch pohybových střelbách jsem měl dobrý výsledky.
Při jedný střelecký seanci jsem měl za krkem dokonce dvě nábojnice, ale to bylo na trigeru odrazem od zástěny.
Ozkoušel jsem v ní veškerý levný střelivo co bylo na trhu, včetně ocelových nábojnic a všechno v pohodě. úspěšně jsem v tom otestoval i S&B XRG které teď nosím.
Mrknul jsem na svoje sušilky a nábojnice - taky nemám otisk přesně na středu, zároveň to ani není nijak blízko k okraji



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#34 » úte 17. kvě 2022, 17:49

Beretta zrovna uvedla verzi A1
https://youtu.be/CSuWJwbQC7Y

Mám sice radši toblerone, ale tahle verze je taky pěkná.
Poslouchal jsem jen na půl ucha, ale mám pocit, že A1 spodek půjde dát i na původní APX



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#35 » stř 18. kvě 2022, 07:41

To byla z jejich strany nutnost, protože cena APX v USA je směšně nízká. Teď nasadí cenu výrazně výš. Jsem zvědav kdy a za kolik se u nás objeví, cenu odhaduji tak na 24tis. Ale jinak vypadá pěkně, Italové design prostě umí. Co mě bude zajímat tak provedení povrchovky závěru, mělo by být jiné.
Jinak toblerone dobrý, chvilku jsem přemýšlel co to má být :lol:



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#36 » stř 18. kvě 2022, 09:27

Tak APX combat s výřezem a závitem je aktuálně za 29, takže A1 s výřezem za 25k by byla dobrá cena.
Každopádně pokud bude fakt k objednání spodek A1 pasující na obyč APX, tak budu nadšen

Toblerone tomu říkají amíci, já si jen nemohl vzpomenout, jak se tomu říká česky :D



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#37 » čtv 19. kvě 2022, 07:57

Aktuálně řeším mířidla, ale nabídka je mizerná. Nepotřebuji stavitelná, stačila by mi jiná muška, ale nikde nic není. Beretta prodávala tritiovou Ameriglo, ale ta už je vyprodaná. Od Trijiconu není nic skladem a samotná muška asi s původním hledím nebude kompatibilní, nebo ano? Jediné co je hned k mání jsou stavitelná LPA, ale o těch jsem zase četl že se rozpadávají, a to je mám v šuplíku nachystané na PX4.
Já fakt nevím :-(



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#38 » čtv 19. kvě 2022, 18:18

Počkej až se rozjede A1, pak by mohli být k sehnání další mířidla



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#39 » pát 20. kvě 2022, 05:59

To bych se asi načekal :-) Vypadá to že opět budeme dorovnávat nízké ceny v USA.



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#40 » čtv 26. kvě 2022, 06:41

Tak jsem asi konečně vyřešil problém s povrchovkou na závěru která je hluboce matná a je na ní vidět sebemenší otisk nebo mastnota a vypadá to pak fakt hnusně, tohle taloši vůbec nevychytali a proto je to na A1 už jinak. Je to nějaký druh nitridace, takže povrch je to kvalitní, ale nedotažený. A protože jsem na nějaké díly v práci nechával dělat teniferaci a taky to napoprvé nebylo nic moc, tak už vím že se to musí mezioperačně leštit, aby byl výsledný povrch vzhledově pěkný. Včera jsem teda sundal závěr, odstrojil vše kromě mířidel a celý jsem ho ručně vyleštil pomocí jemné ocelové vaty. Povrch při leštění trošku zesvětlá takže je pěkně vidět kde to je vyleštěné, vata je tak jemná že to šlo leštit i těsně kolem mířidel aniž by to s nimi něco udělalo. Nakonec jsem z toho vyfoukal ten bordel z rozdrobené vaty a celé to přetřel PTFE olejem a vytřel do sucha. Barva je teď jen o malilinko světlejší, řekl bych nerozeznatelně, ale povrch je pěkně hladký a už se na něm nedělají ty otisky a fleky, takže jsem nadmíru spokojený. Nevím jestli se jim to jen nechtělo leštit, nebo na tu nitridaci dali ještě nějaký fosfát, ale původní povrch byl opravdu na velký kulový. Už jsem zvažoval i Cerakote, ale když jsem zjistil že by se závěr musel celý opískovat tak jsem se zděsil a vymyslel tuhle jednoduchou a funkční metodu :-)
Vatu jsem použil tuto, ale nevím přesně jestli je to 0, 00 nebo 000, to bych musel mrknout, zbyla mi doma po restaurování starožitného nábytku: https://www.clou.cz/naradi-a-pomucky/br ... va-vlna-00
V každém případě ani ta nejhrubší nemůže té nitridované vrstvě ublížit.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#41 » čtv 26. kvě 2022, 07:13

Nevybavuju si, že bych něco takového řešil, ale je dost možný, že jsem ji komplet přetřel olejem hned jak sem si ji přinesl domů.
Povrchovka se mi právě líbila hned z kraje a s otisky jsem neměl problém. Teď už ji mám teda mírně dobytou, ale dobrý

Ptal jsem se v eshopu Berrety kdy a jestli budou v nabídce A1 Grip frame pro APX a z nějakého důvodu mě odkázali na lokálního distributora
Mezitím jsem si ovšem všiml, že maj v nabídce frame s pojistkou a právě hlubším bobřím ocasem, tak to možná zvážím



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#42 » čtv 26. kvě 2022, 08:37

Já když jsem ji donesl domů tak z ní kapal olej jak ze sardinky, i ten molitan v kufru byl nacamraný jak sněhulák, takže jsem ji naopak musel utřít a teprve pak jsem zjistil jak je ta povrchovka háklivá na otisky atp.
Který rám máš na mysli? Vždyť je jen jedna verze.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#43 » čtv 26. kvě 2022, 08:45

Celej spodní polymer, spouš´ták lze vyndat a vsadit do jinýho. V základu nabízejí několik barev a velikostí (velikosti se týkaj jen verzí centurion a compact).
Verze A1 má, oproti standardu, hlubší výřez bobřího ocasu, zdrsnění na přední části lučíku, trochu jinak řešený "rest place" na prsty a nemá vpředu ty výstupky pro prsty.
Na eshopu beretty (dal bych link, ale zrovna nejede) je pak víceméně standard s hlubším výřezem bobřího ocasu a montáží pro pojistku



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#44 » čtv 26. kvě 2022, 09:03

Tak to samozřejmě vím když mám dva další rámy doma, ale jsou stejné jako originál, je to stejná forma.
Jiný je až rám pro A1.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#45 » pát 27. kvě 2022, 07:18

Ano, aktuální výměnné rámy jsou standard APX, ale měl by být k dispozici rám pro APX A1 s A1 úpravou a ten by měl být kompatibilní se základní APX
+Rám s montáží pojistky má oproti standardu hlubší beaver tail

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů