G43 9 mm Luger

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#541 » stř 20. říj 2021, 17:23

Tipl bych si, že v tom místě byla tendence ke vzniku únavových trhlin, tím že je tam větší rádius se napětí lépe roznese a závěr déle vydrží.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#542 » stř 20. říj 2021, 17:51

Na G43X kupovanej tento rok (vyrobena niekedy koncom 2020) to je tiez. A na nedavno kupenej G17 gen.5 tiez. Nebyt ludi co buchacky prezeraju mikroskopom, ani netusim co vsetko na nich mam :-D Realne ak mi pistol dobre striela, nemam dovod ju nejako prezerat.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#543 » stř 20. říj 2021, 18:41

Tak víš co pošleš závěr na reklamaci s něčím a přijde ti nový ale jsou na něm nové změny to se nedalo nepřehlédnout tak mně to jen zajímalo nic víc jestli vydrží aspoň to co ten před tím tak paráda.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#544 » stř 20. říj 2021, 19:08

Nehovorim konkretne o tomto pripade. Ale napriek vlaknami je dost pripadov vlastnikov co zbran viac pozoruju ako s nou strielaju.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#545 » stř 20. říj 2021, 22:50

Henry píše:Na starém závěru jsme neměl ten zápich nebo co to je při pohledu vpravo dole. Foto starý závěr tak mě jen zajima k čemu to tam je.

Jo toto - te to fičurie - jak už zde bylo výše řečeno, mj. ke snížení rizika únavových trhlin a také k odolnosti proti nečistotám. Ono G43/43X/48. Jsou celkem o dost subtilnější jak "normální" 9L glocky a jede se u nich na hraně mechanické odolnosti a výdrže materiálů. Ta varianta závěru bez toho rádiusu jsou IMHO závěry z první série a je celkem rarita je vidět. Dnes už se všechny závěry G43/43X/48 dělají s tím rádiusem. A protože se to osvědčilo, vrzli to i do všech ostatních GEN5 závěrů. ;-)



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#546 » čtv 21. říj 2021, 10:33

Diky moc za odpověď a vysvětlení.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#547 » ned 16. led 2022, 16:34

Přidávám se ke spokojeným držitelům spouště RR ARMS. Nejen že to pěkně vypadá, ono se z toho i dobře střílí. Pořídil jsem variantu se spoušťovým táhlem, protože jsem chtěl zachovat původní spoušť. Před nasazením bylo vhodné trochu přeleštit. Výměna proběhla podle návodu na YT za dvě minuty.

Obrázek pouze ilustrativní
RR-Arms.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#548 » úte 18. led 2022, 03:34

Namontovat si do ostre pistole "spoust" od vyrobce airsoft dilu a jeste pofidernich, co nevi kolik ma Glock pojistek ani nema potuchy jak overit mechanicky jednotlive jejich funkcnost (coz jsem videl na vlastni oci realtime v diskuzi mezi vyrobcem a zakaznikem co reklamoval produkt), ani ze Gen5 spoust je uplne jina nez Gen3/4 a ma jiny fulcrum point pojistky (a prodaval drive spoust jako univerzal aniz by vubec overil funkcnost v Gen5 a jazyckova pojistka byla samozrejme svete div se zcela nefunkcni) je opravdu vynikajici napad ;-). "Velmi bezpecne a rozumne". Just saying...



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#549 » úte 18. led 2022, 07:20

Tady zase někdo sežral Šalamounovo ho*no a přišel se sem vyzvracet :silent:



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#550 » úte 18. led 2022, 09:09

Mne ta ich spust sedi a funguje. Mam ju na G17 gen.5.
Na G43X mam spust Lone Wolf, ale dnes by som isiel tiez do RR.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#551 » úte 18. led 2022, 09:31

MKaBar: O kterém že modelu a případně výrobci to mluvíš? U spouště pro G43 se změnil jen tvar jazýčku a místo plastu dural. Délka chodu zůstala stejná. Spoušťové táhlo je originál Glock.



THE-SAD-MAN
Příspěvky: 25

Příspěvek#552 » sob 19. bře 2022, 21:48

Zdravím dámy a pány.
Již léta nosím G19 3.gen., mám na něm tritia a ještě nějaké drobnosti a nyní si pohrávám s myšlenkou nahradit jej nějakým subcompactem. Uvažoval jsem o G43. Předpokládám, že někteří zdejší diskutéři disponují nějakými praktickými zkušenostmi a byli by ochotni se o ně podělit, eventuálně nabídnout zkušenost s nějakým podobným compactem. Tady je adresa na zajímavou srovnávací aplikaci https://www.handgunhero.com/compare/glo ... -glock-g19

Téma sloučeno, nezakládej zbytečně nové téma navíc s nejasným pojmenováním. Peggy

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#553 » sob 19. bře 2022, 22:29

Rozhodovat se stejně dnes, tak by byla jasná volba Hellcat.
Glock 43 s kapacitou 6 nábojů je již pro mě překonán.



THE-SAD-MAN
Příspěvky: 25

Příspěvek#554 » sob 19. bře 2022, 23:10

S ohledem na účel, pro který je G43 koncipován, to znamená na nutnou sebeobrannou situaci jejíž jedním
z atributů je minimální vzdálenost bych nabyl dojmu, že 6 nábojů je dostatečná kapacita. Pravda, na nějakou větší přestřelku to nemusí stačit, ale vždy je něco za něco. Láká mě právě ta subcompactnost nabízející možnost nošení zbraně (když to přeženu) mezi půlkami. Hellcat/G43- můžeš to rozvést?



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#555 » ned 20. bře 2022, 07:53

Ano, pokud "běžnou" krizovou situaci nevyřešíte 6 náboji, tak ji asi nevyřešíte ani 11 náboji.

Nicméně, proč chcete v novém fóru znovu mlátit vymlácenou slámu v jiných diskusích zde na serveru? U začátečníků tyhle dotazy chápu, ale Vy podle svých slov nosíte léta zbraň. Co očekáváte, že Vám zde lidi napíšou a co se dozvíte více než už je momentálně zachyceno v diskusích na téma:

- Hellcat/H11https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=11574
- SIG 365 https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=9350
- G43 https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=6009

kde každá diskuse má několik deítek stran...

???

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů