G43 9 mm Luger

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#511 » čtv 14. říj 2021, 18:48

No vidis a ja to radsi delam rovnou poradne, nez nejake zbytecne mezikroky s blato resetem, jako je Apex apod...

viewtopic.php?f=18&t=13367#p261933

Ale jelikoz nemam ten prehled, tak dalsi diskuze je zbytecna, bo to mu proste nerozumim.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#512 » čtv 14. říj 2021, 19:11

Je tady někdo kdo má G43 vyrobeny teď někdy? Je už závěr vyrobeny nové jde mi o zářez na zachyt závěru.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#513 » čtv 14. říj 2021, 19:17

MKbar: Timei sice není špatná, ale jaksi.. nedělá se pro G43. Ale jinak, ok.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#514 » pát 15. říj 2021, 13:21

Asi tak... A jinak vyleštit vše + slabší pružina blokace zápalníku je u Glocku asi úplný základ.

MMCH - Timney Alpha Competition postrádá pádovou pojistku a pistole může vystřelit po pádu na zem. Naprosto nevhodné na EDC!

Pěkně vysvětleno zde: https://www.youtube.com/watch?v=Sx-nQQrKI80&ab_channel=GlockGuide

(Nebo si kdekoliv na YT najděte videa dle "timney alpha competition drop safety") Ale to už jsme trošku OT od G43.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#515 » pát 15. říj 2021, 14:11

Az nato ze to video je hovadina a ma to nejspis blbe nainstalovane a kdovi co vsechno je v tom rezu zprasene, domecek dorezany dobity atd. Beztak tam nema ani ten pojistny sroub na kontejner dole atd. Padova pojistka je plne funkcni mame tu dve v provozu od leta, par tisic nastrilene a zajimave, ze nam to funguje 100 % v Gen5 34 a 17T. A nikdo jiny krome mamlasa ve videu nemel nikdy s padovou pojistkou problem nebo mozna lidi co videli to video, ale rozumi tomu jak koza petrzeli a videli to leda na obrazku. Blokace strikera, pojistka v jazycku i protipadova pojistka jsou na Timney 100 % funkcni a pokud se to nasteluje poradne na rozumny citelny bod odpalu (2,25 ci 2,5 stojina a 6 bls striker nebo default striker a 3,5 stojina) plus overtravel sroub v domecku, tak je to zcela bezpecne.
Nikdy to nevystreli po padu na zem, bo i kdyby selhala ta protipadova, coz neselze a nejakym zazrakem to to sjelo ze searu (pruzina searu je tvrda dost sila dopadu na setrvacnost by musela byt naprosto silena), tak blokace to nepusti. Tohle neni SIG P320, tohle samo nestrili :-D. Tady to nepada samo ze searu a blokace nesjizdi diky vuli a rotaci strikeru...

I samotny nejvetsi machr na Glocky JohnnyGlock jasne rikal, ze je to naprosto bezpecne a udelal to jeste bezpecnejsi tim overtravelem a citelnejsim bodem odpalu a presne tak to mame my.

Teorie mamlasu z Youtube a realita jsou dost casto dve odlisne veci. Ja uz dve naladil a dalsi dve budu mit brzo na ceste mozna tri. A cerpam info od lidi jako je JohnnyGlock, co ladi Glocky uz tricet let, ne od nejakych mamlasu a radoby odborniku a radoby superstrelcu z Youtube...

Plus trosku si protirecis - hejtujes Timney na padovou bezpecnost, ale doporucujes jako zaklad davat slabsi pruzinu blokace pritom to absolutne neni treba, staci tu blokaci i striker i vsechno ostatni poradne vylestit. Pruzinu blokace nikdy nemenim a mnou ladene spouste jsou rekl bych hodne dobre, nejen Timney. A taky to naladim za par stovek a je to uplne suprove, ne x tisic v kanale a blato sracka reset a nespolehlive odpadly atd jak se tady bezne ladi Glocky ala Pat a Mat.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#516 » pát 15. říj 2021, 19:05

Mnou laděné spouště na Glockách jsou IMHO o třídu výš než tvoje. Bez urážky - to jsou prostě fakta. Ověřeno střelci.

A to, že blokace zápalníku je poslední instance proti tomu, když ti zbraň upadne na zem nesvědčí o bezpečnosti té spouště od Timney - pro zbraň na závody ap., proč ne. Na EDC? Ani náhodou. Stačí pogooglovat a člověk hned vidí, ke je skutečná pravda.

Budu se opakovat ale zadejte si do googlu (nebo YT) výraz "timney alpha competition drop safety" a všichni uvidí kde je pravda a kdo naopak mele blbosti.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#517 » pát 15. říj 2021, 23:19

Jasne, ja se nehadam, tvoje spouste jsou nejlepsejsi v Galaxii o tom zadna. Ty moje nejsou na strileni.
Spouste ladene mamlasy nebezpecne jsou, vcetne Timney, to je taky pravda. Osel s pilnikem zprasi vsechno. Ale podivej se na praci skutecnych odborniku ala JohnnyGlock, to je smerodatne.
Ne kdyz to zprasi nejaky gramlavy hillbilly, co ani nevi, jak to funguje a nevi o tom vubec nic.
Timney je naprosto bezpecna pokud je nainstalovana a nakonfigurovana spravne a nikdy nevystreli ani po padu.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#518 » sob 16. říj 2021, 11:28

Chlapi, dík za "poučení" :) , ale zpět k tématu. Timney pro G43 nic nedělá, Apex a LoneWolf jsou na nic, a originál má mouchy. Co jiného ještě lze doporučit a aktuálně v česku sehnat. Overwatch Precision se mi líbila, ale ta je nedostupná a jak tak tady čtu "RR ARMS - spoušť s táhlem" nebude zas tak špatný nápad. Minimálně si ušetřím to roznýtování a kdykoli ji můžu prodat, kdyby mi z nějakého důvodu nepasovala.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#519 » sob 16. říj 2021, 11:48

Mam na 43X LoneWolf a neni to zla spust, ale ak by som ju tam uz nemal, asi by som dal RRarms. Len ako tu uz chlapi pisali, lesteniu sa nevyhnes. tiahlo, stojinu, blokator treba vylestit. Bez toho samostatna spust nic neurobi. Udernik treba lestit s rozumom, A potom sa pohrat s pruzinami, ale to uz je zlozitejsie. Ale napriklad Eeman ma kompletne sady, kde nemusis nic riesit. Na 43 by to mal stacit, ak nebudes spokojny, potom sa obrat na niekoho co sa ladeniu Glocka venuje.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#520 » sob 16. říj 2021, 14:04

OK, počítám s tím. Vše ostatní už mám vyleštěno, odpor 2kg mi na EDC pistoli vyhovuje, jen ten jazýček spouště jsem jaksi ještě hledal :) .



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#521 » sob 16. říj 2021, 19:39

Borci, znáte někoho z Brna a okolí, kdo by ten spoušťák vyleštil?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#522 » ned 17. říj 2021, 09:34

Mna by teda zaujimalo ze keby aj ta padova poistka u Timney nebola funkcna (co teda setsakra je a ten chuj na videu je patlal) tak akoze u EDC to ma vadit comu? Ci pri noseni tu pistol pustate na zem bezne? Na zavodoch je ta bezpecnost nastavena na max (i ked zavodit s Glockom, ehm ehm). dovolim si tvrdit ze 90 % “takyborcov” co viac teoretizuju nez strielaju v zivote a pri tom nosia nebude ovladat bezpecnost manipulacie tak ako sa robi na zavodoch vratane bezpecnosti samotnych zbrani.

Tak ja neviem v com je problem. Do kelu, vsak ono v nasich koncinach su ludia, co povazuju nosenie CZ 50 za cool. A o jej “bezpecnosti” vieme svoje.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#523 » pon 18. říj 2021, 12:32

Kolega ma v G43 Suarez spoust jazycek, uz pred lety jsem mu to dotahl z USA na zkousku.
A tu Overwatch Precision pokud to maj v USA na krame skladem (bo ted vecne nic neni nikde) zkusim dovest a vyprubujem, druhy kolega ma plonkovni 43 tak to tam narvem a otestujem...

A taky JohnnyGlock dela spouste na SLIM Glocky a jeho spouste jsou naprosta spicka, neni to levne, ale TOP. Pokud chcete nejlepsi mozny spoustak do 43/43X/48 tak JohnnyGlock je jasna volba a od neho veci muzu sehnat.

No s tou protipadovou pojistkou - loni na podzim zastrelili rozhodciho 64 roku na zavodech v Kanade - spadl typkovi natazeny SA S2 na kohout a bez blokace to vystrelilo a prvni smrtak v historii zavodu. Nebo teda druhy, 2017 se zastrelil typek ale sam sebe, vypadla mu pistole a jak ji chytal, tak to zmackl a do sebe.

A ve stejny den, jak byla ta smrtelna nehoda v Kanade byl smrtak v JAR s preladenym Glockem, opet majitel zastrelil sam sebe - spadlo mu to a zabilo ho to a vystrelilo to bo to kvalitne dodrbal.

Ja bych nepouzival pistoli bez blokace uderniku ani na zavodech, nejsem mistr sveta abych honil desetiny vteriny a zakopnout muze uplne kazdy jakoze jsem v lete ujel na blate na IPSC ale ustal jsem to tak tak a miril furt do prostoru s terci (uz jsem si kdysi vyvrtnul kotnik na poslednim schodu doma v baraku, sjela mi ponozka z posledniho schodu), zvlast jeste prerostly mamlas jako ja, co se ma problem obcas nekde vejit. Jistota je jistota. Kazdopadne Timney je za me zcela bezpecna.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#524 » pon 18. říj 2021, 14:18

Otázka, když vyměním spoušť na G43 kam mně to posune? A nebo jde jen o lepší pocit?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#525 » pon 18. říj 2021, 14:35

Já díky tomu nemám puchýř na ukazováku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů