G43 9 mm Luger

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#496 » stř 1. zář 2021, 15:06

První G43 taky závadily, ale zatím co Glock se ryhcle poučil a teď je z toho držák, tak z P-10M zůstala jen rozpačitá vzpomínka.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#497 » čtv 14. říj 2021, 08:58

Máte někdo se spouští RR ARMS problém se samovolně (vlivem nošení) vypadávajícím jistícím kolíkem jako já?

Obrázek



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#498 » čtv 14. říj 2021, 09:07

Pokud ho nerozklepneš, tak se ti prostě vysune. Musíš ho zalisovat.
Je pravda, že nějakej šroubek by byl vhodnějším řešením. Já doma řešil jen jednu stranu čepu u táhla a byla to bojovka. Dutinka je o něco menší, tak se spíše rozpírá o boky, než aby se bezpečně roztáhla do vyhloubení na bokách jazýčku.

Screenshot_20211014-101145_Gallery.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#499 » čtv 14. říj 2021, 10:04

Na stránkách prodejce nic není, ale u výrobce ano. Tak jsem jen dost nehledal.
Nějak se s tím tedy poperu, díky za info.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#500 » čtv 14. říj 2021, 10:19

Kupoval jsem pár spouští RR Arms sólo (bez táhla) a táhla si montoval sám. Na řádné a pevné roznýtování kolíku, což je po montáži táhla nezbytně nutné udělat, jsem si vyrobil na soustruhu takový malý přípravek:

20211014_111502.jpg


Tím vždy spoušť podložím a z druhé strany roznýtuji (roztáhnu) kolík dobře nabroušeným důlčíkem. Pak otočím a opakuji (přípravek slouží pouze pro "přidržení" kolíčku ve správné poloze ve spoušti, nikoliv pro roznýtovávání, to dělám právě tím důlčíkem).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#501 » čtv 14. říj 2021, 10:24

Chci se zeptat trochu mimo problém... Zkracuje ta spoušť délku chodu? Podobně jako třeba Topstřely u P10?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#502 » čtv 14. říj 2021, 10:29

Viz popis:

Spoušť nezkracuje chod, propad nebo reset. Časování spouště je stejné, jako u originální spouště.
Spoušť RR ARMS je řešena tak, aby sloužila jako spolehlivá náhrada plastové originální spouště a je vhodná jak ke sportovním účelům tak i každodennímu nošení.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#503 » čtv 14. říj 2021, 10:42

Nicméně díky jiné geometrii je přední plocha spouště lehce více vzadu jak originál Glock (zvlášť dolní část spouště) a je tak více místa v lučíku. Taky se tím pádem mírně zkracuje vzdálenost od hřbetu pažbičky ke spoušti, což ocení nejen lidé s malýma rukama/krátkýma prstama. ;-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#504 » čtv 14. říj 2021, 10:44

Dík, ta originální mi nesedí a občas kouše kůži prstu mezi rámem a spodní částí spouště. Předpokládám, že u této i díky jinému tvaru jazýčku to nehrozí?
Kratší vzdálenost bych snad už ani nepotřeboval.. (v dotazu jsem se ptal na délku dráhy spouště, ne bod vypuštění)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#505 » čtv 14. říj 2021, 11:13

Ohledně pohodlí je to za mě nebe a dudy.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#506 » čtv 14. říj 2021, 11:32

Taky tak. Zkusil jsem hodně spouští na hodně glocích, ale ta RR Arms mi přijde na zbraň určenou k běžnému nošení + vyblbnutí a trénink na střelnici asi nejlepší. Akorát si kluci v RR Arms musí dát při montážích spouští trochu více pozor - u jedné mi vypadával čep jazýčku (evidentně ho zapoměli při kompletaci spouště roznýtovat) - roznýtoval jsem ho na tom svém přípravku postovaném výše stejně jako čep táhla a pak už OK.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#507 » čtv 14. říj 2021, 12:23

Blbé je, že pokud čep vyleze, tak můžete zbraň po útočníkovi tak maximálně hodit...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#508 » čtv 14. říj 2021, 12:57

Proto je vhodné koukat na web výrobce. Což jsem neudělal a nepočítal s doděláním doma.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#509 » čtv 14. říj 2021, 16:58

RR Arms nejlepsi :-D :-D :-D a ted tu o karkulce... smesne, dat si ceske smecko pofiderni od vyrobce airsoft dilu a jeste pochybnych do gveru na bezne noseni :-D. Hlavne aby se nejaka ta kacka usetrila.
Pritom to je uplne k prdu. Tunite to uplne posledni, co je treba resit. Jazycek spouste.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#510 » čtv 14. říj 2021, 17:22

V Glockách jsem měl snad vše, co se u nás dá sehnat. Od Apexu (obě generace), přes Zev, Vickers atp.. až po plně stavitelný Lone Wolf. Takže to jaksi nebude o prachách, "aby se kačka ušetřila" ty rejpale. RR Arms je z nich prostě PRO MĚ nejlepší z hlediska kontroly, plynulosti a komfortu spouštění.

A tvrzení o tom, že jazýček spouště je u striker fired zbraně až to poslední k tunění ukazuje, jak moc málo tu někdo má přehled. :roll: Hlavně že si může rejpnout... :evil:

Mimochodem - ta spoušť od RR Arms je tvarem a geometrií velice podobná Vickers Tactical Carry Trigger od Tangodown, akorát není plastová, ale hliníková.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů

cron