G43 9 mm Luger

Glock a spol.


KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#436 » sob 30. led 2021, 19:07

zelenac: Mam velice stejne podezreni, jake jsi zde uvedl. Tim, ze to opravdu nedrzi po cele plose toho voditka, tak pri vystrelu to dostava velky impulz prave do mnohem mensiho bodu. Coz vede k podstatne vetsi namaze materialu, a ocividne i havarkam.

Ja osobne mam sice G42 .380 Auto. Coz je dost podobna pistolka. Takze nejake to "porovnani" udelat muzu.
Kdyz jsem meril delku voditka v ramu, tak jsem nameril delku voditka 10,20mm. Kdyz prilozim zaver k ramu= presne v predni poloze, to znamena pripraveno ke strelbe (slozena zbran). Tak ono voditko, je v drazce zaveru zasunute pouze 5,60mm. Takze defakto pouze na silnejsi pulce voditka to drzi. Coz neni zrovinka idealni.
Jak to ma presne G43 netusim, ale jestli to ma jeste mene a navic do toho vseho je naboj 2x silnejsi, nez u G42. Tak je to hold slabsi stranka tehle pistolky. Mozna, ze to maji jako naschval, takove ty ku*vitka moderni doby :mrgreen:

Edit: Zajimalo by me, jestli oni postizeni majitele, nezaznamenaly problem v tom, ze by pistole mela vetsi vule mezi zaverem a ramem, prave na te predni kolejnici :?:



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#437 » sob 30. led 2021, 19:59

zelenac:
jenže ta pistole Henryho nemá vyštípnutou část vodící drážky v závěru, ale "jen" kus povrchu - hrany pod tou vodící drážkou. Kdyby se u jeho pistole stalo to, co popisuješ, tak by pravděpodobně odešel materiál sousedící s vodící drážkou, což se ale u jeho pistole nestalo (alespoň to na fotce nevidím). Nemám teď G43 u sebe, ale nemohlo vodítko (při větší vůli) zavadit / narazit svou částí, kde končí broušená vodící část a v úhlu 90st. pokračuje do plastového rámu tím zahnutím (rádiusem)? Každopádně by to zanechalo na tom vodítku nějakou stopu. Detailní foto obou rámů s dotčeným vodítkem (z více úhlů, stran) by možná dalo odpověď.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#438 » sob 30. led 2021, 20:10

jiný rám, ale pro představu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#439 » sob 30. led 2021, 20:24

Fotky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#440 » sob 30. led 2021, 20:51

aha, tak ty to máš taky durch. Teď koukám do své G43 a v tom místě už není vodící drážka, ale jen plocha. Takže namáhání v místě náběhu do plné vodící drážky bude mnohem větší. Z tohoto pohledu se to jeví jako vada konstrukce / designu pistole, tzn. chyba výrobce.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#441 » sob 30. led 2021, 22:38

mission píše:zelenac:
jenže ta pistole Henryho nemá vyštípnutou část vodící drážky v závěru, ale "jen" kus povrchu - hrany pod tou vodící drážkou. Kdyby se u jeho pistole stalo to, co popisuješ, tak by pravděpodobně odešel materiál sousedící s vodící drážkou, což se ale u jeho pistole nestalo (alespoň to na fotce nevidím). Nemám teď G43 u sebe, ale nemohlo vodítko (při větší vůli) zavadit / narazit svou částí, kde končí broušená vodící část a v úhlu 90st. pokračuje do plastového rámu tím zahnutím (rádiusem)? Každopádně by to zanechalo na tom vodítku nějakou stopu. Detailní foto obou rámů s dotčeným vodítkem (z více úhlů, stran) by možná dalo odpověď.


Praveze ma vystipnutou presne tu cast,o ktoru sa pri zamknutom zavere opiera voditko.Tie 2 ci 3 mm.Zato vravim,ze to riesenie je nielen nestastne,ale priam debilne.To vybratie pre zachyt stacilo urobit polovicne(ako ma napr.HS) a tym padom by bolo v drazke cele voditko,nielen ten kusok.Teraz ked to uz ma vylomene,tak zacne deformovat voditko zpredu,lebo don uz zacne narazat zaver ostrou hranou tej vylomenej casti.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#442 » ned 31. led 2021, 06:20

vsak ano. Ja jsem po celou dobu resil uplne jiny typ zavady, protoze z te prvni fotky od Henryho jsem nerozeznal, ze ten kus materialu upadl az do vodici drazky. Mne se to zdalo, ze se ustipl jen kousek povrchu pod vodici drazkou, proto mi unava materialu nedavala smysl. Takhle je to ovsem o necem jinem.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#443 » ned 31. led 2021, 12:13

Tak z tej fotky ta to naozaj mohlo pomylit.Na prvy pohlad to vypada,akoby zaver padol na nieco tvrde.Lenze ja som nahodou cistil svoj g43.No a ked to clovek drzi v ruke,tak sa lahsie prichadza na mozny sposob zavady.Ale aj tak nevidim zbsolutne ziadny dovod nato,aby ten vyrez bol taky siroky a tak namahana suciastka bola takto zbytocne oslabena.Na druhu stranu...nieje to jediny debilny napad od gastona.....vid vypadavanie vyvrtu,co uz pomaly nieje u gloka chyba,ale vlastnost.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#444 » čtv 25. bře 2021, 21:39

Henry: Jak jsi vyresil tu zavadu s tim ustipnutym zaverem ? Me prave napadlo, ze kdyz jsi daval ten test naboju 9mm Luger JHP, tak tam mas i testovaci pistolku G43. Takze mne napadaji 3 moznosti :D



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#445 » čtv 25. bře 2021, 21:55

Můj Glock 43 je na reklamaci. Glock 43 vzal kolega z práce.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#446 » čtv 25. bře 2021, 22:52

Takze jsem to dobre uhodnul jako tu 3. moznost. Tak to ti asi daji novy zaver a budes moc zase strilet o zivot :D



Siafu
Příspěvky: 5

Příspěvek#447 » pon 29. bře 2021, 20:14

Někdo se tu ptal na výsledek reklamace toho odštíplého závěru. Schválně, je na tom novém závěru co jsem dostal místo toho odštíplého něco jinak?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#448 » pon 29. bře 2021, 20:44

To je taky problem napisat veci na rovinu? Treba davat blbe hadanky ako v skolke?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#449 » pon 29. bře 2021, 21:24

Jo při srovnání fotek je ta vodící drážka delší / výřez je kratší než na původní - a je zároveň s hranou vyhazovacího otvoru



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#450 » úte 30. bře 2021, 05:42

Gaston mi ukradol napad :shock: .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů