Jednořaďáky na denní nošení - najde se majitel v Brně či okolí?

Glock a spol.


McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#1 » pon 28. pro 2015, 22:28

Ahoj,

pomalu ale jistě plánuji koupi nějakého jednořaďáku na takové to běžné denní nošení. Stále váhám mezi 9L a 9Br, ale pravděpodobně se přikloním na stranu Luggeru. V mém výběru kandidátů po několikatýdenním pročítáním fór, recenzí apod. zůstali následující finalisti:

Ruger LC9
Ruger LCP
Ruger LC380
Taurus PT 709 slim
Taurus PT 738
Glock 42
Glock 43
SW MP9 Shield
SW MP Bodyguard

Mohl bych poprosit majitele (i ostatní, komu tyto zbraně prošly rukama) výše uvedených zbraní o jejich reference a zkušenosti? Papkají vám zbraně všechno střelivo, nebo jsou některé vybíravé? Jak jsou na tom se spolehlivostí a dílenským zpracováním? Prodáváte teď někdo něco z výše uvedeného?

Osobně nejvíc pokukuji po G43 a SW MP9 Shield. Od Rugru mě někteří prodejci odrazovali, že nejsou moc spolehlivé a mívají problém s odpálením náboje. Z Taura 738 jsem již střílel a spoušť mi přišla příliš tuhá.

Co jsem mohl, to jsem si osahal u prodejců. Nyní bych se rád obrátil na majitele, jestli by se našel někdo ochotný, kdo by zašel v Brně na střelnici a nechal mě ze své pistole párkrát vystřelit? Jak zbraň padne do ruky je jedna věc, jak mi ale bude sedět při střelbě, je věc druhá.

Předem moc děkuji za všechny komentáře a SZ, ať vám to dobře střílí :)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2 » pon 28. pro 2015, 23:15

Mám Ruger LC9s, zatím jen cca 300 ran pouze S&B (mix standardních FMJ 7,5 g a nontoxů), bez problémů. Mám středně velkou ruku, zásobník s botkou mi padne jako ulitý, ale i bez botky střílím bez obtíží. V Praze můžu zapůjčit.

Celkově z něj mám rozporuplný pocit - po funkční stránce naprosto OK, doporučuju. Ale jakmile s ním pohnu, pořád někde něco klape, cvaká... Navíc, rozborka je napoprvé složitější, jakmile ale do ní pronikneš (a zvykneš si na zajištění čepu), není s ní problém.
Naposledy upravil(a) Lynx dne pon 28. pro 2015, 23:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#3 » pon 28. pro 2015, 23:28

SW MP9 Shield. Mal som v ruke dva kusy. Strielane S&B a Magtech FMJ. Dokopy 100+ ran. Mam dost velku pracku ale je to drzatelne celkom prijemne. Da sa aj s kratkym zasobnikom ale ten predlzeny je samozrejme lepsi. Kope (logicke, kedze je to mala vec), ale spatny raz po par ranach uz zvladatelny v pohode. Na forach dost vysoko hodnotena vec co sa tyka spolahlivosti - aj nadpriemernej vydrze na svoju kategoriu (myslene pravidelny trening XX ran tyzdenne). Ak sa rozhodnem nosit malu pistol, je zatial na prvom mieste.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 29. pro 2015, 00:25

Shield má kamarád. Střelba z toho je na tak malou zbraň příjemná. Jen mi ze začátku byla trošku proti srsti jeho spoušť. Ale po chvíli se i na to dá zvyknout. Na střelivo není vybíravej. Moc jsem z toho nevystřílel, ale za to málo nábojů za mě palec nahoru.
A nepřemýšlels nad Walther PPS?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » úte 29. pro 2015, 12:18

A co Makarov, osvědčená zbraň za polovinu peněz ?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 29. pro 2015, 14:17

O tom jsem kdysi uvažoval já, ale vadí mi střelivo - chtěl jsem luger.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#7 » úte 29. pro 2015, 16:21

Luger není všespasitelný a možná by bylo zajímavé, pokud by měl někdo možnost, změřit úsťovku u Makarova a třeba SW MP9 Shield, který má opravdu kratinkou hlaveň a podle mě značná část prachové náplně zůstane nevyužita. Je otázka jak velkou roli v tomto případě hraje uzamčený systém oproti dynamickému.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » úte 29. pro 2015, 17:10

Jasně, mně nejde o spasení. Mám revolver na lugery, chci si pořídit pistoli, abych nezapomněl, jak se s ní zachází, technické parametry mě zas tak netrápí, jsem laik, Makarov se mi líbí. Chtěl jsem prostě jen unifikovat munici a nevím, jak moc je 9m dostupný, přebíjí se atd. Mimo to se mi nepodařilo slušného Makarova ani sehnat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » úte 29. pro 2015, 17:27

Sehnat pěkného Makarova je čím dál těžší a hlavně dražší. Náboj dostupný je bez problémů ale je skutečností, že je minimálně o kačku dražší než Luger. Hodně záleží asi na tom, proč tu zbraň chceš a kolik z toho plánuješ vystřílet aby cena náboje měla až tak velký smysl.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#10 » stř 30. pro 2015, 00:29

snad je po novem roce doveze ZS, bulharska vyroba



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#11 » stř 30. pro 2015, 00:35

Proč by měl tahat u kalhot o 1/4 kila těžší kus železa, než jsou plasťáky, o které mu jde??? Je rok 2015, hello...;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » stř 30. pro 2015, 18:07

sarkafarka : je to věc názoru, přesvědčení, zkušeností.... prostě si vyber, ne každý je přívrženec recyklovaných petflašek..... oboje má svá plus a mínus



Ohes
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » stř 30. pro 2015, 18:16

Já mám G42, je ale vybíravý na střelivo. Náboje SB však baští bez jediného problému. Jsem spokojený, vůbec nekope a kdybych kupoval znovu, volba by byla stejná. Souhlasím se Sarkafarkou, doporučuji koupit co nejlehčí zbraň, každý gram navíc je znát. Bohužel jsem z Ostravy.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#14 » stř 30. pro 2015, 18:25

ohes : Ono má všechno své pro a proti, čím lehčí (a menší) zbraň, tím je pochopitelně nepříjemnější zpětný ráz. Pak to lze samozřejmě řešit nákupem zbraně v méně výkonné ráži. Také velikou roli hraje i ergonomie zbraně. Zavrhovat nevyzkoušené ale asi není úplně nejlepší řešení.



Ohes
Příspěvky: 2

Příspěvek#15 » stř 30. pro 2015, 19:28

marinakus : Jasně, každý si musí vyzkoušet co mu sedí. Já vycházím z toho, že jsem měl 26 let větší zbraně např. ČZ-83, ČZ-75 a většinou jsem je spíše nenosil, když jsem nemusel. Teď mám rok G-42 , nosím stále a skoro o něm nevím. Ale nic nezavrhuji, jen jsem uvedl svoji zkušenost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů