Jednořaďáky na denní nošení - najde se majitel v Brně či okolí?

Glock a spol.


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#31 » čtv 31. pro 2015, 20:36

Co se porovnání týče(ačkoli chápu, že se to lépe radí než realizuje) je porovnat ty zbraně najednou... Alespoň ty předem předvybrané... Zkusit nějaký sraz, trefit nějakou šikovnou akci apod... Ani druhý den si nebudete dobře vybavovat, jaké to bylo včera s tou a tou pistolí v porovnání s tou, kterou držíte nyní... Jak je nevyzkoušíte najednou, bude to dost zkreslovat...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#32 » čtv 31. pro 2015, 21:12

to samozrejme bude, ale pouziti zbrane na noseni je uplne jine, nez zbrane na mirenku. tam bych skoro ani nehledel na prijemny pocit ze strileni



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#33 » čtv 31. pro 2015, 22:34

Já tím ale myslím komplexní chápání té které zbraně, od kvality intuitivního úchopu až po chování při střelbě samotné... A tím nemyslím jen počet zásahů na střed...



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#34 » pát 1. led 2016, 01:02

Souhlas se Serz-em. Pokud to má být skutečně zbraň na každodenní nošení, tak je třeba ujasnit si priority. Pro mě osobně to třeba znamená, že musí být malá a lehká, abych ji nechtěl kvůli nepohodlí nechávat doma. Musí být také velmi spolehlivá, ne žádný technický experiment (např. walther ccp). Jestli o trochu víc kope, či má horší mířidla nebo nevypadá úplně nejlíp esteticky, je mi úplně jedno. Jsme v ČR, obrana bude jen na doslova pár metrů a jen pár ran, to zvládne každý s každou pistolí,bez extra snahy v míření. Proto když jsem vybíral já, tak to bylo podle technických údajů a parametrů, co jsem chtěl, a ověření v reálu, že jsem s tou zbraní schopen nastřílet - nebude závadit i když ji budu držet jen v levé ruce. Proto mi nepřijde podstatné ty zbraně porovnávat vysloveně najednou. Seřadím si je podle parametrů a beru první, co projde zkouškou na střelnici. Ještě jsem neměl to štěstí (smůlu), že bych měl v ruce zbraň, kterou by se střílet fakt "nedalo".



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#35 » pát 1. led 2016, 11:20

No vidíte a zrovna pro pudovku to vnímám právě opačně... ať už zvládnutím kopanců pro dvoj-, troj- či vícestřely, které při sebeobraně hrozí víc než při mířence, kdy si můžu povolit dle libosti, nebo pohodlím úchopu a pocitu ze střelby, protože pokud nosím, měl bych s tou zbraní nastřílet i tuny ran... Stejně tak si neomezuji možnosti sebeobrany podle klišé nebo svých představ, protože základním pravidlem pro zvládání těchto situací je především to, aby se člověk připravoval jak na možné, tak i zdánlivě nemožné, protože předem si vykreslit vlastní scénáře a domnívat se, že se to pak v reálu bude odvíjet podle nich, je jízdenka do nebe... Takže radši budu spoléhat i na kvalitní mířidla, které mě neomezí při střelbě na 2 metry, ale zrovna tak mi nebudou chybět při možné střelbě na 10 metrů na útočníka, který na vás letí od auta se sekerou a těch 10 metrů zvládne odhadem za +- sekundu... O chodu spouště a resetu se ani nebudu rozepisovat... No a právě pro porovnání všech těchto věcí je prostě lepší, když mám ty zbraně(nebo alespoň finální výběr) na jednom stole a porovnám to šuple za šupletem... G43 mi přišla docela fajn, než jsem po ní sáhl na G42... A pak se zas mohou tlouct myšlenky okolo munice...:-D No ale pak vezmete PPSko a ten prst do lučíku naběhne úplně sám, nemusím do něj hledat klikatou cestu... A to jsou věci, které bych po týdnu prostě zapomněl, nebo nevědomky upozadil... Ale nakonec každého věc, jak vybírá svou "společnici"... Jen jsem napsal podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ideální způsob...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#36 » pát 1. led 2016, 11:27

mame zjevne dost odlisne nazory. ja ti tvuj vyvracet nebudu, moji myslenku velmi pekne rozepsal mihlit. ale reknu ti, ze se mi na LOSu v Ostrave stalo, ze jenom omezeni casu udelalo takovy stres, ze nejaky uchop v nejvyssim bode, nejake mireni (i kdyz slo o 25m na vetsine situaci), slo dost stranou. byl jsem rad, ze jsem to tam "nejak" nasazel



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » pon 4. led 2016, 13:27

řešil jsem podobný problém - velkou zbraň nelze nosit - zkusil jsem to párkrát a prostě to nedávám :)
takže jsem rozhodoval mezi
Walther PPS
S&W shield
Glock 43

po dlouhém vybírání a váhání jsem skončil s G43 a jsem spokojen.

Bohužel to mám do Brna daleko takže ti úplně nemůžu pomoci..



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#38 » pon 4. led 2016, 19:30

A mě zase na nošení uchválila P239. Není úplně malá, ale je dost malá na to, abych ji nosil furth. Má kohout, což já preferuji (ale nikomu nevnucuji), a spoušť se tá "vyresetovat" snadno. Tritia na míření bych sice nahradil TFO, ale když byly v základu... Rail nemá, občas se dá sehnat někde větší zásobník. Ale na co. Já chtěl malou velkou pištol... Spolehlivý je to prostě SIGácky. Zpětnej ráz (chování při střelbě) se dá taky upravit třeba DPM systémem. Toť tak vše, co je asitak (jen dle mého soudu) účelné.



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#39 » pon 4. led 2016, 22:33

BB: Já mám brněnskou Alfu Police ve verzi Carry. Na střelnici je fajn, dobře mi sedí v ruce a chová se klidně. Chvíli jsem ji nosil, ale jak jsi psal, na dlouhodobý nošení jsou větší zbraně absolutně nevhodný (rozměry a váha). Přes léto se nedala nosit vůbec, jsem vyšší, střední postavy, pod oblečením mám bouli. Proto koukám po něčem menším. Co jsi měl/máš plnotučnýho ty? Jak často chodíš s G43 střílet a kolik máš s ním nastříleno?

Stále doufám, že narazím na někoho v Brně, kdo by se podělil o své dojmy a zkušenosti z mého výběru v prvním postu na střelnici :-)



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » úte 5. led 2016, 19:35

Mám CZ75, má prázdná 1kg a plná 1250.. ve vnějším pouzdru na chvíli akceptovatelná ve vnitřním po chvíli běs.. (mám175cm 70kg) Na střílení skvělá. S G 43 mám nastříleno málo - mám ho krátce - ale než jsem ho pořídil tak jsem si to byl půjčit a sedl na první ránu :) jen budu ladit spoušť - chci tam 2kg.. Momentálně řeším pouzdro - na nošení nevidím jako jediný problém výběr zbraně, ale kombinaci vhodné zbraně a pouzdra. Mám vnitřní Dastu a je to nositelná nouzovka - chci něco přes co dám triko (už mám představu). Pak už to bude dokonalé. :thumbup:



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#41 » úte 5. led 2016, 20:14

Serz píše:mame zjevne dost odlisne nazory. ja ti tvuj vyvracet nebudu, moji myslenku velmi pekne rozepsal mihlit. ale reknu ti, ze se mi na LOSu v Ostrave stalo, ze jenom omezeni casu udelalo takovy stres, ze nejaky uchop v nejvyssim bode, nejake mireni (i kdyz slo o 25m na vetsine situaci), slo dost stranou. byl jsem rad, ze jsem to tam "nejak" nasazel

Tak je to otázka tréninku...



Martin51270
Příspěvky: 15

Příspěvek#42 » ned 10. led 2016, 13:55

Já jsem si na každodenní nošení pořídil G43. Předtím jsem rok nosil Wather PPQ, je to dobrá zbraň, ale na denní nošení pro mě velká. Glock 43 splnil přesně moje očekávání, a to, že o něm při každodenním nošení prakticky nevím. To, že je jen na 6+1 střel mě nevadí, věřím, že ho nepoužiji nikdy, a kdyby jo, tak myslím, že to bude stačit :-) . Je to prcek, takže pro mě přesnost horší než u Walthera, ale když se fakt soustředím, tak soustřel je obdobný.



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#43 » ned 10. led 2016, 17:15

Chtěl bych se zeptat majitelů G43, jak vám baští náboje s jinou střelou než ve tvaru ogiválu? Ideálně komolý kužel, jako mají Subsonicy nebo SP?



BB
Příspěvky: 85
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » ned 10. led 2016, 18:09

Zatím jsem subsoniců dal jen málo na to abych mohl soudit, ale bez jediného problému, stejně tak standardy.. Nosím subsonic..



MP
Příspěvky: 22

Příspěvek#45 » ned 10. led 2016, 18:43

Zdravím, podělím se o své zkušenosti s Ruger LC9 a G 42

Ruger jsem měl cca rok, super ráže a dobrá kapacita zásobníku. Celkem pravidelně se mi v kapse samovolně vypustil zásobník a to by asi nebylo v případě konfliktu dobré. Pistoli na nošení volím takovou, abych ji mohl nosit, jak na těle tak v kapse kalhot, bundy...
Po tom co se na trhu objevil G42 jsem Ruger prodal a pořídil si ho ke G17
G42 nosím poměrně často, žádné ostré hrany, skvěle se drží, vyhovují mi "glokácká" mířidla, jsou dobře čitelná. Nevýhodou je dražší střelivo.
G42 je podle mě lépe zpracovaný, lépe si mi drží a v mojich rukou je z něj střelba přesnější.
Pokukuju po G43 rád se tu dozvím jeho přednosti případně negativa.
Díky za názory

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů