Jednořaďáky na denní nošení - najde se majitel v Brně či okolí?

Glock a spol.
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#16 » stř 30. pro 2015, 19:43

Ohes : jasně, G42 je skutečně salónní zbraň do kapsičky ale když vezmeš zbraně velikostí s Makarovem srovnatelné až tak veliký rozdíl v hmotnosti tam zas není



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#17 » stř 30. pro 2015, 20:21

Teda, tady se rozjela diskuze :-) Jsem rád, že se téma tak chytlo a díky za zpětné vazby. Rád bych zůstal u 9L, takže Makarov asi nebude ta správná cesta. Navíc nevím o nikom, kdo by ho měl, takže není ani možnost si ho vyzkoušet.

Co se týče Waltheru, měl jsem možnost si pár Waltherů osahat v obchodě a nějak mi jeho zbraně nesedí v ruce. Možná je to částečně dáno tím, že se mi ani moc nelíbí po stránce designové. Na střelnici jsem se k němu bohužel zatím také nikde nedostal.

Jsem hodně zvědavej na zkušenosti majitelů G43, tak doufám, že se nějaký najde a poreferuje. Pokud by byl z Brna, tak rád pokecám i osobně na střelnici.

Jinak nosím tovární SB Subsonic FMJ nebo SP a cvičím s přebíjenkama (zatím kupované, na jaře bych chtěl pořídit lis). Rád bych u tohoto zůstal i nadále.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#18 » stř 30. pro 2015, 21:10

Z toho mála co znám, si většina majitelů G43 stěžovala, že G43 moc přebíjenky nepapá a chce origo munici.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#19 » stř 30. pro 2015, 21:11

Wigum : přebíjenkář si přece postaví náboj jak sám potřebuje, samozřejmě v mezích pro něj stanovených

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#20 » stř 30. pro 2015, 21:19

Jak jsem koupil, tak prodávám. Spousta lidí, taky sice střílí přebíjenkama, ale sama si nepřebíjí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#21 » stř 30. pro 2015, 21:32

pokud jsou oficiálně kupované, nic proti ale třeba Limity tu jsou řešené v samostatném vlákně a mě už nesmí do žádné zbraně... na to se mám moc rád



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#22 » čtv 31. pro 2015, 09:39

marinakus píše:sarkafarka : je to věc názoru, přesvědčení, zkušeností.... prostě si vyber, ne každý je přívrženec recyklovaných petflašek..... oboje má svá plus a mínus

To jistě, ale taky je zde nezanedbatelný faktor vývoje a pokroku na poli průmyslu, konkrétně zbraňového, a je zbytečné jej ignorovat... Tazatel jasně specifikoval oblast svého zájmu, ve kterém nejsou zbraně ani celokovové, ani historické... Proto je asi zbytečné mu nutit Makarova... Ve své době to jistě byla spolehlivá a šikovná zbraň, ale nyní jsme již o vícenež půl století dál... Proto dnes piloti bombardérů nelétají v tehdy vychvalovaných B-17 a Valentino Rossi nejezdí na 500 Jáwě... ;)



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 31. pro 2015, 10:18

wigum píše:Z toho mála co znám, si většina majitelů G43 stěžovala, že G43 moc přebíjenky nepapá a chce origo munici.

Střílím z této zbraně výhradně své přebíjenky (střela olovo, komolý kužel 120 grs) a naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#24 » čtv 31. pro 2015, 11:04

Sarkafarka : To, že je něco novější neznamená nutně že to je i lepší. Spolehlivostí je Makarov podle mých zkušeností minimálně srovnatelný s moderními konstrukcemi. Výkonem je náboj mezi 9L a 9Br a jediné co bych Makarovu vytkl je záchyt zásobníku. A navíc nikdo nikomu nic nevnucuje. Téma zní : jednořaďáky na denní nošení, takže asi mimo téma tato zbraň není.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » čtv 31. pro 2015, 11:37

Jestli už provozuješ něco v 9L a navíc hodláš přebíjet, ber jednoznačně prcka v 9L. I v této velikosti je to bez problému zvladatelná ráže, budeš mít jedny patrony a za příznivou cenu. Tvůj seznam bych osobně zredukoval na G nebo SW, případně rozšířil o XDS (rail na baterku, ale sporadická dostupnost v CZ) nebo třeba Kahr (mám, asi nejmenší ze všech, trochu dražší s netradiční spouští).

wigum: takový závěr je z pricipu nesmysl...

makaronisti: o ruském zázraku je tu jedno z nejdelších vláken, opravdu ho musíte cpát i všude jinam?



McGoff
Příspěvky: 37

Příspěvek#26 » čtv 31. pro 2015, 11:49

ladaj: I toto je jeden z důvodů, proč chci zůstat u jedné, u nás co se střeliva týče, nejdostupnější ráže...

O XDs jsem toho taky hodně četl, ale ta dostupnost je u nás špatná. Zvažoval jsem i Kahr, ale tolik se mi už dávat nechce.

Jak jsem psal, nejlépe mi z toho mého seznamu vychází G43 a SW MP9 Shield. Nicméně si rád nechám rozšířit obzory i jinými směry. Hlavně mě zajímají osobní zkušenosti + bych uvítal možnost si z nich vystřelit, případně osobně pokecat o zkušenostech s častým nošením a střílením.

Makarova už zde prosím neřešte, o něm zatím neuvažuji. Díky :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#27 » čtv 31. pro 2015, 14:15

G43 má určitě daleko lepší a dostupnější servis a náhradní díly, popřípadě doplňky a pouzdra. S SW MP9 Shield ho prostě musíš srovnat osobně aby ses rozhodl. Je to prostě o něčem jiném. Kahr je skutečně jiná cenová relace.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » čtv 31. pro 2015, 15:21

Kahr CM9, když započítám i dokoupení druhého zásobníku, vyjde na necelých 17tis v Proarms, to zas tak mimo není.

S dostupností... je to jistě seriózní argument, ale kdyby se nechal každý vyděsit, tak všichni mají jen G+CZ ;-) Běžné doplňky (miřidla, zásobníky) jsou na vše, pouzdra jsou nejlepší na míru, servis to snad neptřebuje specializovaný, tak imho jen rychlost dodání a cena náhradní dílů, ale to se zas tak často neřeší.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#29 » čtv 31. pro 2015, 16:00

Máš pravdu, tenhle Kahr jsem neznal. Fakt vyjde na tyto peníze zrovna v Proarms? A já jsem nepsal, že se bráním nově konstruovaným zbraním, jen zvažuji pro a proti. K SW MP9 Shield jsem sehnal druhý osmiranný zásobník jen dílem náhody a náhradní díly bych asi řešit nechtěl. Tím nechci říct, že s touto zbraní nejsem spokojený pro to na co jsem ji chtěl. Ale ani nezavrhuji zbraně starší se kterými mám vyloženě dobré zkušenosti.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#30 » čtv 31. pro 2015, 18:31

Taky jsem si pořídil SW MP9 Shield a jsem s ním spokojen. Až na jednu věc, nemá rail. Po čase jsem si rozmyslel, že bych na zbrani na nošení rád měl i baterku. Jenže na shielda prakticky vůbec neexistuje. Je jen jediný výrobce, co světlo dělá, ale nepřijde mi nijak oslnivé (v obou významech). Vůči tomu třeba takový walther pps střílí také velmi dobře a lištu na uchycení světla má.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů

cron