Walther PPS M2

Glock a spol.


zbynek.ruzicka
Příspěvky: 31

Příspěvek#391 » pon 30. srp 2021, 19:00

"Výstřel od boku". Tehdy jsem si vedl evidenci, ale s přibývajícími zbraněmi, kurzy, návštěvy střelnic, ... jsem se na to vybodl. :-(

Nafotím o víkendu doma, teď jsem mimo.

To-Těžko píše:Tech 1500ks co uvadite, to byl asi vystrel od boku. Nebo je to jina pistole ?
Mohl bych poprosit o fotky, jak drzi povrchovka.

stř 23. říj 2019, 16:42
zbynek.ruzicka píše:Já. Zbraň po opravě pádové pojistky ve svolávací akci. Vystříleno cca 2.000 ks střeliva všech kategorií. Nošena stále.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#392 » pon 30. srp 2021, 21:25

To-Těžko píše:To mne tesi, ze se nasel dalsi spokojeny majitel :)
Hlavne osahat a pripadne hned zakoupit. Strelbu si jde celem dobre odvodit, od uchopu zbrane a prubehu spouste.
Sic ten Armed mam pomerne daleko, ale vazne nad nim uvazuji, udelat si do Brna vylet. Ta sleva je super. Nesplnuji sice ty pozadavky na 5%, ovsem tu zakladni 3% slevicku bych dostal. Coz by pokrylo naklady na dopravu a to se vyplati :D

Mohl bych jeste posledni otazku, ty jsi kupoval v kvetnu 2021. Tak by mne zajimalo, kdy byla tvoje zbran vyrobena, podle tech dvou pismen na zaveru ? Pripadne postaci napsat ty pismena hned u znacky CIP.


Vyrobena 2020. Vyrobní čislo BA....



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#393 » čtv 16. zář 2021, 08:37

Čekání se vyplatilo, Waltřík je už doma :) Po včerejším přihlášení, jsem vyrazil na střelnici. Ač je zbraň nová, tedy nezaběhnutá, střelba byla velice dobrá. Nebál bych se říci, že se stejným výsledkem jako se zbraní velikosti compactu. Vystřeleno 100x FMJ a 20x JHP.

Lidem, kterým nesedí geometrie Glocku, Waltřík bude vyhovovat.

Hodnotím velice krásné zpracování, bytelnou konstrukci, dobrý úchop i ovládací prvky. Charakter spouště, přestože má odpor spouště udávaných 27N, byl bez problémů i při střelbě jednoruč. Pistole je hodně plochá, což považuji na nošení za velice důležitou věc. Také v sadě 3x zásobnik, ocelová luminesenční mířidla hovoří jasně o tom, že ta pistole je v základu plně použitelná, bez nutnosti dalších investic.

Už jenom pořídit vhodné pouzdro na nošení :)



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#394 » úte 12. říj 2021, 17:52

Mám PPS M2 od července a velká spokojenost. Pod tričkem nebo svetrem není znát, nosím ho ve vnitřním kydexu na 3 hodině trochu pod úhlem dopředu. Co se týká střelby, tak se mi s ním střílí ještě lépe než s PPQ, který mám jako první pistoli. Walthery mi v ruce hezky sedí, patřím asi k těm málo lidem, kterým Glock do ruky dobře nepadnul. Spoušť mi přijde bez problémů, celková manipulace se zbraní taky. Vystřeleno cca 500 továrních nábojů bez závady.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#395 » ned 10. zář 2023, 18:50

Není tu ta debata trochu mrtvá ?
Testoval jste někdo PPS M2 v té nové LOS krabici, podle pravidel na rok 2023/2024 ??

Střílíte s tím někdo LOS v divizi MPi ?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#396 » ned 19. lis 2023, 18:18

Máte k té pistoli někdo svítilnu a jakou ?



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#397 » čtv 11. led 2024, 19:38

Zdravím, hodlám pořídit k PPS M2 primárně IWB pouzdro, ale uvažuju i nad OWB. Čekal jsem na RH Holsters, resp. kydexovapouzdra.cz, jestli se brzy neobjeví jejich Sharky a Frogy pouzdra i pro PPS M2, ale dotazem jsem zjistil, že možná ano, možná taky ne, jestli ano, ne dřív než na podzim. Kromě tohoto výrobce jsem zatím našel jen Falco, jinak snad nic, minimálně dostupné u nás. Pokud někdo nosíte PPS M2 jako EDC, mohli byste se podělit o zkušenosti s pouzdry, které používáte? Moc díky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#398 » čtv 11. led 2024, 20:20

Kupoval jsem vnější na 1 a 2 zásobníky a vnější na pistoli.
Dělají zatím jen základní verze pouzder, i když Kuba tu zbraň velmi chválil.
Je jich mezi lidmi málo, tak předem dělají modely na to, kde je více objednávek stejných pouzder.

Ještě mám objednaný triggerguard.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#399 » čtv 11. led 2024, 20:24

kolombo píše:Střílíte s tím někdo LOS v divizi MPi ?


Tady si odpovím sám:
Se zásobníkem na 7 nábojů je to MPi podle aktuálních pravidel LOS. Měřeno v "úřední" krabici.

Zásobník na 8 nábojů už je mimo limit, zásobník na 6 nábojů se, samozřejmě, taky vejde do MPi.



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#400 » čtv 11. led 2024, 20:50

kolombo píše:Kupoval jsem vnější na 1 a 2 zásobníky a vnější na pistoli.
Dělají zatím jen základní verze pouzder, i když Kuba tu zbraň velmi chválil.
Je jich mezi lidmi málo, tak předem dělají modely na to, kde je více objednávek stejných pouzder.

Ještě mám objednaný triggerguard.

Přesně to jsem z té odpovědi pochopil, priority jsou jinde, což z hlediska obchodu samozřejmě chápu. Bohužel, jak jsem psal, aktuálně jsem na výběr našel jen ty původní IWB od RH Holsters a hybridní IWB od Falco, nic jinýho na trhu zřejmě k mání aktuálně není :( .



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#401 » čtv 11. led 2024, 20:53

Někteří výrobci, například Ondra Horský, udělají jakékoliv pouzdro na cokoliv na počkání. Jen je třeba se dopředu domluvit.

Koukám, že na Aliexpressu jdou taky pouzdra koupit...



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#402 » čtv 11. led 2024, 20:58

Ano, o Ongearu vím, je to v případně záloze, jsem z Prahy, takže by to nebylo neschůdné. Spíš by mě ale zajímaly zkušenosti lidí s konkrétními pouzdry, kteří PPS M2 opravdu nosí jako EDC. To by asi mohlo trochu napovědět, kam výběr případně směrovat.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#403 » čtv 11. led 2024, 21:06

HODO: :
tak at ongear není v záloze a je to výběr primární(!) - směřuj se na ongear (a objednat se předem telefonicky nejsnáze). (mám od nich pouzdro IWB na přání na jinou pistol + dvě na zásobníky a perfekt spokojenost a doporučuji (nosím obden pár let). Nevymýšlet hlouposti, abys nepřebral.

Na pps m2 nikdo novinky příslušenství vymýšlet nebude, neboť zbraň je konstrukčně překonaná a 5 let na čs trhu.



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#404 » čtv 11. led 2024, 21:25

Díky, jak vidím a tak nějak jsem tušil, budu muset vybrat z toho, co je na trhu aktuálně k dispozici nebo zakázka u Ongearu, nové modely pouzder na PPS M2 už asi moc čekat nelze. Bohužel. PPS M2 je sice možná už konstrukčně překonaná, nicméně jsem vyzkoušel několik subcompactů a tenhle Walther mi prostě vyhovoval po všech stránkách nejvíc. Kvůli pouzdru rozhodně měnit nebudu ;).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#405 » čtv 11. led 2024, 21:34

No, já to mám blíže do Jablonce, takže se budu držet svého zavedeného dodavatele :-)

Já myslím, že pokud se lidi budou ptát po dalších typech pro PPS M2, tak se prostě dělat začnou.

A čím je ta zbraň tak překonaná ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů