Glock 17

Glock a spol.


Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#151 » ned 9. led 2022, 18:50

Mos je pro většinu normálních lidí absolutní zbytečnost.. Závit ještě možná smysl má. Osobně jsem po přečtení asi tak další tuny recenzí objednal G17gen3. Pokud už teda za tu cenu všechny nevyprodali... :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#152 » ned 9. led 2022, 20:01

Slyšel jsem i o ceně pod 14k a důvodem může být jen to, že nikdo přece nechce zastaralý kvér.



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#153 » ned 9. led 2022, 20:40

G17 gen.3 je legendarni a nejvic rozsirena. I kdyz kvalita uz pokulhava, o proti drivejsim modelum. I tak, pro bezneho strelce, stale pouzitelna sluzebni zbran.
S tou cenou je to pravda, take jsem videl kolem 14000,-Kc.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#154 » ned 9. led 2022, 20:46

Pod 14 nové, za 15000 má G17 a 19 4. generace.. U těch G19 má že jsou z výstavy ;) Na nošení i na střelnici pro mě naprosto dostačující. Nějaký větší tuning zatím neplánuji, akorát mířidla (ty základní plastový jsou, no mírně řečeno, nic moc) a záslepku do pažby. Teď jenom doufám, že na mě zbyde... :)



To-Těžko
Příspěvky: 35

Příspěvek#155 » ned 9. led 2022, 20:55

Uplně jsem to nepročítal, takže nevím kde jsi psal, že jsi objednával ? Jestli to není tajné. Kovové mířidla jsou základ, co je potřeba hned vyměnit. Jen bych byl opatrný, jestli ty zbraně budou splňovat prodlouženou záruku u MPI na 5let.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#156 » ned 9. led 2022, 21:07

Záruku zase tak neřeším, pokud odejde nějaká spotřební součástka, tak se vymění.. Pokud by odešlo něco zásadního, tak se budou budou stejně cukat ale dva roky od prodejce jsou. Dokud mi nepotvrdí objednávku tak neřeknu :D



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#157 » pon 10. led 2022, 05:08

Ještě k tomu že je Gen3 zastaralá. Ano, to je pravda, vždyť už se vyrábí od roku 1998 (teď už prý i stejně jako ostatní gen. ale to je agentura JPP). To ale můžeš říct o spoustě jiných dlouhodobě vyráběných zbraní. Do ruky mi třetí generace sedí líp než novější. Pořád je ale možnost, že na mě nezbyla a budu muset jít do novější ;)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#158 » pon 10. led 2022, 06:21

No tak to tady ještě maličko pospamuju. Před asi patnácti roky se na Glock foru rozjel solidní flame war ohledně "vypadávajících" vývrtů. Předpokládám, že šlo o drolení tvrdší vrstvy po teniferizaci. V dnešní době se to ještě děje? Nebo už to odladili? Vím, že to na nic vliv nemá, jenom mě to tak napadlo. Hodně lidí nakonec došlo na to, že to byl akorát napečený bordel. To se i mě stalo s CZ83 a to čistím i kdybych vystřelil i jedinou ránu :D

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#159 » pon 10. led 2022, 08:45

Tady u nás (ústeckoorlicko) se dal donedávna koupit g17 gen3 za 13500.- Borec tu měl skladem 4ks ale už jsou pryč. Podle mě je to ale krok zpátky. Ale pokud nechceš kolimátor a jsi si jistej že ho do budoucna nekoupíš. Pro mě byla jasná volba gen4 protože se tam dá prohodit vypouštění zásobníku…



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#160 » pon 10. led 2022, 09:40

Poslal jsem ještě objednávku na G19gen4 a uvidím kterou vyberu (to zase budu velice oblíbený zákazník :D ).

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#161 » pon 10. led 2022, 10:43

Podle toho na co to máš ;-) ale to už jsme OT

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#162 » pon 10. led 2022, 10:59

Ano, před cca osmi lety měl Glock (a nejen on) problémy s teniferací vývrtu, ale to rychle vyšumělo. Pro člověka, co chce svoji první zbraň, nchce tlumič, ani kolimátor, je Gen 3 dostatečná. To říkám za sebe.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#163 » pon 10. led 2022, 15:38

Gen 3 je v pohode. Vypadany vyvrt jsem videl i u gen4, takze omezeni na generace tohoto problemu neni. Gen3 ma nejvic bodovou spoust, jestli je to neco, co se ti libi, je to plus. Pozdejsi generace maji pootoceny domecek spouste a tim padem gumovejsi spoust. Co by te mohlo potkat je hazeni nabojnic do obliceje. To pry resi vymena vytahovace za ten nejnovejsi. Moje 17gen3 to bohuzel delala. Podle me je nejcitelnejsi rozdil oproti dnesnim kverum textura rukojeti. Gen4 a vys ji maji podle me dobre zvolenou, ze neklouze, ale ani pri noseni nedrhne. Na 2.stranu nekdo neda dopustit na talongrip, tak je pak jedno, jakou generaci mas.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#164 » úte 11. led 2022, 06:09

Včera jsem se stavoval u kolegy a osahal si několik jeho Glocků, tak nějak nejlepší je podle mě jeho asi 25 let stará G17Gen2. Ale, teď se vážně neuražte, ty Glocky jsou fakt strašný kopyta. Dyť to ani nejde do ruky. Takže jsem objednávku zrušil (kdyby to někoho zajímalo, tak tyhle v akci má ve Zlaté pušce). Co mě ale velice příjemně překvapilo, tak jeho pouze mírně upravené Norinco 1911A1C (měnil jenom cosi okolo spoušťáku) do ruky padne luxusně, vůle nulaprd. Když mi ukázal rozbor oceli, který si nechal dělat u nás v práci, tak jsem docela čučel. Takže jsem nelenil a v pátek vyrážím směr Česká Třebová pro svoji již třetí zbraň z tamější prodejny :D Není to bůhví co ale pokud chytnu dobrý kus, tak s mým ročním nástřelem ji zdědí ještě můj syn... A slibuji, že glockař už nebudu hanit. Jsou to dobré zbraně ale prostě ne pro mě.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#165 » úte 11. led 2022, 08:19

Jarda89 congrats snad bude dlouho a dobře sloužit. Každopádně z mého skromného průzkumu mezi kamarády - Glock nesedí do ruky nikomu, ale nastřílí s ním každý. Naposled se na tréninku kámošovi vypověděl službu polozávodní (homo domo úpravy) speciál XDM 5.25, tak vyfasoval Glocka a nastřílel s ním líp než ze svým XDM.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů