Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1426 » pát 23. črc 2021, 18:28

No ja ti ho nenamerim, ja uz mam doma jen USPc od manzelky. Ja uz P30L rok nemam.

Hele prece neni boha abys to nenasel doma snad ne? To mas stare parkety s 1 cm skvirama nebo co?
Ja tu mam v pracovne pet pocitacu, devet monitoru, notas a asi 160 m kabelu a taky mi tam uz spadly do teho kablopekla za stolama sroubky a proste sem luxoval tak dlouho mezi kablama az sem vyluxoval i sroubek a vytahl ho z vysavace... vyparit se to nevyparilo, nekde to je, jen musis hledat...

A tu bici jak nemas silu v jedne ruce to zatlacit a druhou tam dat kolicek je nejlepsi poprosit dalsi osobu, 4 ruce jsou lepsi nez jedna. Taky sem prvnich par montazi LEM kitu robil s kamosem bo mi to neslo samemu a pak uz jsem to valil i po slepu a sam a pohodicka bo jsem se naucil grify nato.

Jo a fakt nechapu, naco na bezne cisteni zbrane sundavas bici. Ja nastrilel desitky tisic ran na HK za deset let, ale bici jsem sundaval jen pri ladeni a upgradech. Nikdy ne pri cisteni - teda jednou, bo se mi dostal nevim jak maly sutr pod kohout zteho bordela na Olesku.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1427 » pát 17. zář 2021, 13:13

Ptak666: pokud jsi to ještě nenašel, tak se ozvi a ten díl ti dodáme ;-). Fandím tvému experimentování, jen se příště zavřít do zorbingový koule, až to budeš rozebírat :-)).



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1428 » pát 17. zář 2021, 18:03

KawkCZ: Obavam se, ze se tady ten Ptak666 uz chvilku neukazal, ocividne se urazil, kdyz jeho nesikovnost byla prozrazena :lol: :D Pri jeho dalsi rozborce, pravdepodobne tentokrat ztratil celou hlaven :lol: :shh: :-D To uz nemas smysl davat dohromady :twisted:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1429 » pát 26. lis 2021, 08:25

Kapitán: nebuď škodolibej :-)

Ptak666: možná až moc jednoduché, ale pokud je zbraň starší a předchozí majitel nosil stále plné šuplíky bude unavená pružina zásobníků. Rozdělej je a trochu je natáhni. Případně časem kup pružiny nové. Při failech u ostré střelby bych hledal problém v úchopu, vyhazovači, atd... Pokud se ti seká při cvičném přebíjení kde chybí kinetika výstřelu, hledej problém u toho co ji musí nahradit

Ale třeba je to úplně mimo



stoporko
Příspěvky: 3

Příspěvek#1430 » sob 7. kvě 2022, 07:42

Zdravím. Cirka 4roky už mám P30sk v3. Vynikajúca zbraň. Zaujala ma prestavba na V4.1 s NCH spúšťou a sear. Robí to niekto, prosím, aj na Slovensku? Alebo sme aj v tomto 100 rokov za opicami? :mrgreen: Prípadne existuje nejaký spôsob ako to poriešiť v ČR, ideálne Ostravsko? Spraviť to sám si celkom netrúfam, aj keď má to láka. Ide o zbraň na denné nosenie, preto radšej no compromise.



stoporko
Příspěvky: 3

Příspěvek#1431 » sob 7. kvě 2022, 18:02

Edit
Po opätovnom prečítaní mi došlo, že by sa môj príspevok dal vyložiť aj ako pokus o nelegálne prekročenie hraníc so zbraňou. Určite nie. Bolo to myslené, že cestou na niektorú lokálnu súťaž sa zastaviť u zbrojára!

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1432 » ned 8. kvě 2022, 14:18

Kdyz si sezenes dily v NCH na to vsechny potrebne tak ti to namontuju na pockani, jsem z Frydku-Mistku, kousek od OV. Neni problem. Bud tovar kratky LEM nebo cele s custom spousti a control leverem novym na kratsi reset.



stoporko
Příspěvky: 3

Příspěvek#1433 » úte 10. kvě 2022, 11:33

MKbar - vďaka za ponuku i zoznam dielov (skôr v téme). Skúsil som to predsa len sám a úspešne :) Vložiť TRS bolo vcelku easy, vytrápilo ma poskladať decocker, hammer catch a spol. Ten ľahký dlhý chod je niečo neskutočné.



MaraC
Příspěvky: 2

Příspěvek#1434 » pon 6. čer 2022, 18:26

Zdravím všechny a moc prosím o radu. Prošel jsem to tu křížem krážem i přes vyhledávání a odpověď jsem nenašel, tak jsem se snad nepřehlédnul.
.
Potřebuji na mojí P30 výměnit střenky a nerad bych to dělal "rezavým hřebíkem" - nevíte prosím někdo náhodou, jaký průměr ma mít ten vyrážeč/vytlačovák na ty pérkové hřídelky?? 3,4 nebo 5 mm? Moc děkuji za radu!
.
PS: V nalezeném návodu jsem našel pouze zmínku o 2,8 mm PIN punch/"clamping sleeve", což se mi zdá být bobost jako velmi slabé a navíc běžné rozměry vyrážečů jsou 1,5; 3; 4; 5; 6; 8 mm



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#1435 » pon 6. čer 2022, 23:18

Bud 3mm nebo 2.4mm. 3mm je uplne presne na velikost otvoru kde je ten pin co to drzi.



MaraC
Příspěvky: 2

Příspěvek#1436 » úte 7. čer 2022, 10:34

Diky moc za odpo!
Otestoval jsem to vrtáčkem 3 mm a klaplo to.. Takže ty 2 desetiny v tomto místě nehrají asi až tak velkou roli.. Snad to bude stejné i u ostatních součástí, které jsou třeba uloženy v kovu a budou se taktéž jednou za čas čistit= nutná rozborka do šroubku. Tak snad to skopčáci dělali s mozkem a bude všechno na jeden vyrážeč... :)



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#1437 » úte 12. črc 2022, 20:16

Ahoj, je nějaký důvod proč chtít P30L místo USP, když do pistole nechci hrabat? Prd tomu rozumím, ale co jsem si zkoušel na střelnicích, tak P30L má lepší ergonomii (hlavně že je ambi - jsem levák), ale zase horší spoušť, USP má pak ještě tu proprietální lištu. Ale je tam ještě něco dalšího? Respektive je nějaká praktická výhoda v tom, že P30L je o 20 let mladší pistole, když se pořád vyrábí obě?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1438 » stř 13. črc 2022, 21:41

xxvictor: Spise jsi to mel napsat takto: Je nejaky duvod, proc chtit USP, misto P30L ?

USP se rika "uspavadlo" coz se da vylozit ruzne. V dnesni dobe, uz "zaspalo" dobu a rozhodne nevidim zadny duvod, ho porizovat. Ma vice zaporu, nez kladu. Byl to prukopnik, takze se neda ocekavat, ze po X letech, bude plne konkurovat novejsimu modelu.

U P30 se ta spoust pri pouzivani sama "zabehne" a taky se do te zbrane hrabat vubec nemusi.



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#1439 » stř 13. črc 2022, 22:24

Mohl jsem to nazvat i tak, ale to bych pak psal do vedlejšího tématu :) Můžeš být prosím konkrétnější? Ono je těžké najít něco k věci, co je oproštěné od sentimentu. Střílel jsem oběma, ale v různém čase na různých střelnicích a jsem taky úplný začátečník, takže subjektivně mi takhle přišly dost podobné, jen jak jsem psal - USP mělo lepší spoušť a možná lépe vypadá. Ale právě všude čtu, že USP už je zastaralá konstrukce, která nemá moc co nabídnout, ale nikde jsem už neviděl důvody kromě proprietální lišty a nemožnosti montáže optiky.

Jen ještě možná poznámka - opravdu mě to zajímá, nechci si tu nechat potvrzovat názor proč si koupit to či ono, pokud to tak vypadá.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1440 » čtv 14. črc 2022, 09:05

Je potreba si ujasnit to, jestli tu zbran chces nosit a aktivne strilet ? Mebo jen vlastnit, protoze je to takova ta "legenda" stejne jako Beretta 92FS. Oboje tyhle filmove zbrane maji mnoho spolecneho, vypadaji hooodne dobre, ale strasne spatne se drzi, proto strelba neni takova, jakou by si majitel predstavoval. Tak je to male zklamani.

USP, ac to byl muj idol z mladi, jsem proste neprekousnul tim, ze se spatne drzela... Zaver opravdu hodne nahore, takze ta zbran kope, jako by byla v razi .40SW
Nahradni dily zatim nejak dostupne jsou, otazkou co za par let. Az to USP oficialne prestanou vyrabet, budes uplne v hajzlu, neco sehnat.

P30 prosla mnohou radou vylepseni, jen tak okrajove: zesileni ramu karbonovym vlaknem, univerzalni reil, vymenitelne strenky rukojeti boky i zadni cast, vylepseny mechanizmus, oboustranne ovladani, ocelove lumi miridla, ocelove zasobniky ktere vydrzi hodne, jazycek spuste uz nepruzi jako na USP, protoze ma uvnitr zalitou ocelovou vyztuhu. Lepsi chovani pri strelbe a zvladani zpetneho razu jasne mluvi pro P30.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů