Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.
Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1396 » sob 26. čer 2021, 15:41

Zdravím Vás. Otázka na majitele zbraně HK P30 a možná ještě dál. Stal si mi při rozborce takový problém. Při vracení bicí pružiny se mi stalo že mi spadl na zem čep. Po dvou hodinách strávených lezením po čtyřech jsem čep prostě nenašel. Nevím kde může být, možná zapadl mezi parkety nebo nevím kam, prostě ho nemám. Tak že jsem erárně uštípl kousek šroubku a ten tam dal. Do budoucna bych to chtěl ale nějak vyřešit a takhle to mít prostě nechci. Otázka na Vás ( nikdy se mi tento problém nestal ) nevíte, jaký průměr a délku má zrovna tento stříbrný čep? A hlavně, kde bych ho mohl sehnat? Budu rád na nasměrování na jakékoliv info. Předem děkuji

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1397 » sob 26. čer 2021, 22:55

To bych asi vubec nehrotil a nechej tam to, cos tam dal. Drzi to tu plastovou oporu bici pruziny a vubec nevadi, ze to neni puvodni kolicek. Je to uplne jedno nevypadne to bo je pod tlakem bici a jeste je natom hrbet. Dopasuj tam neco pripadne podle prumeru diry, at to neprecniva vubec po stranach a cajk uplne.

Hej ja jsem nedavno u kolegy menil endplate na ARku za hybridni s QD i ocky a vystrelil nam detent pin a jasne jsme slyseli ze to nekde cinklo na zem nebo vedlejsi regal. Hledali jsme ho snad hodinu, prolezli vsecko, regal rozebrali do mrte, vsecky krabice na zemi, cely ponk no proste potvora nikde. A pak me ze zoufalosti napadlo podivat se na lampu co tam stoji vedle v rohu vyssi nez 2 m co je zhora otevrena... no jasne ze tam byl vedle zarovky zapadly :-D.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1398 » sob 26. čer 2021, 23:09

Takovou legraci zazil urcite kazdy, kdo nekdy rozebirat do mrte zbran, nebo jinou mechnickou vec.
Od jiste doby, uz rozebiram zbran vyhradne v pokoji, kde je minimalni pocet veci. Abych mohl pripadne lepe hledat.

Tady opravdu plati Marvinovo pravidlo, ze ta soucastka bude presne tam, kde bys ji vubec necekal. Takze bud to uplne blizko, nekde pekne skovana, a nebo to odbrnknulo hooodne daleko, kde bys nikdy v zivote nerekl, ze to tam doleti :D

Ja kdysi hledal soucastku do staricke Beretty a 1. den jsem to zabalil. Dalsi den, vyzbrojeny magnetem bylo hledani uspesne ;) Ale ty nervy...

Takze bych doporucil, hledat smudlo :twisted:

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1399 » ned 27. čer 2021, 21:36

My raz hledali fungl novou musku 10-8 Performance co ulitla z Gecka po par ranach (nedal tam threadlocker bo nemel na srubek) s detektorem kovu asi 3 hodiny na plose 10 x 10 m a nasli jsme asi 3 tisice hilzen a 30 tisic strepu z asfaltovych holubu ale mucha tam lezi dodnes nekde... :-D.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1400 » pon 28. čer 2021, 00:11

MKabar píše:My raz hledali fungl novou musku 10-8 Performance co ulitla z Gecka po par ranach (nedal tam threadlocker bo nemel na srubek) s detektorem kovu asi 3 hodiny na plose 10 x 10 m a nasli jsme asi 3 tisice hilzen a 30 tisic strepu z asfaltovych holubu ale mucha tam lezi dodnes nekde... :-D.



Tak to nechceš :D Nevím jestli ten detektor kovu neměl opačný výsledek :lol: Jinak jsem čep vyřešil vrtákem kterej jsem zkrátil a je po problému :D Příště si dám opravdu větší pozor. Už mám i fígl, jak tu pružinu natáhnout, tak že cajk.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1401 » pon 28. čer 2021, 00:41

Ptak666: Preci tam nenechas kus vrtaku :shock: To je pekna prasarna...Ja bych udelal tuhle vec, zkusil to znovu rozebrat a nechat odbrknout ten kousek vrtaku a fakt dobre sledovat, kam poleti :D Je vysoka pravdepodobnost, ze poleti presne do mista, kde bude lezet i onen original ;)
A kdyby nahodou nee, tak jsem rad poradil :mrgreen:

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1402 » pon 28. čer 2021, 04:44

KapitánPacička: A proč by ne? Ty si myslíš, že jsem tam jako dal šroubovici vrtáku? :D Já tam z vrtáku dal stopku tj. ta hladká část. Tak že nepoznáš vůbec rozdíl.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1403 » pon 28. čer 2021, 09:30

Ej, tak to me ani nenepadlo, ze by jsi byl takovy agent :lol: Mi davas teda...

Spis jde o to, ze prave ta stopka vrtaku, ve vetsine pripadu neni kalena ;) Takze je to spise takove mekke, coz se muze ohnout, a to nechces. Sroubovice je samosebou kalena. Staci stejny vrtak zkusit ohnout, nebo poklepat kladivkem a uvidis. Sroubovice praskne, ale stopka ve vetsine pripadu se ohne jako hrebik.
Proto to nebude idealni nahrada.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1404 » pon 28. čer 2021, 12:03

Tak jako dal jsem místo čepu šroubek. A myslím si, že nejvhodnější bude ten vrták. Ten čep co tam byl tak je dělaný z nějaké obyč ocele ale vrták HSS je na tom určitě mnohem lépe. Nechci si hrát na chytrého (chytrý nejsem) ale pracuji ve strojírenství jako obraběč a věř, že to HSSo tu zbraň možná i přežije. :D Na takovém kousku aby praskl v tahu by musela být kurva síla :D

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1405 » úte 29. čer 2021, 01:16

Co znamena figl jak natahnout pruzinu?

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1406 » úte 29. čer 2021, 07:42

Kleštičkama stáhnu ten plest který je na konci pružiny s otvorem pro čep. Zapřu se kleštěma o vrchní část plastu a spodní část těch kolejnic a prostě to kleště zmačknu do úrovně vyrovnání děr. Jak v plastu, tak v "kolejničkách".

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1407 » úte 29. čer 2021, 22:30

Aneb jak delat jednoduche veci slozite a ten plast musi po trech pokusech byt okousany na kasi :-D.
Ja rozebral desitky P30 a nikdy jsem na tohle zadne kleste nepotreboval. Staci cimkoliv treba prupiskou nebo mosaznym vyrazecem nebo necim proste zatlacit nahoru trosku a cep vypadne sam a je to venku a slozim to zpatky jednou rukou na noze aby cep nepropadl skrz a proste ho tam hodim a cau :-D.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1408 » úte 29. čer 2021, 22:30

Nahoru jako zespoda na ten kus plastu co drzi bici. To je cela veda. Moc to komplikujes.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1409 » stř 30. čer 2021, 06:03

No, kdyby to šlo tak lehce, tak bych to asi tak dělal. Bohužel v mém případě čep nikdy sám nevypadl. Byl tam dost na fest a musel se vždy vyklepávat důlčíkem. Tak že nevím jak bych tento proces dělal jednou rukou.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1410 » čtv 1. črc 2021, 22:27

Tak jasne ze nevypadne bo na nej tlaci bici pruzina, musis to prizvednout zespoda. Skladal jsem to jednou rukou a druhou vlozil cep. Delal jsem to i na fungl novych nikdy nestrilenych P30 jak jsem instaloval LEMy a spouste a kratke resety. Dycky to fungovalo naprosto easy bez klesti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů