Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1411 » čtv 1. črc 2021, 23:16

Dle stareho citatu: Kdyz dva delaji totez, neni to vzdy totez :D

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1412 » pon 19. črc 2021, 15:29

Zdravím Vás, jsem tu zas. Mám problém s HK a nevím jestli je chyba na mé straně nebo pistole. Nejsem zbrojíř a nic takového, tak to zkusím tady abych nebyl za trotla v obchodě. Byl jsem na jednom kurzu a při treningu cvičnými náboji se mi stávalo často, že když jsem přetáhl závěr aby náboj opustil rychle pistoli, tak se náboj zasekl ve vyhazovacím okénku. Přitom všem lítal náboj tři metry za ně. Jednou to náboj vyhodilo a třeba dvakrát za sebou ne. Prostě individuálně. Taky se mi to stávalo při střelbě, že mi to udělalo závadu a prázdná hilzna zůstala zaseklá v okénku. Když jsem se naštval a naládoval zásobník a vyhodil přes závěr všech 15 nábojů tak se to nestalo ani jednou. Ale při střelbě z 100ks třeba 3 závady. Nevíte na co bych se měl kouknout nebo kde hledat problém?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1413 » pon 19. črc 2021, 15:43

Tak z tohodle je to asi jasne, sazim 99% na to, ze mas necistotu pod vytahovacim drapkem.
(V horsim pripade poskozeny samotny drapek vytahovace)
Takze vytuknout cep, ktery drzi drapek a ten nasledne vytahou a cele to uvnitr poradne vycistit, treba paratkem i vystourat, ten napeceny karobon. Neztratit pruzinku ! A samosebou, taky ocistit cely ten drapek. Jak to bude uplne ciste, tak jenom lehky olejovy film nanest a slozit.

Kolik mas nastileno celkove, a kolik od cisteni pod tim drapkem, jestli jsi to tedy nekdy provadel :?:

Pripadne hod sem foto vnitrku zaveru, misto jak je ten drapek...

A k tomu rucnimu prebijeni na kurzu...Ono jestli je ten drapek uz hodne znecisteny, tak proste se ten bordel dostane pod jeho rameno a drapek uz nezajede tolik do drazky nabojnice. Takze to drzi treba jenom za minimalni cast okraje nabojnice. A kdyz mas nejake susilky, tak uz budou asi ozvykane a zacne to zavadit.
Pripadne si nevedomky tomu jeste "pomuzes" tim, ze spatne chytnes zaver, v miste kde je raminko vytahovace. A kdyz na nej nechtene pri zmacknuti zatlacit, tak ma tendenci se v miste nabojnice oddalit, funguje to jak houpacka.

Kazdopadne nejdrive to vycisti, jak jsem psal a pripadne predtim nafot i jak to bylo spinave po rozborce a uvidi se ;)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1414 » pon 19. črc 2021, 23:19

Kamos mi dal kdysi na dalsi poladeni tricinu po asi 4-5 tisicich ranach vubec necistenou, spoustak totalne vybetonovany karbonem. Ale vytahovac byl stale viditelny a plne funkcni, zalepeny nebyl prakticky vubec.
Vytahovac je v poradku podle me.
Dodrbane totalne omlete susilky okousane bych rekl. Taky mam uz cvicne total dobite.

Dale otazka je, co za prapodivne pohyby dela pri tom prebijeni - skriple hilzny i pri strelbe ukazujou bud slaby uchop totalne (limp wristing) nebo slabe naboje nebo oboje dokupy. Plus jeste nezajetou tuhou vratnou pripadne.
Jake tam cpes naboje? Jaka laborace? Kolik ran zhruba to ma nastrilene? Strilel jsi nekdy Glockem bez zavad?

Nebo pokud by se teda vyloucil error v manipulaci strelcem je spis neco s vyhazovacem potom jedine, nez s vytahovacem. Vyfot vyhazovac, jestli ho kus nechybi ciste nahodou.

Ale porad sazim na chybu obsluhy nebo srajdu krmeni ci kombo obojiho...pochybuju ze by mel nalitane tolik, ze by ulomil vyhazovac nebo zasvinil vytahovac...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1415 » pon 19. črc 2021, 23:20

Kolik se ti to zveda pri vystrelu hrubym odhadem ve stupnich od vodorovne roviny?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1416 » úte 20. črc 2021, 09:54

Mkabar: Je to taky moznost, co pises. Jako tech moznosti je vzdycky vice, to mas pravdu. Nechame se tedy prekvapit, az to rozebre a posle nam fotky. Jen doufejme, ze se mu nepodari ztratit dalsi soucastku :lol: :mrgreen:

Jinak videl jsem jednoho "agenta" ktery pistoli velice rad nabijel 1. naboj tak, ze stahnul zaver na zachyt a naboj vlozil do komory a pote zaver vypustil. Takze drapek dostaval hodne silnou pecku :twisted: Takze je vzdy otazkou, jak se kdo ke zbrani chova, a ruzne opotrebeni ci poskozeni soucastek, muze byt prekvapujici.

Co se tyka toho zaspineni drapku, je to prave taky dost ruznorode. Staci pouzivat vice spinici prach, napr BA9 a pistole je zajebana komplet vsude.
Pravdou je, ze ten drapek neni tak haklivy, jako u jinych zbrani, co mam. Tim chci rici, ze konstrukcne lepe omezuje, usazovani bordelu. Ale i tak, se tam neco dostane.
Tehda jsem ho po 1. cistil snad po 5-6k a bylo tam dost bordelu. Ale je to tim, ze busim z 95% prebijenky.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1417 » úte 20. črc 2021, 12:00

Tak že pánové. Co Vám budu povídat... Jsem nasr.nej jak blázen. Nafotil jsem Vám to před vyčištěním a chtěl jsem nafotit i po čištění. Ale asi mi už nebudete věřit. Já ztratil ten plast na táhlo bicí pružiny. Kolík jsem uhlídal po minulé zkušenosti ale celé se mi to rozletělo a já za bohu nedokážu najít ten plast co je nasunut na té pružině. Mě asi vážně mrdne.

Tak že kdyby někdo z Vás si udělal na mě ( debila) čas a zkusil mi ten plast co drží bicí pružinu nějak naměřit a přenést na výkres. Já bych si ho vytiskl. Protože pochybuji, že v NDR mysleli na tupce jako jsem já.

Jinak co se týče zbraně, tak ta má vystříleno něco okolo 5K . Ale +- 1500ks. Nepočítám to. Čistím jak kdy. +- 200 vystřílených nábojů. Jednou za čas celou rozeberu a hodím do ultrazvuku.

Jinak sem neumím vkládat foto, tak hodím link na ulož.to https://uloz.to/file/flvmOBcpba40/hk-ro ... MMJQpkMN==



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1418 » úte 20. črc 2021, 14:24

Co na to rict, jak je videt, nebudes ocividne nejsikovnejsi :shock:

Taky jsi nam nejak neodpovedel, na ty ruzne otazky, co zde zaznely :!: :?:

Ani nepises, jestli pod tim vytahovacem byl bordel, nebo nebyl :?:
Takze ptat se nekoho na neco opakovane, mi prijde trapne, kdyz je to v jeho zajmu...

Co vidim na fotkach je to, ze strilis nejake "pšouky" kdyz je zbran plna nespalenych zrnicek. To je hodne spatna laborace, jestli to delas sam, tak by neskodilo nastudovat oblast prebijeni...
A dalsi co vidim, ze onen drapek je bez naboje zvednuty a ukazuje hodne cervenou signalizaci, jako by tam byl strceny naboj. Coz by mohl byt tim, ze je pod nim hodne zrnicek nespaleneho prachu...

Jinak tu zbran mas teda fest dobitou, i to hledi atp. Chudinka Heckler :roll:

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1419 » úte 20. črc 2021, 14:56

Jediné na co jsem neodpověděl je to, čím střílím. Tak že ve směs přebíjené Prach D032, 4,1grn OAL 29,4mm. A taky klasiku S&B

Pod vytahovačem byl jen film z bordelu. Ale vysloveně né bordel. A ano, teď jsem ho čistil poprvé.

Zbraň je dobitá, protože to je dělník a né kvér do vitríny. A to že mají na hledí špatnou barvu není má chyba.

Mimochodem by mi vážně dost pomohlo kdyby jste mi mohli změřit posuvkou rozteč děr a rozměry toho plastíku....

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1420 » stř 21. črc 2021, 13:04

No tak za me vyreseno, 4.1 grn D0032 je sracka. Malo. Asi koukas do tabulek z roku 1998 ci kteryho.
Jenze to musis kazdou varku merit na hradlech a sypat podle realnych dat, jak je uvarena zrovna,
ne podle teoretickych tabulek z praveku.

My uz ted jedem na RS12, ale taky jsme D0032 pouzivali a sypali jsme 4,4 gr a i tak to litalo 270-280 m/s
z 19/17/34 zhruba plus minus 5 m/s. A jednu varku jsme museli sypat 4,6 gr byla slaba fest.
A porad to ma do tovaru hodne daleko jeste.

Tricina s 5 tisici ran nema jeste opotrebenou vratnou.
Dej tam tovary SB a garantuju ti, ze se ti to skripat nebude. Nebo si zacni kupovat RS12 sypej 4,1 nebo 4,2 a jednak budes mit supercistou pistol a jednak to uz nebude skripat hilzny.

A asi bych si byt tebou nasel jiny konicek, nez rozebirani pistole, kdyz si schopny ztracet dily jak na bezicim pase doma... za letu ve vrtaku bych to jeste pochopil, ale doma...

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1421 » stř 21. črc 2021, 13:06

Jo a tech zrnicek nespalenych jsem tolik z D0032 nikdy nemel ani po 500-600 ranach bez cisteni v cihle.
Tolik zrnicek byvalo z odpadni BA9 jedine. Bud to necistis vubec, nebo mas hodne mizerne ty prebijenky.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1422 » stř 21. črc 2021, 14:18

MKabar: Vidim to uplne stejne :thumbup:

Ptak666: Asi te trosku nastvu, ale treba potom otevres oci.

1. Nevrtat do zbrane, kdyz clovek neni zrucny a nerozumi mechanice, lecos tam ocividne pokazi. A po pravde trosku zacinam uvazovat, jestli jsis tam neco svoji neodbornou manipulaci, uz drive nepojebal. Kdyz s tou zbrani mas problemy.
Tohle se u HK casto nevidi, aby zlobil. To ze jsi drive uz opakovane rozebiral zbran, a pote mel problem ji slozit, pripadne postracel soucastky, by melo byt jasnym ukazatelem, ze to nemas delat.

2. Kdyz uz vyrabis naboje, tak bys mel nejdrive peclive nastudovat, jak se naboje prebijeji. Ktere budou 100% spolehlive a maximalne presne s odpovidajicim vykonem.
Ty nespalene zrnicka jsou jasnym signalem, ze to spatne hori.
Jak je znamo, Lovex ma co sarzi uplne odlisne hodnoty. Takze bez hradel a potrebne preciznosti vyroby, to dopada jako u tebe. Takze tvoje naboje jsou uz od pohledu slabe, ale taky bych se nedivil, kdyby byly treba spatne kalibrovane a to vsechno vede k problemum.

3. Kdyz se clovek chova spatne ke vecem, tak musi ocekvat, ze se mu to vrati ;)

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#1423 » čtv 22. črc 2021, 23:37

Vytahovac snad nevytahoval + je polonesmrtelny a vyhazovac je napevno v ramu. Total sracka pšouky naboje. Asi jak ten druhej koumak co tu strilel total shit odpad z STV a stezoval si, ze ma velky rozptyl.
To samy v blede modrem tohleto. Nez zacnete hledat zavady ve zbrani, nastrilejte aspon 200-300 kvalitnich tovaru. Ne nejakych Limitu, STV a podobnych fekalu.

Uživatelský avatar
Ptak666
Příspěvky: 56

Příspěvek#1424 » pát 23. črc 2021, 08:53

To MKabar: Ano, o RS12 jsem se taky dočetl ale ještě jsem se k tomu nedostal. A ano, koukám se asi do starých tabulek.
"A asi bych si byt tebou nasel jiny konicek, nez rozebirani pistole, kdyz si schopny ztracet dily jak na bezicim pase doma... za letu ve vrtaku bych to jeste pochopil, ale doma..." , Asi si tedy najdu někoho, kdo bude dělat rozborku za mě a čistit zbraň za menší úplatek. Ztratil jsem pouze čep bicí pružiny a ten plastový sráč. Protože vážně nemám sílu to jen rukou nasadit. Proto jsem používal kde co abych si pomohl. A proto jsem vlastně nešikovný a neměl bych to už nikdy dělat...

Těch 300 kvalitních tovaru myslíš SaB? Já jen že ty jsem střílel.

To KapitánPacička: 1. Nevím jak ty ale já zbraň rozložil poprvé sám a bez návodu ji složil. Ano, po delěí době ale dal jsem. Je to moje první rozebraná zbraň a nevím jak si na tom byl ty, když si se poprvé šťoural ve své první zbrani. Proto jsem měl problém ji složit. Až když jsem pak sehnal český manuál jak to vše patří, tak už problém nebyl. Ale jak jsem psal už výš, tak prostě nemám sílu a gryf napnout tu bicí pružinu. Proto jsem tedy nešikovný a neměl bych se do toho pouštět.
2. Ano, to naštudované mám. Teoreticky. Hradla nemám. A šlo mi o to si vyrobit spolehlivé náboje, které nebudou tak silné jako tovární. Jen pro svou potřebu střelnice. Žádná soutěž ani obrana ani nic. Mimochodem na kurzu jsem měl tovární.....
3. Tak že jsem vlastně vořech co se chová špatně ke věcem, protože jsem nedokázal nasadit při zborce bicí pružinu?

A je tedy asi zbytečné znovu psát, jestli by někdo z Vás byl ochoten mi naměřit ten plastový díl posuvkou, že jo?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#1425 » pát 23. črc 2021, 18:25

Ptak666: Hele v pohode, kazdy proste nema nadani na vsechno, co by v zivote chtel umet. Budes to proste muset nejak prekousnout a smirit se s tim. Jinak budes vecne zazivat podobne scifi scenare :twisted: :lol:

Ja osobne nemam problem rozebrat komplet motor z auta a cely ho uspesne slozit ;)
Ale co se tyka eletriky, tak tam mam pouze zakladni znalosti a proto tyhle operace, nechavam kolegum.
Proto komplet rozborku zbrane, vnimam jako jednoduchou vec.

Jak jsem psal predtim, zdalo se mi, ze ti ten vytahovaci drapek, celkem dost odstaval, i kdyz tam nebyl vlozeny naboj.
Zkus jenom pro legraci, zmerit na nejakem miste, kolik vycniva drapek bez naboje a kolik vycniva s nabojem. Jde o to, jestli je drapek dostatecne v drazce nabojnice.

Co se tyka toho plastoveho nesmyslu, tak ted v planu rozborku nemam, abych mohl poslat nejake hodnoty. Tak musis doufat, ze se najde nekdo jiny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů