Heckler & Koch P30 / P30S / P30L / P30 LS

Glock a spol.


xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#1441 » čtv 14. črc 2022, 10:00

Díky za odpověď.

No pokud to chceš takhle od začátku, tak chci pistoli na rekreační střílení na střelnici pro zábavu. Aktuálně nemám žádný větší cíl, než naučit se alespoň trochu obstojně střílet. Takže aktuálně vybírám zbraň hlavně podle podle pocitu, jak se mi s čím konkrétně střílí. Proto jsem třeba hnedka zavrhnul Walthera PDP, protože skáče jak koza a střelba by mě s ním asi moc nebavila. Předpokládám, že na to moje střílení bude čistě technicky vyhovovat prakticky jakákakoli moderní zbraň (ale zároveň chci mít z té pistole trošku radost, takže se mi nechce kupovat jetou čezetu).

Zároveň máme zbroják čerstvě s přítelkyní, takže vybíráme 2 zbraně, ale zase nechceme mít doma dvě stejné pistole. Aktuálně je tak v plánu jeden striker plasťák - buď G17 gen 5 a nebo SFP9L (ten ještě plánuju vyzkoušet) a k tomu pak ještě něco jiného - třeba DA/SA pistoli, takže aktuálně uvažujeme právě buď o P30L nebo i té Berettě, která je na střelbu docela příjemná.

V poslední době tak objíždíme střelnice v Praze a okolí, zkoušíme vše možné a snažíme se subjektivně hodnotit, s čím nás bude nejvíc bavit střílet, nic víc. A právě jsem takhle střílel s půjčeným USP a P30L a zajímaly mě nějaká konkrétní praktická vylepšení. Bohužel, jak jsem psal, není jednoduché se něčeho dobrat, protože o USP je všude hlavně spousta patosu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#1442 » čtv 14. črc 2022, 10:40

Nevynechej canik. Sice to není žádná filmová legenda, ale chod a reset spoustě v kombinaci s cenou stojí za vyzkoušení.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1443 » čtv 14. črc 2022, 11:16

Zůstaňme u tématu pitole HK P30. Canik sem nepatří.
P30 má lepší ergonomii. Co se kvality, nebo materiálů týče, tam by neměl být rozdíl. Jestli kupujete dvě různé pistole, stojí za úvahu, jestli by jedna něměla být se závitem, nebo přípravou na kolimátor. Jen tak do budoucna, co kdyby.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#1444 » čtv 14. črc 2022, 11:36

Objíždí, zkouší vše možné. Porovnává. Canik sem nepatří podle nadpisu, ale určitě by se na něj podívat měl. Stejně jako by neměl zavrhnout čízy jen tak. A to i přesto, že ani čízy sem podle nadpisu nepatří. Pokud jde o ergonomii je to strašně individuální a nejde to paušalizovat. Musí se zkusit všechno, co je dostupné.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1445 » čtv 14. črc 2022, 11:50

Jenže na výběr nové pistole je tu už minimálně jedno specializované téma. Zde se reší pouze otázky týkající se P30. Toť vše :) Konkrétně srovnání USP a P30. To popsal dobře kapitán, není víc co dodat. USP je hranatější a trochu víc se zvedá po výstřelu ústí.



KapitánPacička
Příspěvky: 302

Příspěvek#1446 » čtv 14. črc 2022, 13:25

Pojdme mu jeste poradit nejaky revolver :lol: :mrgreen:

Asi takova nejdulezitejsi rada, kup si co se ti proste libi a to nejdulezitejsi: Musi ti padnout do ruky prirozene, bez nejakeho dorovnaani v ruce pred strelbou a behem ni, to same i ovladaci tlacitka, musi byt akorat pristupne a intuitivni.
Tohle se bude tykat tvoji ruky, az bude vybirat zbran tvoje kocka, tak to bude muset osahat taky kde co, a zjistit co ji nejlepe pasuje.

Jestli budete vybirat pistole, od kvalitnich vyrobcu, jako je HK, Glock, Beretta...Tak extra slapnout vedle nemuzete ;)

Vic ti tady nikdo neporadi.



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#1447 » čtv 14. črc 2022, 14:59

Díky všem za rady a názory a omlouvám se za offtopic. Zkoušel jsem samozřejmě i ty čezety, Canika zatím ne a právě to filtruju přesně tak, že si v "pavouku" posouvám zbraně, co mě nějak oslovily. A jak říkám, právě pro ty s kohoutem jsem u P30L/USP přemýšlel nad pro a proti a nebyl si úplně jistý, co tam konkrétně proběhlo za evoluci a tak mě zajímal nějaký nezaujatý názor - ideálně majitelů.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#1448 » pon 3. dub 2023, 11:51

xxviktore, možná trochu s křížkem po funuse, ale jak jsi nakonec vybral?
Ptám se ze zajímavosti člověka, který jako první koupil P30, kterou dodnes denně nosím a po sedmi letech pořídil právě PDP, které jsi zavrhnul :D



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#1449 » stř 5. dub 2023, 18:55

Nakonec jsem to vzal pragmaticky a pořídil Glocka :D Střílí se mi z toho dobře, pokud se mi to pokazí, tak díly na to seženu snad i v Hornbachu, funguje bez problémů... co víc po pistoli chtít? Jo, je to tuctovka, ale záleží co hledáš no. Raději ošklivej Glock, se kterým mi to celkem jde, než třeba ta Beretta (tu si koupila frajerka), která je sice krásná a sexy, ale nějak mě ta pistole nemá ráda a vůbec mi to s ní nejde :) BTW nakonec jsem si to USPčko pořídil taky (dokud jsou), čistě proto, že se mi ta pistole prostě líbí a mizí z trhu. P30 mě nakonec nepřesvědčila. Když to člověk vezme čistě prakticky, tak toho nakonec moc nenabízí. Spíš naopak. A tím (alespoň zatím) s pistolema končím, je třeba pošetřit i na dlouhé zbraně :)

Sorry za OT.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#1450 » čtv 6. dub 2023, 07:11

Nic proti, ale vybral sis prostě špatně.

A teď vážně :D Já se právě svého času rozhodoval mezi P30 a USP, nakonec mě tehdy přesvědčila ergonomie P30. Ale zcela nesouhlasím, že by P30 neměla co nabídnout, spíše naopak - 4" s fantastickou ergonomií, třemi vyměnitelnými panely pažbičky, SA/DA mechanismus s decockerem a volitelnou pojistkou je naopak přesně to, co mi u např. u Walthera nebo právě Glocku silně schází. A jakmile jsem si jednou zvyknul na páčku na vypouštění zásobníku, tak bych na ni přísahal do konce života. Co bych vytknul jen že díky absenci OR verze mi hrozně morálně zastarala a tradiční neochota HK podporovat civilní střelce (díly, tuning atd.)

Nakonec ale nad USP po letech pokukuju taky, FS Heckler s legendární pověstí mi ve sbírce chybí. Cos za něj dal, v jaké konfiguraci a jak se ti s ním pracuje? Možná radši napiš SZ ať nedráždíme mody.



xxviktor
Příspěvky: 12

Příspěvek#1451 » čtv 6. dub 2023, 08:35

Pojistku u Glocka neřeším, mám tu pistoli jen na chození na střelnici. Ergonomie je otázka. Je to moje první pistole, takže jsem si prostě zvykl na Glocka a nemám s jeho ergonomií nejmenší problém (spíš mám teďka problém s jinýma pistolema, co nemají takový úhel pažby :) Co jsem potřeboval, tak byla ambi zbraň - to jsou obě. Páčka je fajn, ale pokud bys vybíral podle páčky, tak skončíš jen u HKček, světu vládne tlačítko.

A zbytek:
* spoušť u P30 mi přišla horší jak u Glocku
* o shánění HK náhradních dílů jsem četl dost hororů, navíc je všechno dost drahé (viz třeba cena zásobníků)
* není ready na optiku - ikdyž teda teď na kolimátorem neuvažuju, ale kdybych chtěl, tak přípravu mám
* subjektivně - ani kdovíjak dobře nevypadá
* co se týče nějaké spolehlivosti, tak o Glocka bych se fakt nebál, spíš naopak - v nějakým postapu scénáři - Glocka mají všichni, takže i v případě krize bude daleko jednodušší ho udržovat při životě než relativně exotickou P30

Navíc jsem chtěl spíš strikera, než kohout a pokud by mi to bylo jedno, tak mi toho o moc víc, než "lepší značka" nezbylo. Jsou to pistole stejné kategorie, ten střelecký zážitek mi přišel dost podobný, není to tak, že by P30 byl nějakej Mercedes a Glock Fabie. USP mám fakt čistě pro radost, tam třeba absenci ambi neřeším :)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#1452 » sob 23. zář 2023, 16:16

Dokáže tohle někdo sehnat nebo alespon zapůjčit ? P30L.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů