Glock19

Glock a spol.


Jarda.Jezek
Příspěvky: 868

Příspěvek#691 » ned 12. bře 2023, 18:14

Když nitrid na glocku nedrží a na zbraních některých jiných výrobců ano, tak to čištěním asi nebude.

Například Canik. Mám ho od loňského května, cca 2500 ran. Čistil jsem ho asi 2x nebo 3x. Mimo čištění nemazal. S výjimkou zamykací hrany komory (kde hnidopich něco najde) není nikde ani stopa. Vnější povrch závěru, vnitřní povrch závěru, vnější povrch hlavně i vzhled vývrtu netknutý. V místech kde má glock na hlavni vytlučené půlkroužky, je stále na caniku matný černý nitrid.

Možná glock řeší ekologii, možná neumí udělat nitrid, možná šetří pár centů na kuse tam, kde si to jeho zákazníci omluví čištěním.

Mimochodem, nitrid má být tvrdý a zapuštěný do hloubky několika desetin milimetru mezi atomy železa. Jakékoliv běžné čištění na něj nemůže mít vliv. Pokud by mělo, je něco špatně.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#692 » ned 12. bře 2023, 19:26

“nekolik desetin milimetru” asi nie. Malo by to byt 1-2 tisiciny mm



Jarda.Jezek
Příspěvky: 868

Příspěvek#693 » ned 12. bře 2023, 19:57

To možná na glocku.

Někteří umí skoro milimetr:
https://www.haerterei-haupt.de/en/nitriding/



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#694 » čtv 20. dub 2023, 18:32

Zdravím,
mám problém se záchytem závěru, při výstřelu posledního náboje, podotýkám, že mám gen 5. Pokud vystřelím poslední náboj, závěr se nezachytí, ale vrátí se zpět do normální polohy. Zkoušel jsem měnit zásobníky, nicméně to nepomáhá a problém trvá dále. Napadlo mě tedy, pořádně vyčistit zbraň, což "pomohlo" na prvních 15 nábojů, ale nejsem schopen říci, jestli to vůbec na to mělo vliv, posléze se problém opakoval dále, občas se stalo, že závěr se zachytil, ale to bylo v ojedinělých případech. Věc je zvláštní v tom, že při natažení rukou se záchyt závěru zaktivuje u každého mého zásobníku a závěr zůstane v zadní poloze a to jak originál tak i u kopie zásobníku pro glock. Nicméně při výstřelu ne.

Jediné co jsem nečistil je vratná pružina, ale obávám se, že pokud jí rozložím, tak už jí nikdy nesložím, můžete mi někdo poradit, zda-li se setkal se stejným problémem? Střílím pouze S&B originály.

Popř. nějaké rady na co kouknout nebo to mám hodit hned na servis?



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#695 » čtv 20. dub 2023, 18:35

Podotýkám také, že to není rukama, ani tím, že bych si brzdil závěr



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#696 » čtv 20. dub 2023, 19:12

Kedze si si isty ze zaver nebrzdis ani nezhadzujes sam a zasobniky su ok, mozu to byt nasledujuce dovoda:
-vadny zachyt zaveru. Skontroluj ci nie je doeformovany alebo zle vyrobeny. Idealne porovnat a skusit prehodit z inej zbrane.
-vadne vybratie v zavere, kde sa zachyt opiera. Skontroluj ci hrana nie je zrazena alebo zle obrobena.
-prilis silna vratna pruzina. Tato vada bola u prvych Glockov gen4 kde bola zostava vratnej pruziny prilis silna, stavana na vojenske strelivo. Zaver nedochadzal az uplne do zadnej uvrate a nezachytil sa.
-slabe strelivo. Niekedy obdobny problem ako prilis silna vratna moze sposobit aj prebijane strelivo s nizsim vykonom. Rovnako zaver nedojde az uplne do zadnej polohy. Kde by ho zachyt zachytil

Ja osobne pouzivam jednoduchu vratnu pruzinu na ocelovom voditku. Faktorove strelivo s 11lb a fabricke s 13lb pruzinou.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 868

Příspěvek#697 » čtv 20. dub 2023, 20:22

A k tomu ještě slabý úchop nebo nedržení zbraně v ose ruky či nedostatečně zaražená zbraň do ruky. Někdo to nerad slyší, ale u slabého střeliva se silnou pružinou často pomůže pořádně držet. Někdy je lepší nechat to zkusit někoho zkušeného.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#698 » čtv 20. dub 2023, 20:38

Vůbec to nemusí být úchopem či jakoukoliv vinou střelce. Některé GEN5 se potýkají s problémem špatně vyrobeného záchytu. Problém je v místě záchytu kolem té malé pružinky, co ho "tlačí dolů" - a tam to občas vázne a záchyt drhne, tj. záchyt není úplně volný a zásobník ho nedokáže natolik nadzvednout, aby zachytil závěr. Pokud je člověk zručný puškař, tak je oprava otázkou cca 30 sec s diamantovou frézou. Pro ostatní je pak řešením nový záchyt závěru.

Jedna z mých 19X měla tento problém (nezachytávání závěru na střelecké pohotovosti). Po úpravě (zabroušení) záchytu je vše 100% funkční. Ale jak píši - člověk musí vědět ABSOLUTNĚ PŘESNĚ, co kde brousí a PROČ. Takže ve tvém případě je možné řešení puškař nebo nový záchyt.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#699 » úte 25. dub 2023, 17:02

Ještě jednou se vrátím k ošoupání hlavně. Dneska jsem mazal a všiml jsem si, že ta poslední stopa je ASI mírný otlak. Když jsem přes to roztíral olej, tak bylo cítit "přechod" ale možná to je jenom tím, že na tom není barva. Hlaveň ale oválná není, takže o prd jde.
Ty záchyty řešili na glocktalku a jim to dělala kombinace vadný pružiny a tvaru záchytu.



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#700 » čtv 27. dub 2023, 20:36

Tak nakonec to bylo opravdu rukama.



skolnik
Příspěvky: 1

Příspěvek#701 » pát 28. dub 2023, 06:51

Ahoj všem, nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Chci pořídit svoji první zbraň, rozhoduji se mezi G19 a G17. Nemám v úmyslu jí nosit. Chci se nejprve naučit zbraň ovládat a projít nějakým kurzem. Co byste zvolili?



meconium
Příspěvky: 40

Příspěvek#702 » pát 28. dub 2023, 07:10

g47/17

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#703 » pát 28. dub 2023, 08:01

Vyzkousej obe, dej par zasobniku a uvidis ktera sedne lip do ruky.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 58

Příspěvek#704 » stř 17. kvě 2023, 09:57

Jarda89 píše:Jedna informace, která by mohla někoho zajímat. V domnění, že je stále výhradním dovozce firma MPICZ, jsem u nich moje G chtěl registrovat kvůli prodloužení záruky (známí to takhle před pár lety dělali s jejich gen4) a myslel jsem, že zapomněli kartičku přibalit. Přišla mi odpověď, že oni ji nedovezli a žádnou záruku u nich nemám... Takže jsem celý nesvůj psal prodejci aby mi ověřil o co jde. No a informace je, že cca od půlky loňského roku je dovozcem i firma Cairo a záruka je 5 let.


Ta zruka je automaticky 5 let, nebo je potreba to taky nekde registrovat?



Caddy
Příspěvky: 20

Příspěvek#705 » stř 17. kvě 2023, 13:28

Myslím že registrace je potřeba. Dva roky máš záruku u prodejce a po registraci máš ty tři roky záruku u dovozce. Když neregistruješ tak máš jenom zákonnou záruku dva roky u prodejce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů