Glock19

Glock a spol.


DBruno
Příspěvky: 41

Příspěvek#676 » ned 26. úno 2023, 15:03

Trošku OT, ale pokud chceme nekvalitu nazývat vlastností, tak pak už chápu LGBT+ a úpravu knih.



mr.ricardo1
Příspěvky: 49

Příspěvek#677 » ned 26. úno 2023, 17:07

Já myslím, že to moc hrotíte. Jsou lidi, kteří mají na pětkovém glocku nastříleny desetitisíce ran s původní hlavní a neřeší ošoupanou povrchovku (navíc to není ani normálně vidět), která nemá s kvalitou nic společného. Nehledě na to, že i kdybych měl po, dejme tomu, 40 tisících ran vyměnit hlaveň v ceně 5 tisíc, tak je to úplné nic v hodnotě vystříleného střeliva.



toomass
Příspěvky: 41

Příspěvek#678 » ned 26. úno 2023, 18:13

řešíte nesmysl, pokud registrujete u mpi, mate záruku 5let …od nikoho kdo má gen5 jsem neslyšel, ze by měl problém s úbytkem materiálu na hlavni, je to skutečně jen povrchovka, můžete to vidět i například na přední straně závěru jak s tím lidi suší taseni z pouzdra, ze bývají odreny, ale je to jen estetika a glock není trezorovka…s p10 bych to vážně nesrovnaval, tam se řeší horší veci…



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#679 » ned 26. úno 2023, 19:39

Nejenom na MPI, psal jsem to pár stránek zpět. U prodejce se radši na dovozce konkrétní zbraně zeptejte, ať vás pak nepěkně nepřekvapí odpověď na registraci u MPI. Od loňska je dovozce i Cairo a tam je záruka 5 let rovnou.



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#680 » pon 27. úno 2023, 14:35

To nechcem vidieť čo tu budu niektori vyvadzat ked sa im olupe niklovana vrstva na vodiacich drážkach..



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#681 » pon 27. úno 2023, 14:53

wratko: Jestli se nepletu, tak jsou z nerezu.

Nic mene je opravdu smutne, jak kvalita cerneni sla do kopru. To vypada, jako by na cernici lazen, byl pouzity cerny caj :lol:



wratko
Příspěvky: 31

Příspěvek#682 » pon 27. úno 2023, 15:31

Je to potiahnute niklovou vrstvou ktorá sa zvykne olupat, mne sa to stalo pri +-3000 ranach, na funkciu to nemá vplyv. Pre ľudí ktori viac leštia ako strieľajú to môže byť veľký šok :D.

Komu vadi osuchana hlaven nech ide do Gen 4, tam povrchovka na hlavni vydrží vyrazne dlhšie, ale zas sa rýchlejšie osupe záver :D.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#683 » pon 27. úno 2023, 16:08

ano, potvrzuji. Taky na mě po cca 3000 ranách začala vykukoval měď :-)



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#684 » pon 27. úno 2023, 16:41

Glock gen 5 tu již nějakou dobu je, vcelku je pozitivně vnímána. Nicméně stále se občas najde někdo kdo tvrdí, že gen 3 je nejlepší generací pistolí glock. Jaký na to máte názor?



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#685 » úte 28. úno 2023, 06:14

Nad 3. generací jsem dlouho přemýšlel ale nakonec jsem vybral 5. protože mi líp sedla, jinak bych bral 3. generaci.

To černění černým čajem možná bude pravda, na vyhazovači byl ASI otřep a už i od toho je na spodní straně závěru stopa :D Ale to se sjede a opět - na gen5 prý zase úplně běžný... Přijde mi to, že se kluci rakouští snažili stáhnout vůle co to šlo (ale spíš výrobní náklady), až je to místy na škodu. Musí se prostě pár stovek ran zajet. Navíc se mi zdá, že vyhazovač jde dost blízko k tomu "hřebenu" který tlačí ze zásobníku náboj (fakt nevím odborný název). A když ji skládám, tak před vyhazovačem musím lehce zatlačit do strany, jinak narazí do hrany zadního čela.

Niklování je víceméně nesmrtelný v případě, že je udělaný naprosto perfektně. Stačí ale jediná nedokonalost a seškrábneš ho pomalu i nehtem.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#686 » stř 1. bře 2023, 06:26

Tady se můžeme bavit jen o gen3 z doby před cca 15 lety. Tehdy byla jiná povrchová úprava. Dnešní gen3 má předpokládám stejnou povrchovou úpravu.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#687 » stř 1. bře 2023, 09:08

To si nemyslím že má stejnou povrchovou úpravu. To by nebyl správný marketingový tah od glocku.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#688 » stř 1. bře 2023, 13:49

Od uvedeni Gen4 ma i Gen3 stejnou povrchovku jako Gen4. Pokud vim presli z nitridace v lazni na nitridaci plynem nebo jak to bylo. Nejsem materialovy inzenyr, muzu se mylit.



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#689 » stř 1. bře 2023, 17:02

Na "napařování" museli přejít kvůli ekoblbnutí, že z lázně se uvolňovalo víc látek do ovzduší. Co jsem vyčetl na glocktalku, tak nitridace jako taková je bezbarvá a přes to jde ještě povrchová úprava ale taky podrobněji netuším. Jednu dobu prý snad dávali i teflon.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#690 » ned 12. bře 2023, 16:59

Tak dnes řešili kluci na střelnici opět ošoupání hlavně u G19X a zjistily že kdo používá agresivnější čištění a pak moc nemaže hlaveň má to dost ošoupané, někdo čistil jen třeba nanoprotechem a hlaveň před střelbou mastná tak ten to měl Ok i po skoro 1000 ranách - v týdnu dám fotky.

Takže asi né chyby výrobce Glock ale ASI sám uživatel si za to ošoupání může :) ale jinak je to o ničem, ta hlaveň má i tak životnost hodně přes 50 000 ran třeba oproti pistolím CZ P10 kde je ta životnost poloviční ( pro ty co se chtějí hádat tuto informaci o životnosti hlavni cca 20 tisíc mám přímo od CZUB )

Jinak i můj glock 19X má skoro před 1000 ranami a hlaveň OK bez většího ošoupání ale pravda je že i já mažu hlaveň v místech většího otěru třeba tímto
Obrázek

A nepozoruji otlaky a ošoupání jako zde někteří .... a ti co to mají ošoupané, mažete ten kus hlavně nebo to máte na sucho ? Další věc je že i agresivní čističe pomáhají černění líp dolu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů