Glock19

Glock a spol.
Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#451 » pát 29. led 2021, 03:38

JakubDotPy píše:Dá se koupit samotný MOS závěr na 4. generaci?
Nehledal někdo?
Je mi jasné, že je to u glocku hlavní část zbraně.
Moje myšlenka je taková, že než destičky, nebo frézování, měl bych jeden závěr s miridlama, a druhý s kolimatorem a jen je podle potřeby prohazoval.


Zaver by stal pres 9 litru, nato se vyprdni a nech si to vyfrezovat ve 4shooters.cz treba i s novym DLC zaveru za velmi dobrou cenu a mas klid.
Frezne ti to na RMR a muzes tam nacpat Holosuna 508T X2.2 (bacha uz zas je druha verze tech X2 co byly po V2 po tom co prohrali zalobu).
Desticky pokud mas spickove C&H Precison, ne ty original nepouzitelne sracky, jsou naprosto luxusni, fantasticky fit a drzi superpevne. Mam CHPWS na 509T a kamos 508/RMR V4 a pecka naprosta. RMR origos mame jedno na ceste, tak pak muzu flaknout foto moje 19+509T vs 17+RMR oboji CHPWS desticky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#452 » pát 29. led 2021, 03:54

Honzajan píše:A prehazovat podle potreby miridla\kolimator je problem, protoze se u obou systemu miri celkem vyrazne jinak a stridanim si clovek techniku strelby\zamireni jen zhorsi.


A zkousel jsi to nekdy vubec? Mas neco nastrilene s kolimem? Neni to totiz ocividne vubec pravda. Strilim 12 let s miridly z toho 6 let s 10-8 Performance (moje oblibene top miridla) a od rijna mam Holosun 509T na 19T Gen5 MOS FS a k tomu mam 34 Gen5 MOS FS s klasickymi miridly 10-8. A hadej co...
Vubec nic. Drapnu do pazoury 34 a mirim zcela normalne pres miridla stejne rychle jako drive a drapnu 19 a mirim s kolimem zcela prirozene automaticky a bez problemu. Susil jsem prvni mesic skoro kazdy vecer aspon parkrat, abych chytil svalovou pamet na kolim, ale nepozoruju absolutne zadny problem ani sebenepatrnejsi zhorseni mireni s 34 pres miridla tim, ze jsem se naucil na 19 na kolim. Mozna to je tim, ze to jsou dve odlisne velikosti pistole a rukojeti, ale spis si myslim, ze proste dve verze mireni neni problem nasusit a automaticky se prepnout.
Znamej bude mit novy 34 a casem poridi stejny kolim na to, tak to vyzkousim, ci nebude problem ani identicka 34/miridla vs identicka 34/kolim,
ale myslim si, ze ne. Jsou to jen dve varianty, neni to dvacet variant mireni, takze za me naprosto v pohode.
Myslim si, ze kdo ma problem po strelbe s kolimem strilet s miridly, tak ma problem s miridly i bez kolimu a o tom, jak se spravne strili s kolimem nema ani sajnu uz vubec... bo jak obcas ctu ty moudra, teorie a fantasmagorie na kolimatory na FB, tak nad tim zustava rozum stat z tech nesmyslu a kvazimouder co se tady siri, hlavne od tech, co to videli jenom na obrazku, natoz aby meli potuchy jak se s tim strili (nebo jak se vubec strili i bez toho).

Jedno auto mam automat a druhe manual a taky nemam vubec zadny problem jet jeden den s automatem a druhy den s manualem, automaticky se prepnu sotva sednu do auta. A myslim si, ze kdyby ty auta byly identicke az na prevodovku, tak by to taky nehralo roli. Kdyz umis, tak fungujes s tim co mas zrovna v pazourach. Kdyz neumis, peres se a zmatkujes s obojim.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#453 » pát 29. led 2021, 03:56

JakubDotPy píše:Dá se koupit samotný MOS závěr na 4. generaci?
Moje myšlenka je taková, že než destičky, nebo frézování, měl bych jeden závěr s miridlama, a druhý s kolimatorem a jen je podle potřeby prohazoval.


A nebo to uz mas rozumnejsi koupit si druhou pistoli. Jestli mas 19 kup si 17/34 Gen5 MOS FS (17 i se zavitem treba pripadne) a nebo opacne, jestli mas 17/34 tak si kup G19 Gen5 MOS FS a budes mit starou Gen4 s miridly a novou cihlu s kolimem a vyreseno.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#454 » pát 29. led 2021, 14:21

No praveze mluvim o tom, co znam, jako vzdy, vlastni zkusenost. Jak muzes rict, ze je to stejne kdyz stred kolimatoru-tam, kde mas mit tecku je vys nez miridla. Uz tohle je jinak. Dalsi a podstatnejsi je ze u kolimatoru neostris na tecku, ale na to, co chces strelit.
Tvoje moudra funguji, dokud nechces delat veci opravdu rychle.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#455 » pát 29. led 2021, 15:45

MKabar
Je rozdiel strielat a strielat. Jedno je rekreacna strelba a nieco ine vykonostna strelba. Na pretekoch hraju ulohu ovela mensie drobnosti ako mieridla. A co sa prirovnania automatickej a manualnej prevodovky tyka, tak pri preprave z domu do prace to je naozaj jedno. Na zavode ti staci posunut sedadlo o par centimetrov a v identickom aute ti to moze pokazit vysledok.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#456 » ned 31. led 2021, 01:19

Hned v pondeli jsi jdu zazadat o ZTP... a od priste se hlasim vyhradne do senior kategorie uz jenom...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#457 » sob 13. úno 2021, 18:28

MKabar píše:Zaver by stal pres 9 litru, nato se vyprdni a nech si to vyfrezovat ve 4shooters.cz treba i s novym DLC zaveru za velmi dobrou cenu a mas klid.


Kolik taková věc u nich stojí? Na stránkách jsem to nenašel, ani že by to vůbec dělali. Díky.

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#458 » úte 16. úno 2021, 10:51

Kolega zatim jeste ceka na navrat svoji cihly z frezovacky, ale do dvou tisic vyrez a 700 nove DLC zaveru.
Fotky jsem videl jen G43 z vyse zminovane firmy a super prace dokonaly fit na miru na 407K/507K.



MN91
Příspěvky: 60

Příspěvek#459 » sob 20. bře 2021, 10:55

Dnes namontována spoušť od RR ARMS. Společně se setem pružin od Taran tactical to "na sucho" nevypadá vůbec špatně. Ta plochá spoušť dělá svoje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#460 » sob 20. bře 2021, 13:46

Muzes natocit prubeh spousteni?



Turboman46
Příspěvky: 16

Příspěvek#461 » ned 28. bře 2021, 19:35

Dobrý den, koupil jsem si před týdnem nového G19 gen.3, je to u mě taková premiéra, konečně jsem si udělal radost a koupil si něco pořádného. Bohužel teď není kde střílet a tak se pořád doma zatím jen kochám, nemůžu si pomoct, ale to plastové tělo na mě nedělá dobrý dojem co se týče na mě až velké pružnosti a tenké tloušťky materiálu v některých místech, obracím se na borce, kteří už mají nějaké tisíce odstřílené, měl také někdo u nového glocka stejné dojmy jako já? Vím jakou mají životnost, ale když se na to podívám, tak si říkám, to musí po sto ranách prostě odejít, snad nezakládám duplicitní téma, nemám čas to všechno procházet, mějte se pěkně ;)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#462 » ned 28. bře 2021, 20:09

Nevím co přesně myslíš pružností a tenké tloušťky materiálu. Já mám na své gen 5 něco málo přes 4500 výstřelů. Zatím jsem nic řešit nemusel. Když zmáčknu rám a závěr proti sobě, tak se to trochu hýbe. Jinak nic zvláštního nepozoruji. Co konkrétně se ti nezdá?

Edit: zatím jsem se o moc vadách materiálu nedočetl. Samozřejmě když pominu fakt, že do toho někdo narval moc našlapaný přebíjenky

Edit 2: samozřejmě se mi za tu dobu ošoupala povrchovka na hlavni a závěru do "Glock smile" (nebo barell smile?) a trochu niklová vrstva na těch 4 ližinkách na rámu. Na plastu ale žádné změny nepozoruji



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#463 » ned 28. bře 2021, 20:37

Mám rám vyrobený duben 2001. Je to G17 gen. 3 dva čepy. Tak nakonec se zlomilo levé zadní vodítko. Ale jinak rám fungoval dobře.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#464 » ned 28. bře 2021, 20:41

Mam G17 gen 3, vyroba cerven 2017. Odstrileno cca 8800, nasuseno o neco vic. S ramem nemam zadny problem, drzi perfektne. Zaver je osoupany, tritia od Glocku taky, hlaven tez. Po 450 ranach se mi, jak je obvykle u vyroby po roce 2010, zacal drolit vyvrt, ale porad to je presnejsi jak moje ruce. Je to kladivo na noseni, strileni a hrube zachazeni. Padal jsem s tim na zem, zatloukal tim hrebiky, otviral s tim piva, vsechno zvlada perfektne.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#465 » ned 28. bře 2021, 21:04

Turboman46: Asi jsi myslel konkretne ram zbrane z horniho pohledu. Jak jsou pred domeckem steny sachty pro zasobnik, jsou opravdu hooodne pruzne, kdyz zkusim prstama v tomto miste zmacknout ram, tak to vypada jako poutova hracka. Ale pres to vsechno to funguje dobre. Pistoli bych zaregistroval u MPI na prodlouzenou zaruku 5 let a muzes sledovat a sledovat a sledovat ze se nic nezmeni :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů