Glock19

Glock a spol.


Foxrem
Příspěvky: 21

Příspěvek#706 » stř 17. kvě 2023, 19:46

U Caira je záruka automaticky 5let. Jen MPICZ z toho udělalo kovbojku, že je potřeba registrovat, aby tam ta záruka byla.



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#707 » ned 4. čer 2023, 16:57

Glock 19 5.gen. Naprostá spokojenost. Jak tu někdo psal, jsou pistole, co mi možná padnou lépe do ruky, ale to, že je Glock spolehlivý nástroj je pro mne prostě víc. Nosím denně. A opotřebení není třeba řešit. Používání opotřebovává, tak to je.
Teď jsem si třeba všiml novinky, že se mi v zásobníkové šachtě docela viditelně sjely hrany (ostré rohy rantlů, co tam jsou) a to nejspíš díky zádržkám při sušení s hliníkovými sušilkami a docela razantnímu táhání zásobníku ven.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#708 » ned 4. čer 2023, 17:43

A ona existuje nějaká pistole, která je nespolehlivá? Opotřebení používáním taky neřeším, ale ta hlaveň, která se u g19 5gen. leskne po 500 ranách víc než konkurence po desítkách tisíc je prostě divná. Tvar je diskutabilní, skoro nikomu nesedí v ruce, ale to Glock, takže to stejně musíme chválit. Spoušť nejlepší ze všech dosavadních, ale oproti konkurenci pořád blbá a tvar jazýčku a pojistky řeže do prstu, delší střelba nepříjemná. Ale zajímavá je ta nová spoušť od Glocku, ta by mohla hodně pomoci.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#709 » ned 4. čer 2023, 18:51

Jaro77 můžeš sem dát fotku o čem mluvíš? :)



Cody
Příspěvky: 11

Příspěvek#710 » ned 4. čer 2023, 19:21

Ad JYbour: no, nespolehlivé pistole existují. Zasekávají se, nebo v nich nevydrží některé díly. Sám jsem měl jednu fungl novou, která první ránu za studena vždycky poslala o deset centimetrů (na deseti metrech!) jinam, než zbytek. (Reklamace uznána.)
Teď jsem si pořídil Glocka 19 5 gen jako svou - jestli dobře počítám - 9. zbraň. A musel jsem se trochu smát, když jsem si zpětně četl některé komentáře, zejména k tématu "moje první zbraň". Někdo tam ke komentáři "váhám mezi glockem, který se mi nelíbí, a něčím jiným, co se mi dobře drží, ale není to tak ozkoušené" napsal, ať si dotyčný koupí co se mu líbí a dobře se s tím stříli, stejně seale nakonec dostane ke glockovi, jen to bude stát víc peněz. No a tak nějak to je. Prostě krumpáč, který vydrží. Daleko lépe se mi držela třeba CZ 75. Ale jen jednou rukou, když jsem střílel obouruč, nějak ta ergonomie drhla. Podobně Walther. Měl jsem dva Grand Powery. Vyzkoušel si Siga, Springfiely, Beretty, hodně střílim revolverem. Glock mi od začátku přišel jako nedotesané poleno a asi mi tak přijde pořád. Ale v rukách vlastně tak nějak drží. A střílí přesně i při rychlejší střelbě. Nezasekává se. (A hází hilzny kam se mu zachce.) Taky mám oblejskanou hlaveň a to nemá najeto ani 1000. Ale mám pocit, že se na tuhle pistoli můžu spolehnout. Prostě glock.



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#711 » ned 4. čer 2023, 19:40

Letec 12 píše:Jaro77 můžeš sem dát fotku o čem mluvíš? :)



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#712 » ned 4. čer 2023, 19:51

345028361_1211392282909741_5216785038055564621_n.jpg
Letec 12 píše:Jaro77 můžeš sem dát fotku o čem mluvíš? :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#713 » ned 4. čer 2023, 20:36

Trochu zvláštní ty omlácené rožky. Na své letité gen3 mám hrany naprosto ostré (i když je to konstrukčně trošku jiné).



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#714 » ned 4. čer 2023, 20:41

Letec 12 píše:Trochu zvláštní ty omlácené rožky. Na své letité gen3 mám hrany naprosto ostré (i když je to konstrukčně trošku jiné).


Co přesně to způsobuje nevím. Nejspíše to sušení. Protože opotřebované sušilky mají drsná místa, tak možná při těch závadách. Ale, jak jsem psal, neřeším. Je to nepodstatná maličkost.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#715 » pon 5. čer 2023, 09:12

U všech svých Glocků Gen5 to mám obdobně, akorát krapítko méně a je naťuklej jen ten první rožek vlevo. Ale hodně s nimi střílím, suším, simuluju zádržky atp. Neřeším to, je to Glock.

Ad JYbour: Nespolehlivých pistolí jsou mraky, to by ses divil. Glock je prostě etalon spolehlivosti už od dob, kdy toto nebylo úplně samozřejmé. Nejen proto ho používá např většina policejních sborů na světě...



Jaro77
Příspěvky: 17

Příspěvek#716 » pon 5. čer 2023, 09:35

Héfaistos píše:U všech svých Glocků Gen5 to mám obdobně, akorát krapítko méně a je naťuklej jen ten první rožek vlevo. Ale hodně s nimi střílím, suším, simuluju zádržky atp. Neřeším to, je to Glock.

Ad JYbour: Nespolehlivých pistolí jsou mraky, to by ses divil. Glock je prostě etalon spolehlivosti už od dob, kdy toto nebylo úplně samozřejmé. Nejen proto ho používá např většina policejních sborů na světě...


Jasně. Myslím, že když s tím člověk maká, tak se tomu nevyhne. Jak píšeš, neřešit.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#717 » pon 5. čer 2023, 09:44

Objednal jsem si tu zázračnou spoušť od Glocka, tak teď budu mít i etalon v přesnosti :) Snad se nebude zasekávat jako ta tovární, to mně o spolehlivosti u etalonu dost naštvalo.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#718 » ned 11. čer 2023, 11:02

Jak jsem psal ve vlákně o spoušti, je skvělá. Jenže mám základní plastová mířidla a zjistil jsem, že musím mířit dost pod, abych trefil střed. Na mušce je na jedné straně otřep, takže není pěkně plochá. Myslel, jsem, že s mířidlama vydržím, ikdyž na ně všichni nadávají. Nechci Truglo, ale klidně si vystačím se základníma Glock, ale provedení ocel, příp. luminiscenční Glock. Má někdo jen tyhle ocelový a jsou vpohodě?



Cody
Příspěvky: 11

Příspěvek#719 » ned 11. čer 2023, 19:45

Já mířidla taky měnil, plastovým jsem prostě nevěřil (a taky jsem měl otřep na pravé straně mouchy). Navíc jsem měl v základu hledí 6.1 mm, což mě překvapilo. Hlavně proto, že mi to střílelo výrazně pod zamýšlený bod. A taky jsem si řekl, že mi budou stačit glokácká a koupil jsem ta luminiscenční (hledí 6.5mm). Výměna byla velmi snadná, stará šla ven hladce a nová instalovat jakbysmet. Glokácká ocelová mířidla mají ohlazené hrany, takže ten obraz je takový jako krapet neostrý. Střílet se s tím ale dá. Na blízko úplně v pohodě, na 15 metrů 9-10, na 25 m se už musím snažit, aby mi to neulítlo z černého, ale jde to. Takže pro ten účel, pro který byl glock vyroben, jsou úplně v pohodě, intuitivní zarovnání při rychlejší střelbě je snadné. Na mířenou střelbu bych koupil něco od Zendla, má tam pěkný set černého hledí a světlovodné mouchy.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#720 » ned 11. čer 2023, 19:53

Pozri si aj u Eemana v ipscstore.com
Maju tam slusny vyber mieridiel skladom a je to doma za par dni z Estonska.

https://www.ipscstore.com/en/437-glock

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů