Glock19

Glock a spol.


nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#1 » čtv 1. črc 2010, 07:00

Ahoj

včera jsem si koupil Glock19. zítra ho jdu konečně vyzkoušet...chci se zeptat ohledně údržby...kdo má tuto zbraň, poradíte mi jestli je údržba lepší podle návodu nebo máte jiné zkušenosti...


Děkuji za rady
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#2 » čtv 1. črc 2010, 17:26

Jasně, podle návodu - výrobce není vůl. ;)
Laborovat můžeš třeba s prostředky, které na to čištění použiješ (někdo rád Boresnake, jiný zase různé vodičky všemožných výrobců,...).
Jinak Glock je služební zbraň - a jako taková snese i nějakou tu nečistotu.



gastrotop
Příspěvky: 1

Příspěvek#3 » pon 6. čer 2011, 13:25

Glock je "pracovní" zabraň která vydrží ledasco. Čistit dle rad výrobce.. V žádném případě nemazat ! Pouze kartáčkem opucovat a protáhnout hlaveň.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pon 6. čer 2011, 14:44

No rozhodně bych se ohradil proti tomu, že není třeba mazat. Glock sice ustojí střelbu i za sucha, ale moc mu to neprospěje a na spolehlivosti se to taky může projevit.
Jde o to, že není třeba brát olejničku a kapat do všech možných i nemožných míst. Bohatě stačí třeba olejem lehce navlhčený hadřík (já si třeba jen lehce kápnu na prst) a lehce přetřít styčné plochy (což jsou u glocka hlavně čtyři kovové výstupky na rámu, které zapadají do lyžin závěru a předek hlavně). Pár kapek na hada před protažením hlavně taky neuškodí. Olej (ať už pro mazání nebo konzervaci) by měl tvořit jen tenký film na povrchu, ne aby v něm zbraň plavala (fakt nemám rád, když vedle mě někdo střílí a na mě furt cáká olej :lol: ).

Glock toho nepotřebuje moc, ale úplně zanedbávat by se taky neměl ;)

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#5 » čtv 9. čer 2011, 09:50

Ach jo. Když jsem před 11 měsíci (ano, opravdu je to už tak dlouho) v tomto tématu odpovídal v tom smyslu, že se má tazatel držet doporučení výrobce, předpokládal jsem, že se podívá do návodu a bude postupovat podle něj.
Vzhledem k tomu, že v tomto 32 stránkovém dokumentu jsou výrobcem vyhrazeny celé čtyři strany postupu mazání, nechápu, jak někdo může napsat v jednom odstavci takový nesmysl, jako Čistit dle rad výrobce.. V žádném případě nemazat . Tak buď se těch rad držím, nebo na ně peču, ne? :?
Pokud snad někdo návod nemáte, najdete jej tady.

Uživatelský avatar
izak
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » ned 22. led 2012, 21:48

Jinak jak vsichni vime, nemazat WD40 (ten je jen na cisteni jo a pri zahrati boucha) ... jako dobre alternativni mazadlo je motorovy olej.
Vyrobce vi nejlip, jak se o zbran starat a tak se toho drzet.

Dale plati obecne pravidlo, ze tam kde vyrobce doporucuje olej se da olej a tam kde doporucuje tuk, nikdy olej nedavame a davame vazelinu.
Vyhneme se mazadlum s fluorem (teflonem) a chlorem (ten zpusobuje rezaveni i kdy dobre klouze), vazelina s litiem je OK



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#7 » čtv 4. dub 2013, 21:24

Zdravim,
tak mam uz doma plastaka. Mazu ho podle navodu vyrobce, ale v prodejne me dali na mazani GUN REMEDY od CZ. Jediny co me vrtalo hlavou bylo to ze vyrobce udava kapku oleje na jim danny mista a ja to mam ve spreji :) ale to asi nevadi, spis jestli neni jak u auta skrz vizkozitu. Ale muj problem je jiny a doufam ze ho muzu dat sem. Koupil jsem pro zenu malorazkovy adapter a dostal jsem k tomu zasobnik, kterej jde do zbrane hodne na tesno a pri vyhozeni proste nevypadne, musi se vytahnout a jde to ztuha. Borec v prodejne me rekl ze se to podda, ale zarazi me ze na zasobniku neni vubec logo apd. a mam chut to reklamovat protoze me to fakt vadi. Nemate nekdo s timhle zkusenost? Je faktem ze ten .22 set je org z ameru Jonathan Arthur Ciener, Inc. ale ze by byl oproti te evropske verzi takovy rozdil?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#8 » pát 5. dub 2013, 03:07




buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#9 » pon 22. dub 2013, 19:23

Pánové mám dotaz.
Jak je ten mačkací jazýček uprostřed spouště, když překlopím Glocka tak ten jazýček sám ještě trochu spadne dolu(vysune se). Myslel jsem, že ta jeho pružinka ho napružuje po celé délce chodu. Takto tam vlastně kloktá. Jinak jeho funkce je normální.
Má to tak být, nebo to já mám špatně - krátkou pružinku? Děkuji



Taylor
Příspěvky: 11

Příspěvek#10 » ned 19. kvě 2013, 16:28

Zdravím, tento týden jsem si koupil nový Glock 19, dnes jsem ho poprvé vyzkoušel a musím říct, že jsem byl dost zklamaný, protože cca každá 3. prázdná patrona se mi vracela do obličeje. Při střelbě je to opravdu nepříjemné. Můžete někdo poradit jak tento nedostatek odstranit?



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#11 » ned 19. kvě 2013, 17:36

Mam taky úplně novou 19ku,nastříleno cca 400 nábojů a bez problému.Při prvním střelbě mě to vlítlo do ksichtu asi dvakrát.Myslim,že to může být úchopem.Nejsem moc zkušenej,je to moje první zbraň.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#12 » ned 19. kvě 2013, 22:48

Stalo se mi to taky a zrovna dneska, zkusenej taky nejsem, ale moje dedukce je bud v uchopu zbrane a nebo naboji. Casteji me to totiz udelalo u prebijenych, ale zase jsem byl na venkovni strelnici a jsem zvyklej na krytou. Nevim jestli to ma vliv. Chce to pozorovat, zjistovat atd :)



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#13 » pon 20. kvě 2013, 00:18

Je to na 99% uchopem. Zpevni zapesti a melo by to odeznit... Kdyz beru nejaky newbies na strelnici tak tohle je castej problem, kdyz to drzej slabe.

Sent from my MK16i using Tapatalk 2



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#14 » pon 27. kvě 2013, 05:53

S tou údržbou je to dle návodu co se dostalo ke zbrani! Mazat jen na určitých místech ... jinak hoši doporučuji kurz od Aegisu na GLOCK

http://aegisteam.cz/glock/

umět rozebrat komplet zbraň bez zničení je dobrý ;)



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#15 » pon 27. kvě 2013, 12:58

Hm kurz je jen v Praze, tak jsem tam psal jestli planuji i jiny mesta tak uvidim co odpovi. Jako stravit kvuli 4 hodinam kurzu 5h za volantem se me nechce :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů