Sig Sauer P365

Glock a spol.


Afrodedek
Příspěvky: 15

Příspěvek#406 » ned 5. úno 2023, 20:22

Ahoj všem. Dnes se mi po pádu na zem během nuceného přebití rozskočil zásobník na 15 ran a to tak, že se úplně ulomila jedna z kolejniček na dně plastové botky a botka je tak na vyhození. Pátral jsem na netu a našel jen komplet zásobníky, samotnou botku ani náhodou. Nevíte někdo zda by se nedala sehnat třeba v zahraničí? Moc díky za případné rady!



samui
Příspěvky: 14

Příspěvek#407 » ned 5. úno 2023, 21:10

Naposledy upravil(a) samui dne ned 5. úno 2023, 21:13, celkem upraveno 2 x.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#408 » stř 15. bře 2023, 15:00

jo . ty NDZ jsou super. Mohu jenom doporučit. akorát to sem dostat. Pokud si vzpomínám neposílají za moře. Možná mi doma nějaké tovární spodky zbyly po tom co jsem dal ty NDZ. Kdyby byl zájem se ozvi a propátrám jestli nemám něco navíc. v evropě jsem nic neobjevil

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#409 » čtv 16. bře 2023, 12:18

Co takto skusit to vytlacit na 3D tlaciarni? Co som namatkovo pozeral - planov na sieti vyzera byt dost. A v zavislosti od pouziteho materialu by pevnost mala byt v pohode (mam odskusane na adapteri na pazbu pre Ruger Charger).



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#410 » pát 17. bře 2023, 09:35

když jsme u těch zásobníků. To je u 365 celkem téma na dlouhé povídání. Sleduji co se na SIG foru děje tak zde ukázky. NDZ enplate (spodek) je super a třeba do sumek perfekt. Neumím si na 15r zásobníkách představit ten plastovej límec. Dále asi ne mnoho lidí ví o MagGuts kdy zásobník získá 2 kusy navíc. Zde foto. Z 10r 12r ve velikosti desítkového a tím pádem pro mě origo 12r ztratil smysl. Dále zajímavý upgrade je podavač od Laleline LLC.
Hliník oproti plastu. Jsou to věci drahé a jedině z USA. Nikde se to nedá koupit. S tuningovým spodkem a podavačem je vlastně zásobník za 3000. Ale máme Siga že? (Mercedes).
po pokusech mi zbyly díly zásobníků pokud by někdo měl zájem. 3 podavače lakeline. Pružiny 10r. spodky . kdyžtak dejte SZ.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Exruxx
Příspěvky: 5

Příspěvek#411 » sob 13. kvě 2023, 15:55

Ahoj všem,
pořídil jsem Sig Sauer p365 XL a když jsem ho nedávno poprvé vzal na střelnici, tak jsem měl ze 100 ran asi 5 závad (viz foto). Závady se děly myslím vždy při prvním výstřelu s plným zásobníkem. Přitom jsem si dával pozor na úchop, takže to muselo být pistolí. Lehce mě to nasralo. Doma jsem ho pořádně vyčistil a namazal a dnes, po týdnu, jsem s ním opět střílel. Ze 150 ran (stejné střelivo - SB 115 grains, jak FMJ tak JHP) ani jedna závada. Napadá vás v čem mohl být problém? Úplně k té zbrani teď nemám důvěru a rád bych identifikoval příčinu těch závad.
Na nějakých amerických Sig fórech jsem našel, že zásobníky, které mají velmi silnou pružinu (což 365xl určitě má) můžou při plném nabití příliš tlačit na vyhazovanou nábojnici a tím způsobit závadu, takže je potřeba je mít nějakou dobu uskladněné plně nabité, aby pružina povolila. Nebo to mohlo být jenom tím, že pistole potřebovala pořádně namazat. Oboje se mi zdá divné a od pistole v této cenové hladině bych čekal, že bude z krabice okamžitě fungovat bezchybně...
Také jsem si všiml, že na zásobnících i na závěru pistole se objevilo po těch několika týdnech hodně škrábanců, povrchová úprava asi nebude úplně nejlepší. Je tohle u produktů Sig Sauer běžné?
Díky!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#412 » sob 13. kvě 2023, 16:28

Jo je to běžné a ty magy je fakt potřeba nejen napáskovat ale časteji s nima cyklovat než se trochu unaví pružina. Prostě tam nedávej full počet ale o jednu méně, než se ti druhý mag rozchodí. Mě povrchovka slezla taky za chvílí, ale no big deal. Po třech letech nošení je stejně ošoupaná všude okolo.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#413 » ned 14. kvě 2023, 08:12

Mě to nezávadilo ale prvních pár návštěv střelnice jsem si myslel,že si zlomím palec abych to naládoval. Povrchovka na to jak s tím zacházím mi přijde cajk.



Exruxx
Příspěvky: 5

Příspěvek#414 » pát 19. kvě 2023, 02:53

Tak mám za sebou dalších 150 ran ze Siga P365 XL a bohužel se závady opakovaly. Měl jsem 4 závady, kdy pistole už vyhodila nábojnici, ale zůstala zaseklá zase někde na půli cesty a závěr potřeboval dotáhnout.
Na prodejně mi řekli, že to asi bude špatným úchopem, ale to si úplně nemyslím, protože jsem se snažil to držet dobře a s žádnou jinou pistolí jsem nikdy podobný problém neměl (včetně ještě menších subcompactů). A pokud ta pistole je tak citlivá na úchop, že stačí ji držet trošku špatně a už závadí, tak k ní moc důvěry nechovám. Když k tomu připočtu, že podle USA fór se tyhle náhodné závady dějí i ostatním lidem a SIG je schopen vypouštět do světa nebezpečné pistole, které střílí kdy se jim zachce (https://www.military.com/daily-news/202 ... tself.html), což značí, že kontrola kvality v té firmě asi nebude na nejvyšší úrovni, tak to vidím tak, že ji prodám, dokud je relativně nová a v záruce.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#415 » pát 19. kvě 2023, 06:47

U P320 nejde o kontrolu kvality, ale o konstrukční chybu.
Ze tvého příspěvku chápu, že jsi zkusil jen jeden typ konkrétního střeliva. Zkus ještě jiné a uvidíš, jestli je chyba ve zbrani

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#416 » pát 19. kvě 2023, 08:29

Měl jsem jiného nového SIGa a závad jak na kostele... Prostě už to není co to bylo. Jinak bavil jsem se s kolegou co 365 prodává (zbraň s největším počtem reklamací a závad) a má jich několik stranou... stranou na ND, aby se dalo opravovat a zkompletovat ty klumpy co Fernando s Gomézem montují... Takže chtěl jsem SIGa, koupil si SIGa, zbavil se SIGa a teď koukám po bazaru na SIGa od Hanse a Karla...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#417 » pát 19. kvě 2023, 17:12

Které to jsou?



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#418 » pát 19. kvě 2023, 17:37

Koupil jsem si P365 koncem roku 2019 střílím asi tak 100 - 150 za měsíc, tedy dodnes odhadem (se započítáním nížší frekvence během covidu) asi tak 4000 - 4500 ran, zatím žádný problém, údržba jen běžné čištění.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#419 » pon 11. zář 2023, 19:35

to Exruxx: závady při prvním výstřelu to dělá proto, protože plně napáskovaný zásobník se silně stlačenou přužinou vytváří vysoký tlak na spodek závěru. V důsledku toho je závěr po výstřelu příliš bržděn. Negativně se k tomu může přičíst i úchop zbraně (limbwristing anebo palec na boku závěru) anebo nenamazaná zbraň. U dalších výstřelu to již není problém, protože tlak průžiny klesne. Časem se zásobníky ochodí. Za mě nic zásadního, u nové zbraně páskovat o 1 méně. Mam nové X-Macro a raději dávám 16 (15+1) přesto, že mi to u 17 (16+1) nedělá, ale pro jistotu. Jinak sám Sig doporuřuje nabíjet zbraň zachycením závěru v zadní poloze, zasunutím zásobníku a vypuštěním závěru.

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#420 » čtv 30. lis 2023, 20:12

Udělal jsem si radost a namontoval plochou spoušť (na první dojem má lepší ergonomii) + silnější vratnou pružinu (prý to má zmenšit zpětný ráz, uvidíme). Zítra ještě vyměním sestavu úderníku za ten jejich titanový...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů