Sig Sauer P365

Glock a spol.


rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#286 » úte 18. srp 2020, 13:54

Teď koukám, že v Motole je SAS verze za 28 a v Bearece za 24. To už je pěknej rozdíl 4000Kč. A v Bearece prodali 3ks za cca 2 týdny. Skladem maj i 5ks s klasickými mířidly, ale to nikdo nekupuje, protože se jedná o ofiko kousky přes Německo, tedy tritiová mířidla vyměněná za obyčejná. Škoda že SAS střílí vlevo nahoru a nejde to nastavit, v reálu vypadá moc pěkně.



Daleko
Příspěvky: 136

Příspěvek#287 » úte 18. srp 2020, 18:11

Tedy mě SAS střílí rovně, možná jsem měl kliku na kus. Rozptyl nic moc ale to je hodně rukama :(



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#288 » úte 18. srp 2020, 18:56

Většina SAS co je vidět na youtube, tak to lítá jak píšu. Což je u EDC zbraně trochu špatný, protože pokud budu útočníkovi mířit na hrudník a škrábnu ho do ramena...



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#289 » úte 18. srp 2020, 20:27

Na kolik metrů budeš na útočníka střílet? A kolik budeš mít času na precizní zamíření?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#290 » úte 18. srp 2020, 20:47

Na kolik metru ani kolik casu na to budes mit, tak o tom bohuzel nerozhodujes ty,ani ja, casto ani utocnik, ale celkova situace. A nevim, proc se omezovat. Tezko rict, jestli te potkaji kozomrdi s kalachama na ulici, v obchodaku, restauraci nebo dedek v hospode, kteremu neprodlouzili zdravotni prohlidku, tak se sel pomstit svetu, nebo prase v lese atd. Kazdopadne urcite k nim nepobezim na 5m, aby meli soudruzi na foru pravdu o sebeobranne situaci.
Sas verze je odpoved na otazku, kterou nikdo nevyrkl. Uz samotna p365 nema problem se zadrhavanim pri taseni.



Daleko
Příspěvky: 136

Příspěvek#291 » pát 28. srp 2020, 23:07

Pro Honzajan: P365 jsem dlouho chtěl a stejně dlouho jsem čekal až si budu moci ohmatat vedle sebe klasiku a SAS. Po chvilce váhání (ale krátké) jsem zvolil SAS a nelituju. Jsem docela velkej chlápek ale mám spíše malý ruce, siga nosím v přední kapse kalhot, mám tam pro něj vyrobenou takovou koženou vychytávku že jednak "neprintuje" a druhak sedí tak slušně, že se nebojím ho nosit nadrcnutej. ...tedy doufám, že nezískám indiánské jméno "Das Durchschossen Knie" :-) ... :-)
A z kapsy se tahá fakt líp bez miřidel



rarach89
Příspěvky: 87

Příspěvek#292 » pon 7. zář 2020, 18:53

SAS vypadá moc pěkně, ale... Tritium jim umírá u klasických mířidel už i po roce co jsem tak četl zahraniční recenze. Za jak dlouho to umře u SAS a kolik to bude stát? Na nějakých 10 let životnosti bych se fakt nespoléhal. Dle recenzí to z každého lítá trochu mimo, většinou vlevo nahoru. Štelovat to nelze. Vyšší pořizovací cena. U SAS tak vidím jen negativa a lepší tahání z kapes zase nevidím jako moc výrazné plus.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#293 » úte 8. zář 2020, 20:44

Takže kupovat P365 SAS na nošení a doufat, že si s ním užiju sem tam i střelbu na střelnici je blbost?



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#294 » úte 8. zář 2020, 21:11

Kupovat zbraň na nošení a netrénovat s ní na střelnici je blbost. Užít si přesné zásahy na 25 m z P365 je věc druhá. Otázka, co od toho člověk prostě čeká.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#295 » úte 8. zář 2020, 21:39

jestli můžu nabídnout svůj přístup s konkurencí (XD-S), tak nejsem žádný čarostřelec, v soutěžích LOS v příslušné kategii MPi mám trvale okolo 75 % (uprostřed startovního pole), ve srovnání s Pi jsem také někde uprostřed, v Přelouči na lokálním závodě na velké popry na čas na 20 m v konkurencí pistolí velikosti Glock19 a větší (vč. Shadow, magnetická pouzdra , aj.) jsem byl uprostřed (takže ono to s malou jde, ne že ne), jinde na místním závodě mířenka na 25 m jsem byl na chvostu. Takže zábava ano, radost ze zásahů ve srovnání s mnohem lepšími pistolemi na danou soutěž zabava ano.
Soutěžit s nejlepšími (třeba ta mířenka s těmi jejich 5" pistolemi) pochopitelně nejde vyhrát, ale zábava a dobrý pocit ano. A kdybych vyhrávat chtěl, musím si koupit další pistol (taky tu 5").

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#296 » stř 9. zář 2020, 08:45

tritium v klasických umíralo v první sérii a zcela jistě bylo od jiného výrobce než od Meprolight... na druhou stranu věčně to nevydrží, s tím se musí počítat
(ovšem osobně moc nerozumím zdejší obsesi po tritiu, hlavně tam je dlouhatánské světlovodné vlákno a osobně bych stejně přidal nějaký antisnag laser, buďto Limu, nebo Viridian R5... možná se časem pochlapí samotný SIG a udělá pro P365 integrovaný laser jako pro P320)

každopádně SAS není pro každého, to je jisté



Daleko
Příspěvky: 136

Příspěvek#297 » čtv 24. zář 2020, 16:24

Tritium má poločas rozpadu 12.5 roku. Není to moc ale zas uplnej děs to není. U těch co přestaly svítit po roce bych typoval problém spíše na technické provedení. Je docela možné že z těch prvních tritium prostě uteklo (je to plyn, vodík, akorát má navíc dva neutrony). A to co svítí, není přímo to tritium, ale látka po stěnách "cely" ve které to tritium je. Obvykle sulfid (dříve sírník) zinečnatý. Z barev je nejintenzivnější zelená, barvy se dosahuje příměsemi. Ze sedmdesátých si pamatuju strejdovy hodinky co svítily ve tmě, babička měla obavy aby nás z nich neozářila "hirošima". Obavy byly zbytečné, tritium září i ve vzduchu asi do 6 milimetrů, přes sklo hodinek (a přes plexík, či co je na tom SASu) rozhodně neprojde. Nicméně strejda umřel na raka, ale byl hajnej a schytal to v lese po černobylu, hodinky v tom byly asi nevinně.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#298 » pát 25. zář 2020, 05:29

Hlavne stare tritiove barvy, ktere se pouzivaly driv je neco jineho nez moderni kapsle. Ty jsou dostatecne bezpecne, ty barvy nebyly.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#299 » pát 25. zář 2020, 14:25

Tritium je plyn, barvy byly na bazi fosforu



JPPHA
Příspěvky: 2

Příspěvek#300 » čtv 15. říj 2020, 16:08

Zdravim, už to někdo zmiňoval.. výrobní číslo je jen jedno na rámu .. nějaké problémy při registraci? (Praha)
díky moc, j.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti