Canik TP9 (SF, SFx, SF Elite, V2, ...)

Glock a spol.
Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#61 » úte 11. pro 2018, 22:55

Takže dnes proběhl kýžený výlet do Meziměstské střelnice Walzel za účelem otlapkání akční čtveřice Caniků. Moderní, výtečně vybavená střelnice (jejíž možnosti jsme za tak krátkou návštěvu ani nemohli všechny stihnout vyzkoušet) je situovaná v prvním patře pěkně zrekonstruované bývalé továrny, téměř v samém centru města. Obsluha vstřícná, kompetentní a příjemná.

A teď k tomu nejdůležitějšímu: Pistole CANIK. Všechny kousky mají opravdu hladký a jemný i když trochu dlouhý chod spouště. Každá se ale drží trochu jinak. Nevím jestli jsou pistole osazeny všechny stejnou velikostí hřbetů, mě do ruky nejlépe padla Elite a pak V2. Ne že by se druhé dvě držely špatně, ale tyhle dvě mě sedly lépe. SFX - opravdu pěkná zbraň na závodění osazená kolimátorem, bohužel mě i kolegovi střílela zhruba do šestky na devíti hodinách (ostatní bez problému -spodek černého na pistolovém terči 50/20 = + - desítka, dle rukou :) ) . Zarazila mne pocitově malá váha pistolí, přestože se hmotnostně dle webu canikarms pohybují těsně nad hranicí 800g. Stříleno standardní střelivo S&B - rány příjemné, zpětný ráz a zvedání malé, prostě pohodová střelba. Vyhovovala mi i hrubější mířidla jimiž jsou pistole osazeny. Nabíjení zásobníků snadné, bez nadměrného odporu podavače (bez rychlonabíječe, který je standardní součástí bohaté základní prodejní výbavy). Každý jsme vystříleli něco přes sto ran a bez jediné závady. Škoda jen že se původně plánované množství účastníků smrsklo na polovinu a hlavně, že vyhrazená hodina utekla nepříjemně rychle takže druhé zkušební kolo jsme už nestihli dokončit.
Takže pokud dopadne předváděčka i v SSK Třebeš, vynasnažím se zúčastnit i té a především si na ni vyhradit více času .

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » stř 30. led 2019, 15:30

Tak pánové - konečně je tady! A je fakt super! Kraťoučký reset, bohatá výbava. Další fotky soon :-)) Budu s ním lítat jak po LOSu, tak IDPA, takže se s ním určitě chtě nechtě brzy setkáte. Hodil jsem na něj rovnou Viridiana a Holosun :-)

Obrázek

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#63 » stř 30. led 2019, 16:35

Hawk:
prověřil jsi možnost předváděcí akce v SSK Trebeš Hradec Králové?
(nemají zájem, nehodí se na to, neproveril zatím, bude předváděcí akce )

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » stř 30. led 2019, 17:31

[neproveril zatím], ale plánujeme teď tour de republica, takže je na seznamu, kde se budeme snažit dohodnout :-) Termíny zveřejníme brzy ;-)



romv
Příspěvky: 29

Příspěvek#65 » stř 30. led 2019, 18:11

HawkCZ píše:[neproveril zatím], ale plánujeme teď tour de republica, takže je na seznamu, kde se budeme snažit dohodnout :-) Termíny zveřejníme brzy ;-)


Ahoj Kubo, hlavně nezapomeň podat info jak se ti Elite jeví. Zajímalo by mě i srovnání s SFX. Jinak pokud by si chtěl zavítat i na sever Čech a měl zájem o Děčín a okolí, tak bych se ti pokusil sehnat vhodnou střelnici a zájemce.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#66 » stř 6. úno 2019, 23:24

první dojmy ze střelby Canik (TP9 V2, TP9 SF, TP9 SFx s kolimátor).
Všeobecně (podle školní stupnice)
- malá ruka velmi dobrý úchop ergonomický, skoro si to sedlo do ruky. prima.
- ovládací prvky v dosahu dobře (šlo by to i lépe), ale i to je úspěch na malá ruka
----- SFx výborně
- spoušt pro srovnání se teoretickou služební pistolí dle mého vkusu delší, namáčknutí dlouhé, spuštění velmi dobré. reset spíše krátký. A to vše vč. sportovního modelu SFx
------ spoušt V2 byla asi vyrychtovaná, jakási 3 stupnová spoušt a drhlo to. Nevím. Neměl jsem z toho dobrý pocit, nabyl jsem dojmu, že 3 stupnová spoušt bude i nová v menší míře. Mohu se mýlit.
------- zklamání bylo (na sportovní model) spoušt SFx byla stejná jako u SF (viz výše Spoušť). Mohla by být mnohem kratší a lehčí na sportovní model, pokud výrobce necílí někam jinam.
- natahování závěru snadné
- plnění zásobníku odpor pružiny normální, plnění zásobníku hrany plechu vyústění zásobníku trochu ostré.
- soustřel normální (očekávaný na služební pistol z mých rukou).

Závěr z prvních dojmů (celkem 40 ran): za ty prachy dobré. Pro malá ruka jedna z mála možností co koupit. Z Xdm, CZ75 se mi střílelo (opět jen pár ran) o něco lépe. Z G17 / 19 stejně dobře jako Canik.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » úte 19. úno 2019, 19:17

Tak aj "čuník" se dočká subcompactu!!! Jedná se zatím o neověřené info ;-)

Obrázek



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#68 » stř 20. úno 2019, 08:19

Zajimave je, ze asi vyslyseli pripominky a ac namontovany kolimator, miridla zustavaji na svem miste. Ne jako u elite combat, kde se sundava cela "krytka" vcetne hledi



Kiwi
Příspěvky: 5

Příspěvek#69 » úte 26. úno 2019, 18:17

Zdravím. Mam v plánu koupi Caniku. Přesný model ještě nevím. Plánuju s ním chodit na soutěže IPSC.
Chci se tedy zeptat, jaký je problém v tom, že model SFx není v kategorii Production??? Tak spadá do Open, Standard nebo jiné kategorie ne?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » úte 26. úno 2019, 19:24

Problem je takový ze do productionu Tě nepustí, do standardu ano pokud se vejde do krabice (pouze bez kolimatoru). S kolimecem v openu a proti vytunenym specialum bys byl imho dost marnej..



Kiwi
Příspěvky: 5

Příspěvek#71 » úte 26. úno 2019, 21:06

Aaaaha, dík za odpověď. Jsem si myslel, že to tak nějak bude. Tak já jsem průměrnej střelec, takže jsem marnej i v production :) Tak by mi TP9 SF (V2) měla stačit. Příští týden se snad dostanu na prodejnu abych je viděl konečně zblízka.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#72 » úte 26. úno 2019, 21:13

Pockat. To jakoze ani "combat elite" by nesla do production? Planuju jeji koupi s tim, ze bych si casem LOS vyzkousel (zatim zadne zkusenosti, proto i neznalost pravidel), ale predpokladal jsem, ze by byla normalne v kategorii production. Nebo co je na SFx jineho, ze uz tam nespada? Delka hlavne nad 5"?



Kiwi
Příspěvky: 5

Příspěvek#73 » úte 26. úno 2019, 21:15

Seznam zbraní v production zde: http://www.ipsc.org/rules/proddiv.php

Canik: Mkek series (Standard, Light, Compact), Piranha series (F, C, CF), Shark series C, Shark series FC, Stingray C, Dolphin, SFC-100, TP9V2, TP40V2, P120 (except SAO version).

TP9DA, TP9SA, TP9SA Mod. 2, TP9SF, TP9SF Elite, TP9SF Elite-S

NOT APPROVED: TP9SFx (není schválený)



r.bure
Příspěvky: 7

Příspěvek#74 » pon 25. bře 2019, 12:43

HawkCZ píše:Tak pánové - konečně je tady! A je fakt super! Kraťoučký reset, bohatá výbava. Další fotky soon :-)) Budu s ním lítat jak po LOSu, tak IDPA, takže se s ním určitě chtě nechtě brzy setkáte. Hodil jsem na něj rovnou Viridiana a Holosun :-)

Obrázek

Tak kdy se můžeme těšit na oficiální prodej Combatu? ;)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#75 » pon 25. bře 2019, 13:30

Prvních 10 kousků už je prodaných. Dneska předváděčka v SCSA a do dvou týdnů tu bude další várka ;-).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů