Canik TP9 (SF, SFx, SF Elite, V2, ...)

Glock a spol.


Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#211 » sob 25. úno 2023, 12:52

Jarda.Jezek píše:Průměrně zručný chlap zvládne úplně všechno.

Děkuji za velice užitečnou odpověď!



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#212 » sob 25. úno 2023, 13:50

Rádo se stalo. Taky to byla nejužitečnější odpověď, jaká se dala vůbec napsat.



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#213 » sob 25. úno 2023, 14:50

Tak jistě, kdo by čekal od někoho..... něco jiného.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#214 » sob 25. úno 2023, 14:53

Tak odpovím pro jistotu konkrétněji. Průměrně zručný chlap zvládne i vyměnit mušku a hledí. A když k tomu bude i průměrně inteligentní, tak to ani neomlátí.



albion66
Příspěvky: 25

Příspěvek#215 » ned 5. bře 2023, 10:21

to Jarda.Jezek : Ano zjistil jsem tři body drhnutí. Drápek vytahovače nábojů (drápek je příliš ostrý), zadní stěnu závěru či levá strana závěru po které se náboj veze k otvoru úderníku (příliš ochranného materiálu na materiálu závěru). Včera jsem dal dalších 110 ran a závada se objevila jen 2x a to u různé laborace. Po vyčištění už prakticky závěr dopadá bez drhnutí. Tak si myslím, že problém odezní sám, zajetím (sesednutím) nové zbraně. Ale díky za reakci.



glockmann17
Příspěvky: 11

Příspěvek#216 » úte 28. bře 2023, 16:30

Zdravím ve spolek.
Uvažuji o koupi Canik SFx METE a tak se ptám, jestli tu je již nějaký majitel, který by se podělil o uživatelské rady či postřehy, případně pocity z užívání.
Rovnou se zeptám ( a to je i pro majitele jiných modelů ), jestli se vyplatí měnit tu tovární spoušť? Za tu rovnou co dělá Canik ( nabízí ji i nekompromisní obchod ) nebo jestli se dělá i nějaká lepšejší :mrgreen:
To samé i o těch pružinách. Jestli ty barevný ( červená či modrá ) nebo tu sestavu i s tyčkou od SPRINCO. Používám buď tovární munici, nebo si přebíjím, ale výkonově na úrovni továrních devítek 124gn. :idea:
Za vstřícnost a informace předem děkuji :thumbup:



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#217 » úte 28. bře 2023, 19:07

Vybral sis zřejmě podle ceny. Kdybych bral velkého canika, byl by to rival. Kdybych chtěl nejpohodlnějšího do mé ruky, byl by to combat. Ale mám Suba, z úplně jiného důvodu. Rozdíl v páčce spoustě mezi plastovou a rivalí je docela velký. Problém je tady koupit sestavu spoustě do rivala, já ji musel koupit až v USA. Za pár měsíců to bude rok, co čekám na slabší pružinu do Suba. Mezitím standardní pružina trochu změkla a náboje laboruji tak, aby canika utáhly. Nad rámec toho, co jsem psal v únoru, jsem si odladil vlastní pružinu táhla spoustě. Těžko říci, co udělají pružiny sprinco, ale chtělo by to napřed znát cenu a termín dodání... Asi se ještě zamyslím nad pružinou blokace zápalníku.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#218 » stř 29. bře 2023, 14:48

Jak už jsem tady psal, tak Canik je pistolové AKčko, dávat tunácké díly je naprostý a totální nesmysl. Canik snad ničím neurazi, ale současně rozhodně ničím nepřekvapí bohužel. Chtěl jsem zbran, kde mi nebude vadit, že ho krmím zásobníkama s pískem atd. nastřílel jsem s ním (SFX) 5-6tis a prostě jsme si nesedly. Ve srovnatelné ceně bych sáhnul po HKčku nebo Walteru. Druhý jmenovaný má pocitově lepší "kovový" reset, ale HK SFP lepší ergonimii v detailech.



glockmann17
Příspěvky: 11

Příspěvek#219 » stř 29. bře 2023, 16:08

Rád zkouším nové věci. Walthera jsem už měl ( PDP full 5" ). HKčko mě zatím nijak nepadlo do oka. A výměna spouště nebo pružin ještě není žádný velký tuning. To už může říct i ten, co si u Géčka dá 2kg stojinu :mrgreen: Né, vážně teď, fakt z toho nechci speciál na soutěže a ani s tím nehodlám jít do boje. Prostě bouchačka na bouchání. Jen tak, pro radost.



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#220 » stř 29. bře 2023, 16:58

Vyzkoušej toho Rivala, podle mě nemá smysl brát mete sfx pokud to chceš pro radost. Mete je zbraň plná kompromisů s cílem dodat super poměr cena výkon. Ale Rival je fullsize na soutěže/zábavu:)



glockmann17
Příspěvky: 11

Příspěvek#221 » stř 29. bře 2023, 21:20

Když už tady dva lidi doporučují Rivala, tak se nejde nezeptat, kde že je k mání? Kde jste ho zkoušeli? A kolik koštuje? Já ho viděl zatím jen na YTB a stránkách výrobce.



Jakoli
Příspěvky: 27

Příspěvek#222 » čtv 30. bře 2023, 04:51

DesertEagle píše:Jak už jsem tady psal, tak Canik je pistolové AKčko, dávat tunácké díly je naprostý a totální nesmysl. Canik snad ničím neurazi, ale současně rozhodně ničím nepřekvapí bohužel. Chtěl jsem zbran, kde mi nebude vadit, že ho krmím zásobníkama s pískem atd. nastřílel jsem s ním (SFX) 5-6tis a prostě jsme si nesedly. Ve srovnatelné ceně bych sáhnul po HKčku nebo Walteru. Druhý jmenovaný má pocitově lepší "kovový" reset, ale HK SFP lepší ergonimii v detailech.


Nesouhlasím s tím, že by byl Canik AKcko v pistolich. Mám EC a po cca 4tis.nabojich bez jediné závady.. .. maximálně spokojený.Chápu, že jste si s ním nesedli ale nemusíte svůj názor opakovat skoro na každé stránce .



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#223 » čtv 30. bře 2023, 05:21

glockmann17 píše:Když už tady dva lidi doporučují Rivala, tak se nejde nezeptat, kde že je k mání? Kde jste ho zkoušeli? A kolik koštuje? Já ho viděl zatím jen na YTB a stránkách výrobce.
Je k mání v Praze v Holešovicích a i na dalších místech, stačí zkusit Google. Stojí 30 tisíc, ale to by se na některý z prvních odkazů, které Google vyplivne, muselo třeba i kliknout. A když se nedejbože posune stránkou, tak se jeden dozví, i kolik kusů je k výběru.

Ale chápu, že to není snadné, tak půjdu naproti a rovnou sem dám odkaz.

https://nocompromise.house/canik-tp9-sfx-rival-grey

Kdo chce na něj naučit klikat, ať se přihlásí do zvláštního kurzu, který otevřu jakmile bude dost přihlášek. Součástí kurzu bude i speciální část věnovaná tomu, co dělat, když se někomu nelíbí šedá se zlatou, ale líbila by se mu černá. Jako nástavba pak bude pokračovací tajná část pro fajnšmekry, co již dopředu opovrhnou plastem. To ovšem za zvláštní příplatek, pochopitelně.

Nehlašte se všichni.



Ricous
Příspěvky: 26

Příspěvek#224 » stř 4. říj 2023, 21:58

Máte už někdo zkušenosti s Rivalem-S?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#225 » čtv 5. říj 2023, 06:57

Na puškařské kurzy v NoCompromise se ptám 3x ročně. Není čas, nejsou zájemci ... oni být nemůžou, když žádná nabídka neproběhla, tak to vidím na rok 2038.
Pokud to někdo budete chtít udělat, tak už hlásím sebe a kolegu. Jde mi primárně o HK totální rozborky, ale klidně si to vyzkouším prvotně na Canourech. Kdo řeknete brnkačka, tak si rozeberte např. Match :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů