Taurus G2c

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#46 » pát 4. zář 2020, 10:48

Spoušť bude čistě subjektivní a o zvyku toho kterého střeleckého soukmenovce ... mě třeba přijde chodem jako nejblíže ČZ 75, kterou jsem odkojen (tzn. plynulý pohyb prstu se spouští a najednou odpor), nemusím měnit návyky a proto mě vyhovuje více než také uvažovaná P10S (těžká), nebo G43x (pro mě das ist hrůza glock spoušť). Naštěstí je dnes takový výběr, že si svoji hračku vybere každý podle svých preferencí ...

O kydexu také uvažuji, nicméně ... v Dastě 828 se G2c zatím cítí jako doma, aniž bych měl v autě s nadrcnutou hračkou obavu, že si ustřelím reprodukční zařízení. Jinak náhradní zásobník v pouzdře Dasta 255-2, původně určeném pro ČZ 82/83 ... zásobník z G2c se tam vejde jen tak tak, uvidíme, jestli pouzdro časem trochu povolí, jinak asi pořídím na zásobník nějakou Dastu 636 ...

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » pát 4. zář 2020, 10:59

Souhlasím, je to o člověku a na co má návyk. Já mám něco málo nastříleno s CZ 75 SP-01 která má navíc vyhlazený chod, takže ten velký odpor na konci u G2c je prostě nezvyk. Ale to si sedne :-)

Když ten nylon nechci. Sice bude příjemný na těle, ale rád bych prostě pevné pouzdro co se nedeformuje. Možná by byla zajímavá kombinace kydex a kůže.
Nu což, budu hledat :-)

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#48 » pát 4. zář 2020, 11:31

Není to běžný typ zbraně ve zdejších končinách, aby bylo kydexové pouzdro běžně dostupné a sehnatelné ... tady jedině nechat vyrobit na zakázku od nějakého osvědčeného dodavatele ... nebo se poohlédnout v chinese ... tam je toho k dispozici mraky, za pár korun, plus minus 15 dolarů ...



b_ad_a
Příspěvky: 38

Příspěvek#49 » pát 4. zář 2020, 14:51

Ja mam OWB kydex z ebay, ale uz je to dlouho. Jinak do nej sedne perfektne i P-10 S. Takze by to mohlo fungovat i naopak. Jinak bezne nostim v nylonove daste + plastovy kryt na spoust - taky kompatibilni s P10.

Jinak jak tu bylo zmineno, je opravdu nejkompaktnejsi v segmentu.




Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#51 » úte 17. lis 2020, 11:55

Proč? Provedení od výrobce je násobně horší než z Aliexpressu?



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#52 » úte 17. lis 2020, 14:17

Tenhle nákup dříve zajímal mě, ale po vysvětlení od Cenady jsem od toho upustil. I tak díky za link pospa.Vlastne jsem se nikdy nedotazoval prodejce jestli by originální díl dokázal sehnat kdyby bylo potřeba, jakože u mě to asi nikdy nenastane. Četl jsem na střelectví že dokáže pozlobit, nevím jestli je to pravda nebo ne. Podle překladu Cenady z YT by tomu nemělo tak být. Mám trochu sklony krečkovat život mě k tomu naučil. Takže se budu muset zeptat.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#53 » úte 17. lis 2020, 19:28

Omluva - Cemada, psal jsem z mobilu a blbě vidím.
Přemýšlím ještě o doplnění zásobníku, tenhle je pro G2c ale myslím že by šel i na G2.
https://shop.proarms.cz/doplnky-a-prisl ... -ran-cerny
Tak se zeptám na oboje.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » úte 17. lis 2020, 20:46

V poho.
V ProArmsu jsem poptával 15 a 17 ranné zásobníky...tedy jejich dostupnost a cenu. Spíš pro nějakou tu větší zábavu na střelnici, na nošení nee.
Nějak na mě zapomněli. Se budu muset připomenout.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#55 » ned 7. bře 2021, 13:36

Tak po nějaké době soužití s plastovým G2c býčkem ... zásobníky si časem sedly, když jsem je nechal naládované, takže už nepotřebuji nabíječku a mohu v pohodě ládovat rukou, jako u starý dobrý ČZ 75, docela jsem si oddychl :) , jinak před uzavřením okresů se mě podařilo vyprázdnit dva zásobníky s Magtechama 115gr. JHP, bez problému, dokonce je žere i zmíněná mlsná ČZ 75. Zatím jsem nesehnal vhodný kydex (pravda, moc jsem se nepřetrhl :D ) a nosím ve vnitřní opaskové dastě (a celkem mě to dost vyhovuje, byť ji většina zavrhuje :P ), přičemž kombinuji nošení s hliníkovým příbuzným 856 UL 38 Spl (také ve vnitřním nylonu, tentokrát od Falca), kterého jsem chtěl mít jen v nočním stolku ... ale toho lehkýho mrňouse prostě nejde nenosit :lol: ... No a teď mám střelecký absťák a jsem jen v očekávání lepších zítřků, alespoň v podobě uvolnění okresů, lépe i v otevření vnitřních střelnic ;)



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#56 » stř 22. pro 2021, 10:07

Měl bych dotaz k těm pouzdrům. Už se nějaké kydexy i objevují ale spíš se chci zeptat, jak je to s Fobusem? Zkoušel to někdo? Až trochu proberu krámy domácí, tak si plánuji tohodle bejčka pořídit...

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#57 » čtv 23. pro 2021, 14:55

Já jsem nakonec zůstal u Dasty 828, býček v tom drží, vyzkoušen kotoul vpřed i vzad, špuntovku jsem neztratil, není to samozřejmě pouzdro na závody, nebo celodenní kurz obranné střelby, ale na skryté nošení pro strýčka příhodu optimální. Už na něj ani nic jiného nechci ... Kdo by to byl do nylonu řekl :D



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#58 » pát 24. pro 2021, 14:04

Mám vybrané pouzdro od Falco, dělají teď už velice slušný. Nylon ale vyztužený. Prvně vezmu vnější a pak možná i vnitřní ;)

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#59 » sob 25. pro 2021, 22:18

Já mám vnitřní Falco na druhého býčka, revolver 856 UL ... a moc s tím nejsem spokojen, materiál a zpracování pohledově propracovanější, než Dasta ... ale revolver v tom moc nedrží, při kotoulu vypadne, tedy pokud by to člověk nosil, v nějaké nestandartní sebeobranné situaci by to nebylo pravé ořechové. Naštěstí mám revolver jen do nočního stolku a ven jej nosím minimálně (přece jen, je to hodně lehké). Tedy doporučuji nejdříve vyzkoušet, jak se bude v pouzdře chovat, ale to vlastně platí o jakémkoliv pouzdře. Ta výše zmíněná Dasta je primárně určena na o něco rozměrnější zbraně, než G2C (původně jsem pořídil pro ČZ 75 semicompact), ale ten do toho dobře zapadne, dobře se tasí a drží v tom ;).



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#60 » ned 26. pro 2021, 10:01

A tak furt je varianta kydex ale těm plastovejm jsem zatím nepřišel na chuť (možná jako vnitřní) vnější mám vždy s řemínkem, tam bych se vypadnutí zase tak nebál a nejsem žádnej Bruce Willys, neumím skákat hlavou dolů.. :D Pročetl jsem tunu recenzí a asi do něj půjdu (líbí se mi víc než G3C, ta je už moc Mlockovitá) ještě se chci zeptat, jak je na tom povrchovka po čase? Jestli jsem to dobře pochopil, tak na G2 je klasické černění.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů