FK Brno PSD

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#1 » úte 8. zář 2020, 14:44

Zdravíčko, znáte/máte někdo tuhle "věc" ? Poprvé ohlášeno na IWA 2015 a nikde o tom nevidím ani slovo (snad jen nehledám blbě :lol: )
Co na ní říkáte? :?:
https://modernfirearms.net/en/handguns/ ... eld-psd-2/
https://www.youtube.com/watch?v=fnE50OU9R78

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 9. zář 2020, 14:00

Mířenkářská specialitka, malosériovka co snad skládaj v "ruce", takže to bude hodně raritní.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#3 » sob 12. zář 2020, 13:43

Není to na mirenku, používají vlastní náboj, má vysoký výkon a plochou dráhu střely, je spíše na lov. S příslušnou střelou by to asi bylo i dost jedovaté vůči balistické ochraně.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#4 » sob 12. zář 2020, 17:16

Dělaná na "lov" v Brně

www.fkbrno.com

Kamarád ji testoval a jednuvlastni, dle jeho zdělení kovová vezrze cca 8.ooo$.
Nová plastová cca 2.5oo$ ale s několika hlavněmi.

Pokud bude zájem mohu dohodnout předvedení.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#5 » ned 13. zář 2020, 00:17

lekar.t: V US je PS myslím za 2000 USD ofiko ale někdo psal že se dá sehnat už i za 1600 USD. Problém je pochopitelně střelivo ale to je teď v US problém i s 9mm Luger.

Cena 7.5 FK nábojů ale i tak o hodně klesla, teď se dá sehnat v US za 1.50 USD/kus - ale jde v podstatě o lovecký/obranný náboj kde cena nikdy neni moc nízká. Zatím jsem nikde neviděl standardní FMJ náboje na trénink.

Minulý rok v Květnu byl stánek firmy FK Brno na Beareka střeleckym dnu, byla tam jak FK Brno Field Pistol tak PSD - ale tam nevim jestli to byla už ta nová verze s railem. Bohužel se z nich nedalo střílet. Každopádně u Field Pistol (mám na mysli tu celokovovou) byla opravdu vidět cena. Nádherný zpracování.

Opravdu doufám že se to chytí a že má někdo kule dělat něco jinýho než jen trochu jinou verzi Glocka...



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#6 » ned 13. zář 2020, 07:31

Jestlize ToFe sezenes kovovou verzi prvni serie vlaste limitovanou edici za 2.ooo$ a mene tak bych si jednu taky vzal.
Vem si kolik stoji ceskoslovenska pistole Laugo asi 150.ooo cti uplne dole

https://www.alfatactical.cz/komisni-pro ... luger.html

Pri vyvoji lauga jsem z toho strilel a to melo jeste byci kohout jako Cz75.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#7 » ned 13. zář 2020, 15:56

lekar.t: Nikde jsem přeci netvrdil že za 2000 USD je "Field Pistol". Měl jsem pochopitelně na mysli PSD - tedy plastovou o který je tohle vlákno, ta se v USA prodává za 2000 USD ofiko cena ale už se prý opravdu dá sehnat i za 1600 USD.

Kovová verze, tedy Field Pistol má v USA ofiko cenu 7500 USD a levnějc se asi ani sehnat nedá.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#8 » pon 14. zář 2020, 06:48

To jako opravdu rozdíl mezi vývojem a výrobou ocelového těla a platového těla dělá 5500 USD? Vždyť to je cena Aliena z předvýrobní série.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#9 » pon 14. zář 2020, 13:26

Střelec: Ten rozdíl asi neni ani tak tim materiálem ale ta ocelová "Field Pistol" byla v podstatě taková limitka. Potřebovali zaplatit vývoj a tady je třeba si uvědomit, že právě na rozdíl třeba od toho Aliena, museli vyvinout i ten náboj a zajistit jeho výrobu. To opravdu neni totéž.

Vývoj se zřejmě zaplatil tak přišel čas na pistoli s běžnější a levnější technologií výroby, navíc na Field Pistol bylo opravdu vidět že to je z velký části ruční práce.

Bavil jsem se s jejich zástupcem a o Field Pistol byl prý opravdu zájem po celym světě, krom USA údajně hodně třeba i bývalá Jugoslávie atd. Pokud by byla cena nižší, asi by nestíhali ani vyrábět.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#10 » pon 14. zář 2020, 14:02

ToF to ano mas pravdu.
Dle meho nazoru kov je kov a v kombinaci s s touhle razi. K plastu nemam duveru vseobecne.

Strelec vyvoj je opravdu nakladny
Cena seriove vyroby je pak jina pisen a jine ceny VS. prodejnost USA vs CR.

Dle meho zdroje z vyvoje a vyroby :
Puvodni kovova veze je spise Tanfoglio ale odlisna v detailech.Spoust SA.

Palstova verze je spis podobna Sigsaueru ale je sirsi-mohutnejsi..... asi ta raze,ze?

Ac se muze zdat ze je to na ramu CZ neni tomu tak! Na vyvoji se podileli zahranicni, CESTI a SLOVENSTI vyvojari odtud koncepce CZ 75 a jeji ergonometrie inspirovana KLASIKOU CZ ta proste funguje!
Koncepce je zahranicni.
Ovladaci prvky tvar, ramu a luciku JA vidim podobnost s CZ.

CIP tabulka rika : v porovnani tabulkovych vykonech daleko predci tokareva. 1200 J na usti, na 100 m stale okolo 700 J !!!. Na 100 m toho probije hodne...vic jak Tokarev.
Orientacne v komore to ma 3500 bar, tokarev
"jen"2500 bar. 3500 bar pro sorovnani tolik ma naboj vz.43, 7,62x39mm!!!
Takze asi tak.

Za me osobne : Plastu rikam NE. Jedine zelozo. Byci mechanizmus venku aspon vim co se deje.

Ucinky na vesty je celkem zrejmi, ale to zase jindy.

Za me osobne : cena zbrane VS cena naboju atd.
Tak to asi pistoli z ciny v 7,62x25.Norinco PX3 (označována je i jako NP22 / NP762) made in china kopie pistole Sig Sauer P226 v ráži 7,62x25 Tokarev s dvouřadým zásobníkem o kapacitě 17 nábojů.S cenou okolo 12.oookc.Je hodne muziky za rozumny peniz.



burunduk
Příspěvky: 43

Příspěvek#11 » úte 29. pro 2020, 00:27

Tu PSD bych bral, Sig nebo Beretta stojí i víc. Akorát jsem nepostřehl mezi náboji 7.5 žádný FMJ - vypadá to, že vyrábějí a používají v ráži 7,5 jen JHP?
Střílet z něčeho takového 9L mi připadá skoro neuctivé.
10mm Auto má podle katalogu SB v0 355 m/s, ale z hlavně 150 mm. Kolik bude mít z kratší v PSD?
A kolik bude mít střela 40 z delší hlavně, když ze 102 milimetrové má nějakých 295 m/s? Ptám se, abych zjistil, zda má ještě význam kupovat něco v 10 Auto.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#12 » čtv 9. zář 2021, 07:19

Hodinová recenze od Paula Herrella:

https://youtu.be/pRIIXj_wdH8



Thomaswhite
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » sob 30. črc 2022, 18:27


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů