Moderní pistole v .45 (NE 1911)

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1 » pon 22. úno 2021, 08:53

Zdravím,
pár dnů nosím v hlavě nový projekt. Před nedávnem jsem udělal čistku v trezoru a prodal nějaké přebytečné zbraně, respektive ty, které mě už nebavily. Mimo jiné i 1911 v .45 ACP a právě uvažuju, čím tu "pětačtyřicítku" nahradit. Podstatou je, že chci něco modernějšího než je jen jednočinná 1911. Je to sice legenda, ale rád zkouším i jiné věci.
Když jsem si vyfiltroval aktuální nabídky CZ prodejců, tak možností zase tolik není, protože 99% .45 je právě 1911.
Požadavky tedy jsou:
- ne 1911 (viz výše)
- užití na střelnici, tedy fullsize, ev. compact, ne subcompact apod.
- Glock ne, prodal jsem teď G19, protože na Glocku mi nesedí ergonomie, nejsem schopný s tím dát stejný soustřel jako s čímkoliv jiným
- dobrá dostupnost na CZ trhu, tedy ne žádné nedostupné "rarity"
- materiál rámu nehraje roli
- ne úplně podstatný požadavek, ale plus - hlaveň se závitem (třeba mě někdy napadne zkusit tlumič, když se to teď může a ať kvůli tomu nemusím kupovat novou pistoli, navíc je to pár mm k dobru pro přesnost :) )
- Cena nahraje tolik roli, protože vše mimo 1911 je kolem 20 tisíc zhruba (komisi nechci)
- dostupnosti ND, zásobníků v normální ceně

Možností dle nabídek CZ prodejců jsou:
1) HK45 (+ možnost hlavně se závitem, většinou skladem, jedna z mála SA/DA, - vypouštění zásobníku, ale na to by se dalo asi zvyknout, nevím, jestli i u tohoto modelu už je možnost tlačítka jako u některých jiných)
2) Glock 21 - nechci, viz výše
3) Walther PPQM2 (možnost hlavně se závitem, ergonomie Waltherů mi obecně sedí, - UMAREX ve mě evokuje lacinou cetku plynovku)
4) HS produkt (cenově úplně super, mám jejich H11 a spokojenost, ale doslova mi vadí dlaňovka, kdyby byla na H11, tak H11 nemám, zbytečná blbost v dnešní době, to patří tak na 1911 z konce 19. století a design mi přijde ošklivý, ale to bych přežil asi, verzi se závitem jsem ale nenašel)
5) CZ97 (to lepší z CZUB produkce, ale výroba skončila a zřejmě všude nedostupné (komisi nechci, viz výše, čekat na P10 v .45 nechci, protože novinka a viz P10M problémy)
___
Možnost pod čarou, se kterou vůbec nepočítám je HK Mk. 23, zastaralý obrovský krám s cenovkou úplně jinde, protože special forces a hlavně filmově populární zbraň, nicméně ho skladem pár prodejců v ČR vede

Předpokládám, že uvedené možnosti jsou plus mínus hodně podobné, ale zajimala by mě relevantní a ideálně dlouhodobější zkušenost s těmito zbraněmi. Předem díky za pomoc s výběrem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2 » pon 22. úno 2021, 08:57

Před nějakou dobou jsem mel Tanfoglio force v .45. Byla to fajn pistolka. Pro nevyuziti sem ji prodal, ale mozna by se jeste neco takoveho naslo. Nebo by to nekdo z italie zvladl dovest. http://www.tanfoglio.it/eng/catalogo/de ... forcement/



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#3 » pon 22. úno 2021, 09:01

Taky jsem si dělal podobný průzkum, ještě bych doplnil HK USP, SigSauer P320 v .45, S&W MP dělá taky v .45. Všechny jsem vyzkoušel fyzicky držet, ještě teda ne PPQM2, to jsem zatím nestihl, ale protože mám nevelkou ruku, tak se mi buď blbě držely - hlavně ty veliké jako USP, HK45, CZ97 apod, u S&W mi neseděla spoušť atd. Prostě jsem nic nevybral. Ještě tak HS, ale nadšení to nebylo.
Ještě zkusím někde to PPQM2, ale spíš tak čekám na P10F v .45, zda nebude úchop lepší.
Ale zatím teda pořád vede klasika 1911 :lol:

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#4 » pon 22. úno 2021, 09:03

Já kdybych si kupoval .45 tak jednoznačně PPQ 45

https://www.youtube.com/watch?v=oqQed5169zw

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#5 » pon 22. úno 2021, 09:21

Já bych k HS produkt a dlanovce odpor z principu neměl. Když už bys neuznaval její výhody, tak Já při střelbě (XD-S) o ní ani nevím že tam je a dělá svou práci.



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#6 » pon 22. úno 2021, 09:36

beretta PX4, sw M+P, sig P32O,



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#7 » pon 22. úno 2021, 09:46

Tanfo mě popravdě nenapadlo, to by teoreticky mohlo být dostupné skrz Alfaproj, ale design se mi moc nelíbí.

P320 v .45 je v Evropě dostupný? Nenašel jsem ho jinak než na objednávku. SW MP45 ale do výběru zahrnu, nějak jsem ho opomenul, ale se závitem jsem ho nenašel.

Ohledně daňové pojistky u HS. Nejde o to, že by při střelbě překážela, u 1911 jsem ji taky skoro necítil, spíš je to už v dnešní době přežitek, který má spíš nevýhody než výhody, současné moderní bezpečnostní prvky dostatečně zbraň jistí před nechtěným výstřelem, dlaňovka je spíš jen další komplikace mechanismu zbraně a zároveň zbytečná díra, kterou se do zbraně můžou dostat nečistoty (takto jsem vyřadil při vybírání EDC všechny ostatní produkty HS mimo H11).

Mimochodem, je nějaký podstatný rozdíl mezi USP v. 45 a HK45? Myslel jsem, že je to evoluce modelu.
Naposledy upravil(a) Střelec dne pon 22. úno 2021, 09:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#8 » pon 22. úno 2021, 09:47

heele Proarms ji má. https://shop.proarms.cz/zbrane/17776-pi ... -acp-cerna

Mno je to proste okopla nase CZ75 .) To je na vkusu kazdeho soudruha :)

Co se střelby týká, tak sem dal tak 300ran a musim rict, ze to bylo klidnesi nez 9mm.

tango1.JPG
tango2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#9 » pon 22. úno 2021, 10:01

Kdysi jsem pozval holky na předváděčku HK. Všechny byly nadšené z HK USP .45 Compact. příjemné chování, přesná střelba. Problém, že je to už starší pistole a celkově dostupnost náhradních dílů na trhu není optimální. HK 45 je trochu jiná konstrukce na kterou jsem tolik chvály, co na starší USP, neslyšel.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#10 » pon 22. úno 2021, 11:05

HK 45 je evoluce HK USP, ale nejsou to stejné zbraně. Dle mého je HK45 lepší, ale znáte to, je to subjektivní.

jo a Sig P320 v .45 měli v Bearece, zda jej ještě mají netuším.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#11 » pon 22. úno 2021, 12:12

Na to Tanfo kouknu, ale moc mě design neuchvátil a víte jak to je, musí se to i líbit, ale třeba na živo překvapí. Akorát by to chtělo verzi s lištou.

Jak zde píšete o těch rozdílech mezi USP a HK45, liší se to i nějak podstatně konstrukčně nebo jen designově?



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#12 » pon 22. úno 2021, 13:56

HK45 má vylepšenou ergonomii a ovládací prvky proti USP. No a USP zase vychází z MK.23, je pro civilní trh. Jsou to všechno obrovský pistole.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#13 » pon 22. úno 2021, 19:43

Střelec píše:SW MP45 ale do výběru zahrnu, nějak jsem ho opomenul, ale se závitem jsem ho nenašel.


Predava sa v sade s dvomi hlavnami - skladom napr. tu https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/Smith-Wesson/MP45-Threaded-Barrel-Kit__s450x4759p.html.

Ale je to "jednotkova" verzia (co mne osobne nevadi, ergnomicky mi starsi model sedi lepsie nez 2.0). 2.0 som tu este v tejto variante nevidel.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#14 » pon 22. úno 2021, 19:56

Taky by mě zajímaly rozdíly mezi USP a HK45, respektive mezi jejich navzájem odpovídajícími si modely. Třeba HK45CT (compact, tactical) vypadá jako zajímavá volba i na denní nošení.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#15 » pon 22. úno 2021, 20:23

Tak nějak ti rozumím. Mark23 je neskutečna šilenost. USP je paráda, celkově kvalita HK je pro mě zásadní. Jednu dobu jsem uvažoval o prodeji USP (naštěstí k tomu nedošlo) protože kdybych se ji zbavil , tak mi za par měsíců začne chybět. A k tomu mám teď myšlenku na nějakou Full size pistoli. Byl jsem odhodlaný pro G17 nebo G45... ale ráže .45 mě baví více a pokuji po HK45 které je skvěle ve všech směrech.
Chtěl bych ještě zkusit FNX 45 tactical... ale to je jiná cenová stejne jako sig p227.
FEC0ACF5-262C-4AD5-BBDD-6959734C3BE7.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů