Walther model 5 - rok výroby

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Beast
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » čtv 12. kvě 2022, 08:34

Ahoj, mám dotaz na znalce značky Walther. Nedávno jsem se dostal k půdnímu nálezu pistole Walther model 5, která byla u nás v bývalém německém pohraničí nalezena zabalená v německých novinách z roku 1945 i s náboji a koženým pouzdrem. V rámci amnestie jsem ji nechal přihlásit a následně zrenovovat do původní podoby, zbraň je tedy na papírech a plně funkční. Samozřejmě mě začalo zajímat stáří mého modelu a přes "strýčka Googla" jsem se dostal až k tomu, že mám první variantu vyráběnou mezi roky 1913-18 (po 1. sv. válce došlo k drobným úpravám vzhledu), ale podrobnější info jsem nenašel.

Zbraň je také unikátní číslováním, protože místo obvyklého šestimístného výrobního čísla na levé straně pažbičky před střenkami má třímístné čislo vyražené na spodní straně závěru a skryté lučíkem. To sice sem tam někdo zmiňuje jako možnou variantu prvních modelů, která by korespondovala s modelem 2, ze kterého vychází a ze kterého částečně převzala i číslování, ale k roku výroby mi to nic bližšího neposkytlo.

Další zajímavostí jsou nápisy na zbrani, které na jednu stranu korespondují s prvními modely, na druhou s pozdějšími - na levé straně je nápis "Selbstlade-Pistole Cal. 6.35. Walther´s-Patent", na pravé "Carl Walther Waffenfabrik Zella-Mehlis I" - vše stejným rovným bezpatkovým písmem, jen s odlišenými velkými počátečními písmeny. Poslední je zde totožná značka na závěru i těle potvrzující "zkoušku kulovnice bezdýmým prachem", tedy velké N s korunkou nad sebou. Nic víc.

Věděl by podle výše uvedeného někdo bližší info k roku výroby, než se podařilo zjistit mně?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů