FN 35 HP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


davidpapa
Příspěvky: 1

Příspěvek#16 » stř 19. zář 2012, 19:14

ahoj.k tematu hp35.mam hp s dural ramem a uz ji mam nekolik let a naprosto zadnej problem.samozrejme se neda rovnat s nejakou zbrani na zavody ale jinak naprosto v pohode. naopak diky lehcimu ramu se da nosit i delsi dobu aniz bych mel pocit ze mam na opasku cihlu:-)



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#17 » ned 4. kvě 2014, 16:52

A kolik vystrileno?
Mam na jednu takovou nabidku a chci po ni sahnout ;)



franko
Příspěvky: 12

Příspěvek#18 » ned 20. bře 2016, 21:01

Zhravim potřebuji poradit kde bych koupil zachyt zavěru na Browning HP 35 . Popřípadě i jiné nahradní díli?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#19 » stř 22. úno 2017, 11:25

Ahoj,

potřebuji poradit ohledně výše uvedené pistole s technickými detaily. (Zda je vhodná, či není na střelnici (ne na nošení), názorům a zkušenostem se nebráním). Nicméně co mne zajímá a trápí. Mám vyhlídnutou jednu takovou v slušném stavu, ale všeobecně má tato pistole jeden trn v patě a to krátký ocas, což při "akční" střelbě může nepříjemně kousat. Na netu jsem našel několik úprav aka 1911, kde se prodloužil tzv. beavertail na obrázcích. Doporučil by mi někdo nějakého zbrojíře v Praze a okolí, který by se do toho mohl pustit, ideálně kdo už to někdy dělal.
ORIGINÁL:
Obrázek
UPRAVENÁ:
Obrázek
Dále pokud by se mi podařilo to s nějakým zbrojířem upravit, myslíte že to může být nepovolenou úpravou pro IPSC Standard? Přecijen to není "sériově vyráběný díl". (ps. vím, že na IPSC jsou vhodnější zbraně, ale na lvl 0, párkrát ročně, pro zábavu, mi zatím postačí).
Jinak zatím si jen půjčuji na střelnici různé pistole, ale když jsem si spočítal, kolik jsem za rok dal za půjčování, vyjde mi líp pořídit takovouhle babču :).
Názory, zkušenosti, poznatky vítány!

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » stř 22. úno 2017, 12:22

Z více důvodů je to na zamýšlený účel zřejmě nevhodná volba, ale to patří do jiného threadu.... takže: měl jsem izraelský klon s názvem Kareen MK2, ten má ocas zvětšený už z výroby. Zkus vygooglit obrázky, výjimečně se i objeví i inzerát. Pajšl je stejný s originálem, závěr a rám jsou trochu hranatější.

Pistole má pažbičku naúhlovanou výrazně "na stojato", "zapíchnutí" mi chodilo jinam, než všechny ostatní pistole a to je důvod, proč bych ji "na normální střílení" nechtěl (mimochodem výjimečně jsem ji i nosil v Cond 1, pokud je váha/velikost akceptovatelná, nevidím v tom problém).



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#21 » čtv 23. úno 2017, 10:58

Jsem sice začátečník, ale tuto pistoli má kamarád a z toho, co jsem měl možnost vyzkoušet, jsem s ní měl nejlepší nástřel a celkem mi vyhovoval úchop, i když CZ75 mi padla do ruky přece jenom líp.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#22 » čtv 23. úno 2017, 11:31

Dále pokud by se mi podařilo to s nějakým zbrojířem upravit, myslíte že to může být nepovolenou úpravou pro IPSC Standard? Přecijen to není "sériově vyráběný díl". (ps. vím, že na IPSC jsou vhodnější zbraně, ale na lvl 0, párkrát ročně, pro zábavu, mi zatím postačí)
Pro Standard nemusí s používat originalni dily, to plati jen pro Production. Stardard se musi vejit do skatule...225x150x45



Browning
Příspěvky: 1

Příspěvek#23 » sob 6. kvě 2017, 10:13

Dobrý den,
dostal jsem nabídku na pistoli FÉG PJK-9HP. Jedná se o kopii klasického HP. Máte někdo s tímto klonem zkušenost? Hodně těch zbraní sem bylo dovezeno a prodáno firmou Zelený sport, takže předpokládám, že jich mezi lidmi bude dost.
Stejně tak kousek, který mi nabízí kamarád je od tohoto dovozce. Technický stav je pořádku, jen je horší povrchovka a prasklé střenky (chce za to 3000). Je u nás nějaký puškař, který se zabývá repasem těchto zbraní a byl by schopný zařídit novou povrchovku a ideálně i střenky podle původního vzoru? Netrvám na bakelitu, dřevo stačí.
Eventuálně by mě zajímalo, jestli se ještě dají sehnat i originál belgické HP a v jakých cenových relacích se pohybují. Je jejich kvalita lepší nebo stejná jako u Maďara?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#24 » pon 22. kvě 2017, 10:51

3000 za pistoli v této ráži není moc, ale pořád je to kopie. Ale kdo ví čím to prošlo, kamarád měl ze Zeleného sportu maďarské HP a reklamoval ho. Na konkurenčním serveru byla teď nedávno na prodej originál FN pod 10000 v novém stavu dle prodejce.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#25 » čtv 28. říj 2021, 18:41

Novinka od Springfield armory, fakt čumím, že se jim vyplatí jít ve 21. století do 100 let staré konstrukce, které se nasekaly na světě mraky a už i původní výrobce výrobu dávno ukončil.
Přitom HP konstrukčně nic zajímavého vlastně nepřineslo.
https://www.springfield-armory.com/sa-3 ... -handguns/



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#26 » pát 29. říj 2021, 06:47

HP neprineslo konstrukcne nic zajimaveho?
Jelikoz je trh presycen vybornyma plastakama vsech velikosti a tvaru, 1911 taky, je celkem logicke se poohlednout jinde. Navic kdyz HP uz nikdo nevyrabi, jde o diru na trhu.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#27 » pát 29. říj 2021, 09:18

Tak kromě větší kapacity zásobníku oproti soudobým zbraním asi nic, z dnešního pohledu mi to přijde hodně archaické.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#28 » pát 29. říj 2021, 09:40

V SAS ich mali vo vyzbroji roky a ked ich prezbrojovali na SIG226, velmi nadseni z toho neboli.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#29 » pát 29. říj 2021, 11:21

HP je legenda a v USA vzhledem k cenám zbraní a kupní síle to prostě bude moderní, kvalitní a bezpečná replika jen tak pro radost. SA má takovou sérii updatovaných legend. 1911 MIL-SPEC, M1A a teď HP. Kdyby to tady ekvivalentně stálo třeba 5000 Kč, tak si to koupím taky.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#30 » pát 29. říj 2021, 11:22

Jestli jsem to dobře pochopil, pak jeto celoželezný a to je ta díra na trhu. Všichni dělají plsťáky a železa jsou ke koupi jen v bazaru. Ne každýmu ty plasty sednou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů