Walther Q4 SF nebo Q5 SF

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


PeSY
Příspěvky: 40

Příspěvek#1 » úte 20. čer 2023, 07:42

Můžete mi napsat zkušenosti s Walther Q4 SF nebo Q5 SF?



Mr.Ant
Příspěvky: 12

Příspěvek#2 » úte 20. čer 2023, 22:06

Ja mám Q5 SF, chtěl jsem něco na terč, proto 5", nechtěl jsed Shadowa, (moc velká do mé ruky a chtěl jsem striker..). Q5 mi sedne přesně do ruky , grip jsem neměnil, nebylo třeba.
Vyměnil jsem pružinu spouště za light verzi, je to jemnější. Light dávají i do těch performance spouští, myslím. Protoze ji nenosím, a někdo mi poradil (nechci bez svoleni jmenovat) a taky se to už někde tady řešilo..vyndal jsem pojistku blokace. Ono když si dáš tu spoušť k uchu, nebo položíš na ucho a spouštíš na sušilky..(tak slyšíš netopýry:)) a také to velice jemně drhlo...ale to už je extrém...;))) teď je to chod hladký asi maximálně, co lze. Ono i s tou blokaci to je moc hezká spoušť z výroby ...chce to zkusit a porovnat s jinou zbraní. U standardního střílení bych to neřešil . Nechám vystřelit, jestli si v dojezdu, napiš do SZ.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#3 » ned 17. zář 2023, 14:45

mam Q5 SF na IPSC a jiný závody v okolí nastříleno asi už víc jak 10 000(nepočítám to přesně). a neměnil bych co se týká úplnýho vyřazení blokace to je o držku a stačí upravit pružinku blokace (zkrátit o jeden závit) funguje stále, ale zlepší to chod spouště (ideální je alel i dokoupit červenou pružinku), jediný co mě na ní fakt sere je zásobníková šachta která se vyviklá v uchycení čepem a cvaká. jinak maximální spokojenost a po vyzkoušení do ní šel i kolega co s ní střílí PDO
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#4 » ned 17. zář 2023, 15:43

Mr.Ante, vyndat blokaci ze strikera je fakt velká chyba. V některých soutěžích by ses tím mohl efektivně diskvalifikovat. Pokud ti tedy zdraví tvoje a tvých blízkých je ukradené.

Drhnutí se řeší leštěním, tuhé pružení trochu měkčím, případně se vymění část mechanismu za lepší, když už si musíš koupit pistoli, která neodpovídá tvým představám svými vlastnostmi. Případně se navštíví puškař se žádostí o úpravu.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » pon 18. zář 2023, 21:05

notobi píše:mam Q5 SF na IPSC
Technická - v jaký divizi s takhle nastrojenou Q5 střílíš?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#6 » pon 18. zář 2023, 22:54

standart, ale jen level 1. Jsem línej sušit a vzhledem k problémům s viděním na blízko poslední rok a rozmazaným hledím už to mam jen jako možnost si střelit i za pohybu jinde než na střelnici ve stavu klasickej papír . výsledky jinak velký špatný naposled 37. z 50
EDIT ještě dodám, že jsem si měl koupit tenkrát rovnou Experta a ne Match a toho ladit , jsem tam totiž za stejný peníze a měl bych u něj navíc lepší spoušť

Kolega v PDO byl v ted v Opařanech po třetím kole 1. ( šel do SF po tom so si střelil z mojeho , předtim soutěžil s CZ tactical ve standartu)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 19. zář 2023, 05:37

Jasný, mě jen zajímalo zda se vejde rozměrově do standard boxu.. Jen ta kapacita zásobníku nebude asi to pravý no..



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#8 » úte 19. zář 2023, 20:54

jo s botkama max 17 neni žádná sláva to nepopírám



Mr.Ant
Příspěvky: 12

Příspěvek#9 » pát 22. zář 2023, 07:58

Jarda.Jezek píše:Mr.Ante, vyndat blokaci ze strikera je fakt velká chyba. V některých soutěžích by ses tím mohl efektivně diskvalifikovat. Pokud ti tedy zdraví tvoje a tvých blízkých je ukradené.

Drhnutí se řeší leštěním, tuhé pružení trochu měkčím, případně se vymění část mechanismu za lepší, když už si musíš koupit pistoli, která neodpovídá tvým představám svými vlastnostmi. Případně se navštíví puškař se žádostí o úpravu.


Na toto tema tady bylo už dost debat a názorů, naposled ve vláknu Shadow 2 compact, před tím v P10 a jiné... Nebudu to otvírat znovu ani dal komentovat .
Q5 SF jsem chtěl a jsem s ní spokojen, nenosím ji, oficiální závody s ní nestřílím. Dělá mi radost a potěšení. Jo, a radil jsem se o tom s puškarem...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#10 » pát 22. zář 2023, 08:57

Ale jo. Když se taková zbraň přinese na pultík na stavu v kufru, nabitá je, jen když míří na terč a jinak nikdy, navíc, když k tomu neporušuje provozní řád střelnice, přičemž puškař vydal dobrozdání, že to je v pohodě, tak já už nic nenamítám. Jen mě překvapuje v takovém případě volba strikera. Ale proti gustu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host