SIG Sauer P226

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Návštěvník

Příspěvek#46 » pát 20. kvě 2016, 22:53

Slave: mel jsem od Sigu z klasickych rad kde co az po X5 a pak jsem to vsechno strelil a pokorne si koupil Glocka a dalsi recyklaty, se kterymi jsem se zacal venovat intenzivneji sportu a kazdodenne nosit. Prave zminovana spoust, absence DA, lepsi uchop uzsiho ramu a bleskove vraceni do zamerne mne presvedcily. Na druhou stranu, pro svatecnejsi strelce i nosice je to fuk.
Jinak decocker se levym ukazovakem ovladal v pohode - strilim levou.

Resit dily je zbytecne, nema tam moc co odejit a drobotinu jsem kupoval do zasoby ve Statech popr. DE. Banzai coby dovozce je tragedie.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#47 » sob 21. kvě 2016, 21:27

Rimmer132: Mas nějaký typ na shop v USA nebo De kde prodávají věci na Siga a nemají problém se zasláním ? Co prohledávám po státech tak nikdo kde jsem našel co hledám nezasílá.



SlaveZer0
Příspěvky: 21

Příspěvek#48 » pon 23. kvě 2016, 10:32

Díky všem za odpovědi, byl jsem vcelku rozhodnutý do P229 Legion, eventuálně Scorpion, pokud by Lko nebylo u nás k sehnání, jít a bohužel jsem narazil v obou případech na dostupnost, oslovil jsem 5 obchodů a všude stejný výsledek, Legion je objednaný, ale zatím to vypadá že pro Evropu vůbec nebude k dostání. Scorpion ještě nedávno v nabídce byl, nyní už není a zůstává jen P226 a 1911. Jediné co mi bylo nabídnuto, byla verze Scorpion TB, což by pro mě byla jen zbytečně dražší verze, kde bych závit na hlavni nejspíš nevyužil.

Škoda tak špatné dostupnosti u tak krásných zbraní....



Návštěvník

Příspěvek#49 » pon 23. kvě 2016, 22:33

Style: osobni dovoz, se zasilanim nemam zkusenosti. Kazdopadne jedina spotrebka jsou hlavni pruziny a ty koupis u triebelu nebo jinde v DE. Jinak nebyl duvod nic kupovat.

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#50 » úte 24. kvě 2016, 16:30

Rimmer132: Tribel je super tip, koukám na to a na webu mají co potřebuji. Zásobníky a grip. Němčina není moje parketa a tak jsem se zbytečně upínal na USA. Díky



Návštěvník

Příspěvek#51 » úte 24. kvě 2016, 17:51

Btw. kvalitní zásobníky firmy MecGar, která je OEM vyrábí pro řadu zbrojovek koupíš i u nás, já jsem je tehdy našel v BVS.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#52 » pát 23. pro 2016, 09:12

Pánové, velmi mě láká M226 Mk25. Nevyšla prosím v českém časopisu (Zbraně a náboje?) na něj nějaká recenze?
Pokud ano,mohl by mně někdo prosím poskytnout sken?

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#53 » pát 27. led 2017, 09:51

Pánové, k čemu slouží ty malé díry v zadní části závěru?

https://www.sigsauer.com/store/p226-com ... -size.html



Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#54 » pát 27. led 2017, 10:46

Sufa píše:...malé díry v zadní části závěru?...

firing pin bolt | firing pin retaining pin | čep vymezující pohyb úderníku (?)

nebo se tomu říká kolík zápalníku: zkrátka to, co se deformovalo u GP K100 při sušení
(jestli tedy mluvíme o stejné díře)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#55 » sob 15. črc 2017, 12:01

Měl bych dotaz za jednoho kamaráda, co tu nemá registraci. Shání novou hlaveň na P226, kterou kupoval více než před 20 lety, tzn. že původní dovozce již neexistuje. Můžete poradit, kdo se dovozem zabývá, popř. má hlavně ideálně skladem. Jedná se mu o klasickou verzi bez railu apod. Ulomil se mu kus hlavně. Plus je vůbec otázka, jestli se oprava financně vyplatí. Ta pistole má mít za sebou hodně (přesně neví kolik, ale intenzivně používána celou dobu), ta hlaveň byla první fatálnější závada, tak jestli neodejde brzo ještě něco jiného.



horned.reaper
Příspěvky: 10

Příspěvek#56 » sob 15. črc 2017, 14:30

Zdravím, dovozce pro ČR je firma Banzai. Domluva s nimi je dle zkušenosti složitá a ceny vysoké. Kamarád sháněl závěr, cena prý tenkrát byla 10 tisíc. Pokud nebudete mít štěstí a hlaveň nebude skladem, počítejte čekací lhůtu mnoha měsíců. Zboží berou od německého zastoupení, ne z US, takže něco ze sortimentu ani nenabízí. Možná už je to teď jinak - ať jim kolega zkusí zavolat. Pokud je to devítka, mohl by mít štěstí. Zkusil bych také kontaktovat Brownells-Česko, ti vozí z US, mají na sigy hodně náhradních dílů, ale nevím jestli se zabývají částmi podléhajícími registraci (a jestli je lze v současné době z US vůbec importovat).

Dejte kdyžtak potom prosím vědět, jak kolega dopadl, také o něčem podobném časem uvažuji. Ještě malý tip na závěr - koupit stejného bazarového siga a starého si nechat na ND. Tak jsem to udělal já.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#57 » ned 16. črc 2017, 14:41

Brownells registrované díly nevede. Banzai jsou drazí zmetci. Praskl mi zápalník a u Banzai za něj chtějí 990kč a když si ho přes Brownells objednám z USA tak mě to vyjde na 535kč. Spíš by možná stálo za to oslovit nějakého puškaře. Ten by navíc vyřešil registraci nové hlavně resp. zničení staré a její nahrazení novou, takže kamarád nebude muset dělat nový průkaz zbraně na hlaveň.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#58 » ned 16. črc 2017, 19:31

Puškař a zakázková výroba by byla asi až poslední možnost. V první řadě by chtěl novou hlaveň od výrobce, pokud by šlo vyměnit hlaveň kus za kus včetně čísla, tak by to bylo ideální.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#59 » ned 16. črc 2017, 19:37

Kus za kus určitě nepůjde, není to Glock. Před lety jsem na 226 sháněl pružný kolík zápalníku a dovozce se mi ani neobtěžoval odpovědět. Vzhledem k cenám a dostupnosti dílů a doplňků na Siga u nás vyjde hlaveň od puškaře určitě levněji.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#60 » sob 16. úno 2019, 07:32

Nemáte někdo osobní zkušenosti s X-five / X-six Super match ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů