Povrchová koroze závěru LCP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#16 » stř 31. črc 2013, 08:29

Peggy: řeším to proto že mi bylo divný že rezne přes lak.

Ale máš pravdu že s kvalitním konzervačním olejem to funguje tak jak popisuješ. Jen bych ten rezavějící závěr před kozervací pořádně vypucoval od zbytků rzi, třeba ocelovou vlnou, a odstranil zbytky potu který se drží v porech kovu. Takže nejlépe vyvařit ve vodě jako předovku, nechat vyschnout a nakonzervovat. A nebo Cerakote, ten to řeší bezezbytku a napořád. S reklamací (myslím) neuspěje a ani se nedivím.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#17 » stř 31. črc 2013, 09:17

Určitě, nejsme v rozporu. U laku bych hádal oleštěné hrany, jinak by to byl skutečně malér.

Já to řešil hned po zjištění koroze na místě tím, že jsem vykvetlou rez oškrábal desetikorunou (měkká měď), zbytek pořádně doma kartáčkem. Čistím na mokro v ultrazvuku, za horka.

O Cerakotu asi není sporu, i když osobní zkušenost nemám. O reklamaci si myslím totéž.

(Mimochodem, padla tu zmínka o hodinkách - mám několikery a všechny krom jedněch drží. Ty jedny mi pot málem sežral rovnou na ruce - tělo bylo ze lehké slitiny a pokovené)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#18 » stř 31. črc 2013, 18:16

Potřeboval jsem vedle sebe vidět PPK a LCP, to mě přivedlo sem:
http://www.gunsamerica.com/blog/conceal ... lther-ppk/

A v diskusi jsem si náhodou všiml:
Both the P3AT and LCP will rust like heck.

The Ruger has never rusted after 90 days of sweaty carry, I do wipe it down with a Outers silicone impregnated cloth every few days though.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » stř 31. črc 2013, 23:46

Tady co jsem to naposled očistil olejem, zatím to drží mapy, ale od té doby jsem nikde nebyl. Hádám, že kdyby úplně vyschnul, tak zas bude liška. Desetikoruna bohužel asi nepomůže, je to i v žebrování k natahování závěru a taky tom gravírování s názvem, heh.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#20 » čtv 1. srp 2013, 05:43

Jestli tohle je lak, tak pozdrav pámbů!
(LCP tak detailně naštudované nemám, i když jsem z něj měl možnost si vystřelit).



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#21 » čtv 1. srp 2013, 08:42

Díky za foto. To je fakt docela hnus. :(

Není to lak, už to psal sided.

Jinak opět problém s Tapatalkem. U mého postu s citací je vidět pouze jedna úroveň, takže uživatelé Tapatalku vidí jen půl citované pravdy. :)



Stepan
Příspěvky: 106

Příspěvek#22 » pát 2. srp 2013, 14:20

LCP stojí v USA 300 USD. Pokud by stejnou zbraň někdo vyráběl u nás v dostatečném množství a ze stejných materiálů, stála by asi 1500-3000 Kč bez DPH. Je to strašně levná zbraň, takže se člověk nemůže divit, že koroduje. Že není tak levná u nás nic neznamená...

Škoda, že u nás neexistuje výrobce žádných použitelných kapesních zbraní, protože za 9500 by se už mohla vyrobit VELICE pěkná pistolka, se závěrem i dalšími díly třeba z nerezu a podobně.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 2. srp 2013, 14:43, celkem upraveno 1 x.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pát 2. srp 2013, 14:27

To pak jo no. To si pak taky člověk může za pár desítek dolarů koupit i další závěr. Mě by možná asi taky vyšlo levněj si pořídit závěr než to nechat u zbrojíře očistit a ošetřit Cerakotou, ale zas to papírování na opicajtech :roll:



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#24 » pát 2. srp 2013, 15:26

LCP v USA stojí v průměru $350 USD. Dle aktuálního kurzu to máme 6842,- Kč. Po připočtení DPH z toho je 8279,- Kč. Od pasu nevím, kolik dělá clo na zbraně, tak tedy připočtu pouze 5% a máme 8692,- Kč. Do zbytku se musí vejít náklady na zkušebnu, doprava, marže dovozce i prodejce. I když budeme počítat s nějakou velkoobchodní slevou, nejsou ty ceny tak daleko.

A teď to vememe naopak. Libovolná pistole ČZ dovezená do USA tam stojí o třetinu až téměř polovinu méně než v ČR, tedy zemi svého původu. Po všech těch extra nákladech s dovozem tam nakonec stojí o balík míň. Zajímavé, že? Novou CZ 75B nebo RAMI pořídíte i pod $500. Po minutě hledání jsem našel v přepočtu za 9600,- Kč.

Byl bych tedy velmi opatrný, co do odhadů toho, co by bylo možné u nás za zmíněné ceny pořídit.

Jinak zbraň za $300 tam je levná, ale není strašně levná. Třeba Glock 17 tam pořídíš za pětikilo (9775,- Kč). Stejně jako u nás patří k levnějším pistolím. Oni pouze mají ty ceny obecně jinde. Takže když amíkovi zrezne jeho zánovní pistole za 350 dolarů, bude nasranej stejně jako ty, protože poměrově to nebyla "strašně levná pistole". Za 500 už totiž mohl mít velkou čízu nebo géčko.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pát 2. srp 2013, 15:30

Já kupoval za 7,9 :D



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#26 » pát 2. srp 2013, 15:36

Novou? To je pěkný, normálně dnes stojí odhaduji kolem 9500.
Naopak se dívám, že v US klesla a dá se i za ty tři kila pořídit. Někde i pod, jinde ještě i za těch 350. Celkem dost rozdíly.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » pon 5. srp 2013, 15:10

Tak jsem to vzal vlnou pod WD40, nulkou, jemnější neměli. Závěr pořádně vyčistil jarem, vysušil, opět nanesl grafitovou vazelínu na lyžiny a pořádně omastil waffenölem. Budu to sledovat a kdyby to mělo tendence vyschnout, případně po delším nošení v tomhle počasí, to dycky přetřu. Jestli mě to přestane bavit nebo to nebude moc dobře účinkovat a budu zrovna při penězích, nechal bych to pak profesionálně ošetřit Cerakotou, no.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 19. srp 2013, 09:49

Tak to budu muset nechat ošetřit, Cerakote, Duracoat atd., stačí to nosit celej den anebo se při práci potit a hnije to jak mokrý dřevo...

Máte tip na někoho v Pze, na koho se obrátit? Bearake má totálně plno, Urban warior mi taky neodpovídá a telefon je vypnutý.



CityShark
Příspěvky: 48

Příspěvek#29 » pon 19. srp 2013, 14:29

Co Novotnej na Letny?

Sent from my MK16i using Tapatalk 2



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » pon 19. srp 2013, 18:30

Jestli to je Puškařství Novotný, ti že lakování vůbec nedělají.

Našel jsem jeden obchod v Karviné co to má začít v dohledné době dělat a případně teď jsem se bavil s jedním člvoěkem že z odolnějších by ještě šlo zkusit poniklování, tvrdochrom anebo pak fosfátování.

Jinak koukám, že ještě různá místa včetně Zbrojovky UB dělají lakování polyuretanovými či jinými vypalovanými laky, hmmm…

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů