Kahr Arms

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Zbynek
Příspěvky: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 12. led 2010, 12:40

Ahoj střelci, nemáte čistě náhodou někdo zkušenosti s Kahr MK9? Mám jí v plánu a dle recenzí u nás i v zahraničí jsem zatím neviděl vysloveně negativní reakce. Snad jenom cena:-) Hlaveň třípalcová, rozměry příjemné, vysoká přesnost a ráže Luger. Rozmluvte mi jí:-) Díky Zbyněk



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 12. led 2010, 16:43

Ještě jsem o nich neslyšel, ale vypadá hodně zajímavě. Hlavně ten vzhled. Shora a zezadu vypadá jak Glock a z boku jak Sig :) Stejně není nad osobní zkušenost ;)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#3 » úte 12. led 2010, 16:50

test Kahru od Aegisu
http://www.aegisteam.cz/newindex.php?main=testy&id=69

ale osobní zkušenost bohužel nemám

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 13. led 2010, 12:52

Zbynek: Všimnul jsem si, žes právě udělal noty, takže v první řadě blahopřeju a vítej mezi "dospělce" :-d

O Kahr pistolích sice nic nevím, ale vím toho hodně o prvotním našení při koupi první krochny. Smiř se s tím, že zbraň podle obrázku a recenzí prostě koupit NEJDE :(
Vřele doporučuju přečíst nejdřív viewtopic.php?f=19&t=119

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 13. led 2010, 13:02

Ja prvni kver koupil srdcem :lol: Stejne nezustanes u jedinyho, a pravdepodobnost, ze napoprvy trefis ten nejlepsi je mala

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#6 » stř 13. led 2010, 13:11

já jsem na tom stejně jako Admix. z té první střílím sporadicky, po nějaké době jsem zjistil, že to není ono (pro moje ruky), ale stejně zatím z domu nešla a ještě chvíli mi (doufám) vydrží. ;) takže pokud jsi smířený s tím, že si potom koupíš nějakou další tak, aby ti seděla 100% dle nabytých zkušeností, tak si klidně kup, po čem srdce i oko touží. :)
jinak se také připojuji ke gratulaci k úspěšnému složení zkoušek.



Zbynek
Příspěvky: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 15. led 2010, 10:41

Pánové, děkuji za názory a také gratulaci:-) Myslím, že Kahra zkusím. Reference podám později:-)

Uživatelský avatar
GMatysek
Příspěvky: 48
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 18. led 2010, 10:02

Komu není rady .... :D
Ale co, udělal jsem to taky :mrgreen: Ať Ti dělá jenom radost a určitě sem napiš, jak Ti to lítá.

Uživatelský avatar
šedývlk
Příspěvky: 1

Příspěvek#9 » stř 10. úno 2010, 18:06

Kahr MK9 mám pár měsíců (asi 500 ran). Vystřídal jsem již různé typy a ráže. Kahr je pro nošení vynikající a spoušť DAO je podstatně lepší než u Kel-teca 11. Na terčovku ale preferuji CZ75. Pokud bych měl volit jen jednu zbraň pro univerzální použití (i když taková asi neexistuje, nechal
bych si CZ75 kompakt s lehkým rámem.



Zbynek
Příspěvky: 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 23. bře 2010, 22:44

Díky všem za názory a doporučení. Po cca měsíci nošení a používání bych zatím neměnil ani náhodou. Ráže je dobrá, zbraň výborně sedí v ruce, je dostatečně robustní, žádný plasťák, na nošení je příjemně plochá a hlavně mě fascinuje ta přesnost - chodím střílet s kamarádem, který má ČZ 75 kompakt a na mojí nemá - na dvacet metrů všechno bezpečně do černého a rozptyl tak do osmičky. Z 500 ran zatím selhaly tři náboje - prázdné v okénku, dva Magtechy a jeden SB. Magechy používám 12g a SB 8g polopláště. SB lehce nadnášejí. Zatím mám jediný problém - povolující se šroubky na pažbě. Jeden jsem ztratil a sháněl ho měsíc:-)) Speciální rozměr i závit. Už je drží Loctite:-) Jinak polygonální vývrt mě vážně překvapil zmíněnou přesností. Mého kamaráda ostatně taky:-)) Nosit 75ku denně se myslím rozumně nedá a už vůbec ne v přední kapsičce u riflí. No a na závěr asi ta podstatná matematika: ČZ 75 garantuje 15 000 výstřelů za cenu cca 14000. MK9 60 000 výstřelů za cenu 22 000. 7 či 8 nábojů je myslím na obrannou zbraň postačující. Spoušť chodí moc pěkně a hlavně v celém rozsahu chodu má stejný odpor, žádné povolení těsně před výstřelem, jako u většiny ČZ. Celokovové provedení je dosatečně těžké, takže nekope jak splašný kůň. A když jednou něco nevyjde, energie výbuchu půjde nahoru a neurve mi ruce, na rozdíl od "Gastonových trabantů", jak jsem někde četl lehce hanlivé označení slavné rakouské značky:-) Ale neberte mě zase až tak vážně - je to moje první vlastní zbraň a kromě ČZ 75 a malorážek jiné zkušenost nemám



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » úte 23. bře 2010, 23:13

Dotaz - těch 60.000 výstřelů je co za údaj, odkud?



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 24. bře 2010, 10:45

Zbynek píše: A když jednou něco nevyjde, energie výbuchu půjde nahoru a neurve mi ruce, na rozdíl od "Gastonových trabantů",


A tohle jsi četl kde? G při haváŕii ustřeluje jen "koule" zásobníkem. Ale pokud myslíš, že je lepší to dostat do ksichtu...... :D :shock:



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 7. črc 2010, 12:43

Ale nedalo mi to a pořídil sem si Kahr MK 9. :-) Tak uvídíme, jestli bude na nošení lepší než G 26. :-) Zatím vystřeleno pár ran a každý den nošeno. Je sice těžší, ale to vyvažuje plochost a "malost" zbraně. Zatím spokojenost, ale stejně už uvažuju o malém vylepšení z produktů http://www.kahrshop.com/



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 7. črc 2010, 12:48

Tady jedno ilustrační foto... malá s velkou :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#15 » ned 26. pro 2010, 22:40

Mel jsem MP9 a drzeni hodne pomahal gumovy navlek. Fobus s padlem-pruvlek - super! Ted mam Kahr P380 v 9mm Brow.kr. a navlek jsem dal hned. Fobus na nej neni :( , ale Kahr ma ve sve nabidce Kydex s klipsem, taky ujde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů